Ogrodzenia – lista artykułów
Nowoczesne ogrodzenie domu od frontu - połączenie stalowych elementów z gabionami
Prostota w architekturze nie wychodzi z mody. Dobrym przykładem, jak tradycyjnej bryle nadać rys nowoczesności, może być nowo wybudowany dom zlokalizowany w malowniczym powiecie bocheńskim. Właściciele postawili na spójną, stonowaną kolorystykę i prostą formę. Efekt zwieńczyło oryginalne ogrodzenie ze zgeometryzowanym wzorem i naturalnym kamieniem. Warto się zainspirować!
Brama zbieżna, żeby dwa auta mogły swobodnie wjechać na posesję
Stawiając ogrodzenie wokół domu, zwykle wybieramy między jednoczęściową bramą przesuwną a rozwierną dwuskrzydłową. Nie wszyscy inwestorzy wiedzą jednak, że jest jeszcze jedna opcja, łącząca zalety dwóch pozostałych rozwiązań. Brama przesuwna składająca się z dwóch zbieżnych elementów to propozycja godna polecenia szczególnie, gdy zależy nam na szerokim wjeździe.
Czy ogrodzenie posesji wymaga podmurówki?
Postawienie ogrodzenia na niewielkim murku czy podmurówce często jest wyborem podyktowanym upodobaniami estetycznymi właścicieli. Są jednak sytuacje, kiedy element ten może spełniać istotną funkcję lub wręcz stać się niezbędny. Sprawdź, czy podmurówka na twojej działce jest potrzebna i jakie walory ma to rozwiązanie.
Nowoczesne ogrodzenie posesji, które zapewni prywatność mieszkańcom
W tym modelu ogrodzenia dzięki wprowadzeniu wąskich kształtowników pomiędzy szerokie poziome poprzeczki uzyskano całkowicie nieprzezierną przegrodę, która doskonale chroni posesję i prywatność domowników. Poprzecinanie płaszczyzny przęsła poziomymi wstawkami w srebrnym kolorze dynamizuje kompozycję i dodaje jej wizualnej lekkości.
Jak zabezpieczyć automatyczną bramę wjazdową przed skutkami zimy
Zimowa aura sprawia, że o tej porze roku szczególnie doceniamy wszelkie ułatwienia, które pozwalają nam unikać niepotrzebnego wychodzenia na zewnątrz. Automatyczna brama wjazdowa umożliwia wjazd na posesję bez konieczności wysiadania z auta. Aby jednak działała bezawaryjnie nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych, trzeba zadbać o kilka kwestii.
Ultimate Grey jeden z kolorów roku 2021 w ogrodzeniach posesji
Jak co roku Instytut Pantone wskazał barwy, które mają szansę wybić się na prowadzenie w najbliższych miesiącach w architekturze, designie i modzie. Według światowego eksperta rok 2021 upłynie nam pod znakiem dwóch – Ultimate Grey i Illuminating, czyli spokojnej szarości i energetycznej żółci. Duet ten z miejsca zachwycił projektantów wnętrz; czy jednak pojawi się także na zewnątrz budynków? O ile żółty lepiej prezentuje się w formie wyrazistych dodatków i detali, neutralny szary wydaje się wymarzoną barwą na elementy ogrodowej architektury. Czy sprawdzi się na przykład na ogrodzeniach?
Jakie ogrodzenia domu Polacy wybierali najczęściej w 2020 r.
Oferta rynkowa ogrodzeń z różnych materiałów jest niezwykle bogata. Jakie wzory okazały się najbardziej popularne spośród szerokiego wachlarza możliwości? Rok 2020 potwierdził, że klasyka i prostota nigdy nie wychodzą z mody. Przedstawiamy 5 najlepiej sprzedających się modeli mijającego sezonu.
Ogrodzenie, które wytrzyma lata - co wybrać?
Posiadanie własnego domu zapewnia komfort, ale wiąże się też z obowiązkami. W okresie lata i jesieni właściciele posesji mają pełne ręce roboty. Trzeba regularnie dbać o rośliny w ogrodzie, odnowić deski na tarasie czy naprawić ewentualne uszkodzenia, które wystąpiły na dachu lub elewacji. Czy na liście rzeczy do zrobienia wokół domu musi pojawić się także konserwacja ogrodzenia? Możemy tego uniknąć, jeśli wybierzemy takie, które będzie fabrycznie odpowiednio zabezpieczone.
Tradycyjny polski dom - jaki rodzaj ogrodzenia frontowego będzie najlepszym wyborem?
Klasyczne ogrodzenia są najbardziej uniwersalne – pasują zarówno do tradycyjnego budownictwa, jak i nowoczesnej architektury.Prezentowany w artykule model ogrodzenia dodaje dobrze znanemu rozwiązaniu nieco świeżości. Typowe ogrodzenie z metalowych, pionowych profili wzbogacono oryginalnym elementem dekoracyjnym.
Dom od frontu - jak zaprojektować elegancką i komfortową strefę wejściową?
W myśl zasady „jak cię widzą, tak cię piszą” większość właścicieli domów stara się, aby widoczna z ulicy część posesji prezentowała się możliwie najpiękniej. Nie zapominajmy jednak, że strefa frontowa pełni nie tylko funkcję reprezentacyjną. Trasę między furtką a drzwiami wejściowymi będziemy pokonywali każdego dnia i wszelkie, nawet pozornie niewielkie niedogodności z czasem mogą stać się naprawdę uciążliwe. Na co zatem zwrócić uwagę, planując zagospodarowanie tej przestrzeni?