Ogród i działka – lista artykułów

Jeśli wykonujemy taras nad garażem, to pamiętajmy o niezbędnej izolacji dachu

Taras nad garażem czy jakimkolwiek innym pomieszczeniem jest rozwiązaniem tyle popularnym, ile problematycznym. Z jednej strony jest zwyczajnie najprostszym rozwiązaniem pozwalającym na zagospodarowanie dachu garażu przylegającego do budynku mieszkalnego. Z drugiej - owa prostota dotyczy tylko kwestii projektowych i koncepcyjnych.

Prawidłowo położona spoina pomiędzy kostkami brukowymi oraz rodzaje fug

O trwałości i estetyce nawierzchni brukowanej decyduje nie tylko dobór materiału, ale też prawidłowy montaż. Niezbędne jest ścisłe trzymanie się zasad sztuki brukarskiej na każdym etapie prac. Jednym z nich jest fugowanie. Jak szerokie spoiny zastosować i czym je wypełnić podpowiada ekspert.

Beczka na deszczówkę – o korzyściach i prawidłowym doborze elementów

W dzisiejszych czasach dużo się mówi o dbaniu o środowisko, wzrasta bowiem świadomość ekologiczna, przez co wielu ludzi stara się przynajmniej częściowo przejść na odnawialne źródła zasobów, na tyle ile jest to możliwe. Beczka na wodę/deszczówkę to świetny sposób na promowanie tego typu działań. W niedługim czasie stanie się ona standardem w wyposażeniu przydomowego ogrodu.

Jesienne klejnoty w ogrodzie – astry bylinowe (marcinki)

Astry (Aster dumosus, A. novae-angliae, A. novi-belgii i inne) należą do najtrwalszych jesiennych bylin. Ten rodzaj liczy ok 250 gatunków i kilkaset odmian. Niskie, karłowate sięgają do 20 cm wys. Natomiast odmiany wysokie, takie jak nowobelgijskie i nowoangielskie sięgają od 100 – 150 cm. Są nie tylko łatwe w uprawie ale wyjątkowo piękne i atrakcyjne. Zwiastują jesień i o tej porze roku, zachwycają wielością kolorów i odcieni (od bieli przez róż i lila po krwistą czerwień, rubin i fiolet ) Nazwa kwiatów pochodzi od starogreckiego ἀστέρı (astéri), czyli gwiazda i nawiązuje do kształtu koszyczka kwiatowego.

Nierówny teren wokół domu - kiedy lepsze będą schody, a kiedy pochylnia?

Dobrze zaprojektowany i wykorzystujący nierówności terenu budynek może być tańszy od zbudowanego na płaskiej działce, a odpowiednio wykorzystane walory terenu pozwolą na uzyskanie naprawdę atrakcyjnego otoczenia budynku. Wiąże się to jednak z kilkoma decyzjami, które należy podjąć.

Dalia (Georginia) - gwiazda jesiennego ogrodu

Dalia (Dahlia), georginia – piękny kwiat z rodziny astrowatych, pochodzący z Meksyku i Gwatemali do Europy został sprowadzony w XVIII w. Jej popularna u nas nazwa georginia pochodzi od nazwiska rosyjskiego botanika. Jest jednym z tych kwiatów, które od lat kojarzą się z polskim, wiejskim, przydomowym ogródkiem. Przez lata był mało doceniany. W ostatnim czasie odkryty również w nowoczesnych aranżacjach ogrodowych, gdyż różnorodność kolorów i kształtów kwiatów pozwala na tworzenie ciekawych i efektownych kompozycji.

Ekologiczna kostka antysmogowa - czy może pomóc w oczyszczaniu powietrza?

Problem zanieczyszczonego powietrza coraz poważniej odbija się na stanie zdrowia mieszkańców aglomeracji miejskich i nie tylko. Obecny w smogu ozon stanowi powszechną przyczynę dolegliwości układu oddechowego. Ze względu na skalę zjawiska, niezbędne jest podejmowanie działań, także dość niekonwencjonalnych, służących ograniczeniu emisji spalin. Do takich przedsięwzięć należy wykorzystanie w inwestycjach budowlanych kostek brukowych lub płyt o specjalnych, proekologicznych właściwościach.

Czym wykończyć nawierzchnię - zalety granitu naturalnego w aranżacjach posesji i przestrzeni miejskich

Przy wyborze materiałów budowlanych często zastanawiamy się, czy będą one trwałe i posłużą na lata. Czy marka sprosta naszym oczekiwaniom, a gwarancja producenta jest wiarygodna? A przede wszystkim – czy materiał, który wybieramy z natury jest odporny i nadaje się do wykończenia przestrzeni wokół domu, ale i wnętrza. Dlatego eksperci marki Granit Naturalny postanowili wyjść naprzeciw najczęściej pojawiającym się faktom i mitom dotyczącym surowca, jakim jest granit naturalny.

Ogrodowe domki i skrzynie na narzędzia - wszytko co niezbędne do prac w ogrodzie w jednym miejscu

Od kilku dni mamy kalendarzową jesień. Pomimo, że jest to pora roku, która kończy sezon ogrodowy, wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych i przygotowania ogrodu do kolejnego sezonu. Porządek w ogrodzie to nie tylko przystrzyżony trawnik czy zagrabione liście. Podczas pracy w nim niezbędne są narzędzia, które ułatwiają jego pielęgnację. Gdy zbliża się koniec sezonu, warto pomyśleć o odpowiednim ich przechowaniu. Brak odpowiedniego miejsca dla narzędzi może sprawić, że podczas porządków wiosennych trudniej będzie znaleźć to, czego będziemy potrzebowali. Dodatkowo, narzędzia elektryczne np. kosiarki, potrzebują ochrony przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych takich jak śnieg, wiatr czy deszcz. Zostawienie ich na zewnątrz kończy się często koniecznością zakupu nowych. Jak zatem bezpiecznie przechować niezbędne narzędzia ogrodowe podczas zimy?

Projektowanie nawierzchni w przestrzeniach publicznych bezpiecznych dla osób niepełnosprawnych

Poruszając się po mieście lub odwiedzając miejsca publiczne, takie jak galerie handlowe czy dworce, zwykle nie zwracamy uwagi na to po czym chodzimy. A to, jaka nawierzchnia została zastosowana w danym miejscu ma ogromny wpływ na nasz komfort i bezpieczeństwo. Ważny jest nie tylko odpowiedni sposób obróbki materiału, ale także występujące na jego powierzchni wypukłości, które ułatwiają poruszanie się osobom niewidomym i słabowidzącym.


Stron: 305 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  65 66 67 68 69  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19459 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 141

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >