Ogród i działka – lista artykułów

Jak ułatwić sobie zbiór owoców z drzew?

Jesień tradycyjnie kojarzy nam się ze zbiorami owoców w sadach i ogrodach. Jednak sięganie po wysoko zawieszone jabłka, czy gruszki to ciężkie zadanie fizyczne. Wymaga ono od ogrodnika nie tylko dużego wysiłku, ale także naraża na groźne kontuzje. Z kolei po owoce, które spadły z drzewa, trzeba się schylać, co wiążę się z obciążaniem pleców. Rozwiązaniem tych problemów jest zrywaczka i zbieraczka do owoców

Rącznik pospolity (Ricinus communis) - piękny i trujący

Ta przypominająca wyglądem kasztanowca roślina jest gatunkiem należącym do rodziny wilczomleczowatych. Pochodzi z Afryki środkowej. Dawniej nazywana rycynusem lub kleszczownicą pospolitą. Rącznik będzie wyjątkową ozdobą ogrodu aż do pierwszych przymrozków ze względu na swoje duże, zielono-czerwone liście o ciekawym kształcie i charakterystyczne jaskrawo czerwone owoce w kształcie kolczastych kulek. Nikt nie przejdzie obok tej rośliny obojętnie.

Jak tworzyć wirtualne granice dla profesjonalnych robotów koszących

Światowy lider w dziedzinie zautomatyzowanego koszenia trawników, wprowadza teraz na rynek technologię Husqvarna EPOS. Rozwiązanie satelitarne umożliwiające koszenie z wirtualnymi granicami, które jest przeznaczone do nowej serii profesjonalnych kosiarek automatycznych Husqvarna Automower®.

Czy popularny w ostatnich latach technorattan sprawdzi się również na ogrodzeniu

Coraz więcej Polaków marzy o własnym domu i coraz częściej ich na to stać. Działki w mieście mają jednak gabarytowe ograniczenia, sąsiedztwo bywa bardzo bliskie, a czasami i uciążliwe. Aby osłonić się od wścibskich spojrzeń i ochronić prywatność trzeba pomyśleć o szczelnym płocie.

Spełniamy marzenia. Najlepsze domki ogrodowe dla dzieci

Chyba każdy jako dziecko marzył o własnej bazie – domku na drzewie lub innej kryjówce, do której dorośli nie mieliby wstępu. Nie zawsze jednak zbudowanie sobie takiego domku było możliwe. Dziś – już jako dorośli – możemy jednak zapewnić ten komfort naszym dzieciom. Jak wybrać odpowiedni domek dla naszego dziecka?

Wspięga pospolita Lablab purpureus (L.) Sweet - jesienna ozdoba ogrodu

Wspięga pospolita zwana też fasolnikiem egipskim, fasolą hiacyntową lub chropawcem pospolitym to roślina strączkowa należąca do gatunku bobowatych (motylkowatych). W naturalnych warunkach występuje w Afryce, gdzie jest rośliną uprawną i wieloletnią. Jest to urokliwe, w naszym klimacie jednoroczne pnącze o wijącej się łodydze dochodzącej do 2 m wys. Roślina wyróżnia się pięknymi drobnymi fioletowo-szkarłatnymi lub białymi kwiatkami, które zebrane są w graniaste kwiatostany oraz ciemnofioletowymi owocami w kształcie strąków.

Aloes – roślina, która jest z nami od wieków

Obecnie pojawia się w wielu produktach kosmetycznych, a także jest wykorzystywany w licznych lekarstwach na rany i do leczenia chorób układu pokarmowego. Aloes stał się najprawdziwszą super rośliną, po którą sięgamy w przypadku wielu nieprzyjemnych schorzeń lub gdy chcemy po prostu zadbać o piękny wygląd skóry. Trzeba pamiętać, że aloes nie jest jednak odkryciem współczesnych czasów. Towarzyszy człowiekowi już od antyku. W jaki sposób go wykorzystywano na przestrzeni wieków? Różne tajemnice i historie na temat aloesu zdradzamy poniżej.

Jesienny balkon - jak zaaranżować i jakie rośliny posadzić

Polska złota jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku. Słoneczna aura sprzyja spędzaniu czasu na powietrzu i korzystaniu z ostatnich ciepłych dni. To także czas, w którym nadal można się cieszyć swoim balkonem. Odpowiednia aranżacja przestrzeni, dobranie kwiatowych kompozycji, dekoracji z ziół czy dyni sprawi, że nawet podczas brzydszej pogody czas na balkonach będzie przyjemnością. W jaki sposób przygotować balkon, aby korzystać z jesiennego odpoczynku? Oto kilka wskazówek.

Czy teren wokół domu możemy zaprojektować samodzielnie, bez pomocy architekta krajobrazu?

Dla zdecydowanej większości inwestorów sprawą oczywistą jest posiadanie projektu domu. Wymaga tego obowiązujące prawo. Nieco inaczej rzecz się ma z projektem otoczenia domu.

Pielęgnacja trawnika w końcówce lata - co oprócz aeracji jest do zrobienia?

Lato powoli zbliża się ku końcowi. Dzień staje się coraz krótszy, a poranki witają chłodem. Jednak lato jeszcze nie odchodzi, a wysoka temperatura za dnia i ostatnie opady deszczu sprzyjały trawie, która regeneruje się i odżywa po okresie upałów i suszy. Warto wykorzystać te warunki do regenerującej pielęgnacji trawnika, by jak najdłużej zatrzymać zieleń trawy i przygotować rośliny do bezpiecznego przetrwania zimy, a także do kolejnego cyklu wegetacyjnego na wiosnę. W ramach sierpniowej rewitalizacji trawy warto przeprowadzić aerację w celu rozluźnienia i napowietrzenia gleby. Poprawa struktury podłoża przywróci glebie właściwości sorpcyjne i zapewni skuteczność nawadniania oraz nawożenia. W sierpniu warto jeszcze odżywiać trawę i praktycznie można już stosować nawozy jesienne, bogate w składniki uodparniające darń na warunki zimowe.


Stron: 305 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  66 67 68 69 70  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19462 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 299

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >