Ogrody zimowe – lista artykułów

Ogród zimowy na tarasie - dlaczego warto

Ogród zimowy na tarasie to marzenie wielu z nas, stanowiące nie tylko ucieczkę od codzienności, ale i estetyczne uzupełnienie naszego domu. Zastanawiając się nad sposobami na rozbudowę i wzbogacenie przestrzeni mieszkalnej, warto zwrócić uwagę na coraz bardziej popularne ogrody zimowe, które łączą w sobie funkcjonalność z niepowtarzalnym urokiem. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak system werandowy z możliwością otwarcia na duże powierzchnie przez drzwi przesuwne dwu- lub czterodrzwiowe, ogród zimowy staje się spektakularnym miejscem relaksu, doskonale zintegrowanym z otoczeniem i pozwalającym na podziwianie widoków niezależnie od pory roku. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej, dlaczego warto rozważyć taką inwestycję i jakie korzyści niesie za sobą posiadanie własnego ogrodu zimowego na tarasie.

Korzystaj z tarasu przez cały rok. Sprawdź, jak stworzyć oranżerię

Wypoczynek wśród zieleni pozytywnie wpływa na samopoczucie i zapobiega negatywnym skutkom stresu. Dzięki zielonym roślinom koi się nerwy i wycisza się cały organizm. Z tego względu osoby zestresowane i mające skłonności do nadmiernego przeżywania negatywnych emocji, powinny jak najczęściej relaksować się wśród zieleni. Powinny robić to przez cały rok, nie tylko w ciepłe dni ze słoneczną aurą. Jeśli jednak nie lubisz deszczu i chłodu, możesz spędzać wolny czas w oranżerii. Jak ją zbudować na swoim tarasie?

Dłuższe lato w przydomowej oranżerii

Ogród zimowy, czyli oranżeria, to rozwiązanie pozwalające na „zamknięcie” lata we wnętrzu i cieszenie się pięknem roślin praktycznie przez cały rok. W tej zielonej przestrzeni możemy odpoczywać, uczyć się, a także… urządzić kącik do pracy zdalnej. Żeby konstrukcja dobrze spełniała swoją funkcję, musimy zadbać o jej stabilne osadzenie na fundamentach i skuteczną izolację. Jak to zrobić?

Całoroczny ogród zimowy, który na zewnątrz czyści się sam

Całoroczny ogród zimowy to dziś coś więcej, niż tylko przeszklony taras czy przechowalnia roślin ogrodowych, gdy na zewnątrz jest dla nich zbyt zimno. To zazwyczaj dodatkowe, „pełnoprawne” pomieszczenie, które może pełnić dowolną funkcję, poprawiając jednocześnie termiczno-świetlny bilans domu.

Ogród zimowy wykonany z konstrukcji aluminiowej

Któż z nas nie marzy o słońcu, cieple i zieleni przez cały rok? A gdyby tak zatrzymać lato na dłużej i w środku zimy cieszyć się bujnie kwitnącymi roślinami czy popołudniową kawą w otoczeniu śnieżnego puchu bez konieczności zakładania szalika i ciepłej kurtki? Niemożliwe? A jednak! Tu z pomocą przychodzi oranżeria zwana również zimowym ogrodem. Jak ją zaprojektować, by rozgrzewała serca, choć za oknem szaleje minusowa temperatura? Koniecznie z wykorzystaniem wysokiej jakości aluminium.

Ogród zimowy w nowoczesnym wydaniu - strefa relaksu i wypoczynku

Ogród zimowy w pierwszym skojarzeniu może wydawać się pomysłem mało nowoczesnym. Przywołuje na myśl angielską herbatką, pitą na ratanowych meblach w otoczeniu juk i fikusów. Tymczasem przemyślany i dopasowany do stylu budynku projekt ogrodu zimowego w nowym budownictwie jednorodzinnym, może stanowić ciekawy dodatek urozmaicający bryłę, który zapewni nam dodatkową przestrzeń wypoczynkową. Jak zaprojektować i urządzić idealny ogród zimowy? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Piękne kwiaty przez cały rok w ogrodzie zimowym - jak zaplanować jego budowę?

Nie trzeba czekać na wiosnę ani lato, żeby móc rozkoszować się pięknem kwiatów i pić poranną kawę w ogrodzie. Nie tylko w palmiarni można podziwiać kaktusy i inne egzotyczne rośliny w środku zimy. No i przede wszystkim, nie musimy ograniczać ilości kwiatów w domu, tylko dlatego, że mamy małe parapety. Mając ogród zimowy, możemy cieszyć się zielenią przez okrągły rok, a zwłaszcza podczas tych miesięcy, w których najbardziej za nią tęsknimy. Jak i kiedy zaplanować budowę ogrodu zimowego?

Oranżeria - dodatkowy, zielony pokój wykonany z aluminiowej konstrukcji

Choć ogrody zimowe wciąż nie stały się powszechne w Polsce, coraz więcej osób się na nie decyduje. Trudno się dziwić, tzw. wiecznie zielone pokoje mają bowiem wiele zalet, w tym te dotyczące naszego komfortu życia. Pozwalają oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, ale i tworzą całoroczną, bogatą w roślinność strefę wypoczynku. Zanim jednak zdecydujemy się na własną oranżerię, warto zastanowić się nad materiałem, z którego zostanie ona wykonana. Znakomicie sprawdzi się tu aluminium, które często okazuje się najlepszym wyborem pod kątem późniejszej eksploatacji.

Aranżacja i konstrukcja ogrodu zimowego - dlaczego warto stworzyć sobie zielony azyl

A gdyby tak lato trwało cały rok? Gdybyś mógł przenieść się w miejsce, gdzie okoliczny krajobraz stawałaby się pełnoprawnym elementem aranżacji wnętrza? Gdybyś zyskał wyjątkową przestrzeń na towarzyskie spotkania i rodzinne posiłki? Wyobraź sobie relaks w ciepłych promieniach słońca, szczęśliwe chwile wśród zieleni, a za szybą… śnieg. Choć za oknem pełnia lata, warto już dziś pomyśleć o zimowym ogrodzie, by cieszyć się słońcem i zielenią przez cały rok.

Budowa szklarni i ogrodów zimowych z aluminium

Uniwersalność aluminium sprawia, że jest chętnie wykorzystywane przez wiele branż, w tym także architekturę i budownictwo. Właściwości tego metalu umożliwiają uwzględnianie go w projektach ogrodów zimowych i szklarni, które ze względu na specyficzną konstrukcję stanowią wyzwanie dla każdego architekta.


Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19451 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 226

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >