Ogrodzenia – lista artykułów

Brama wjazdowa: jak zabezpieczyć bramę przed zimą

Deszcze, mróz, śnieg i odwilż – czyli polska zima. Pogoda w kratkę, która niekorzystnie wpływa na wszystko wokół, również na bramę wjazdową, która codziennie żegna nas i wita kiedy wyjeżdżamy i wracamy z pracy. Nieprzygotowana do zimy i nienależycie eksploatowana może się zbuntować, zaciąć i nie otworzyć w najmniej odpowiednim dla nas momencie. Co zrobić, by brama działała płynnie i niezawodnie przez całą zimę, radzi producent systemów ogrodzeniowych – firma Betafence.

Ogrodzenie posesji: jaki system ogrodzeniowy wybrać

Domy, ogrody i posiadłości ściśle przylegają do siebie, a niemal każdy chce uszczknąć choćby trochę obszaru na potrzeby własnej aktywności. Żeby uniknąć konfliktu interesów, najprościej jest wytyczyć i zabezpieczyć nasz teren za pomocą systemu ogrodzeniowego. I tu pojawia się pytanie: jakie rozwiązanie zapewni nam najlepsze parametry, przystępną cenę, ładny wygląd oraz bezpieczeństwo?

Ogrodzenia w dobrym stylu: system ogrodzeniowy Betafence

Wyraźne zaznaczenie granic swojego terytorium jest też ważne dla naszej psychiki. Ogrodzenie oddziela obszar tego, co nasze – od tego, co cudze, wyznaczając miejsce, z którym się utożsamiamy. Jak często można zauważyć, ogrodzenie jest pierwszą czynnością jakiej dokonujemy po kupieniu działki. Wybór ogrodzenia również podkreśla naszą indywidualność.

Brama sterowana pilotem - jaka lepsza przesuwana czy może skrzydła? Mocowanie i rodzaje siłowników

Mówi się, że brama jest zwieńczeniem domu, ale jej wyboru powinniśmy dokonać już na etapie planowania przestrzeni przed nim. Na to, czy zdecydujemy się na bramę skrzydłową czy przesuwną, ma wpływ wiele czynników

System orgodzeniowy firmy Betafence - prostota funkcjonalność i bezpieczeńśtwo

Płot od wieków służył do ogradzania domów, zamków a nawet państw, czego najlepszym przykładem jest mur chiński. Płot odgradzał przed obcymi, wrogami i dziką zwierzyną.

Ogrodzenie sposobem na bezpieczny dom

Ogrodzenie domu nie musi być wysokie, ale powinno mieć odpowiednią konstrukcję. Im dalej od innych domostw, tym powinno być ono wyższe i trudniejsze do pokonania przez intruzów. Ważne jest, żebyśmy we własnym domu czuli się bezpiecznie.

Ogrodzenie posesji

Ludzie od zawsze wyznaczali granice posiadłości, broniąc tym samym swojej własności i prywatności. Stawiając ogrodzenie, oczekujemy żeby nie tylko nas chroniło, ale także cieszyło oko, pasując do całości domu. Płot oddziela nas od hałasu i spalin, utrudnia nieproszonym gościom wstęp na posesję. współgrać z architekturą domu i podkreślać jego charakter.

Ogrodzenia drewniane

Ogrodzenia posesji wykonane z drewna są wciąż bardzo modne. Można je układać w różnorodne wzory, łączyć z różnymi materiałami. Jest wiele możliwości.

Ogrodzenie w pięciu odsłonach

Ogrodzenie posesji jest bardzo ważnym elementem architektury przydomowej. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że nadaje ono często charakter całej posesji i chroni dodatkowo przed wzrokiem wścibskich sąsiadów, bezpańskimi psami i kotami, niekiedy również działa jako bariera ciszy i bezpieczeństwa oddzielająca nas od ruchliwej ulicy.

Fundament pod ogrodzenie

Każde ogrodzenie powinno mieć fundament. W zależności od jego rodzaju i wielkości głębokość jego posadowienia waha się w granicach od 0,5 do 1,2 m.


Stron: 37 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  32 33 34 35 36  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19454 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 225

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >