Ogrzewanie może być efektywne i dyskretne

Ogrzewanie może być efektywne i dyskretne

Niełatwo jest skonstruować dobry grzejnik kanałowy. Dobry, czyli taki, który będzie łatwy w montażu, uniwersalny w zastosowaniu oraz będzie miał wysoką wydajność. Tym właśnie kwestiom konstrukcyjnym firma Jaga – prekursor w produkcji ogrzewania kanałowego – poświęciła wiele lat pracy i badań naukowych. Czytaj dalej

Dla kogo grzejniki kanałowe?

 

Grzejniki kanałowe to doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń z dużymi przeszkleniami. Zamontowane w pobliżu drzwi tarasowych tworzą skuteczną barierę dla przenikającego przez szyby chłodu, dzięki czemu równoważą straty ciepła wywołane przez duże okna i szklane drzwi. Grzejniki kanałowe to także dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na dyskretnym ogrzewaniu. Urządzenia zamontowane pod poziomem podłogi w specjalnym kanale są praktycznie niewidoczne. Jedynym śladem ich obecności w pomieszczeniu jest metalowa lub drewniana kratka w podłodze, dzięki czemu  pod względem stylistyki grzejniki kanałowe współgrają z każdym stylem wnętrza.

 

 

Uniwersalność grzejników kanałowych


Jeszcze nie tak dawno stosowanie grzejników kanałowych mogły utrudniać specyficzne wymogi instalacyjne, konkretnie zaś głęboki kanał w którym montowano urządzenia. Nisza o głębokości kilkudziesięciu cm (standardowo od 50 do 70 cm) musiała być projektowana na etapie budowy. Barierę tę przełamał grzejnik Mini Canal firmy Jaga, który miał głębokość od 19 do 9 cm. Jednak prawdziwą rewolucję wywołał grzejnik Micro Canal z kanałem o głębokości 6 cm. Tak mała głębokość pozwala na powszechne stosowanie ogrzewania kanałowego zarówno w nowo budowanych obiektach, jak i w budynkach istniejących.

 

 

Za niewielkimi wymiarami grzejnika Micro Canal stoi nowoczesna technologia, która utrzymuje wydajność na wysokim poziomie (1000 W dla jednostki o długości wymiennika ok. 100 cm, głębokości 6 cm i szerokości 13 cm). Tak znakomite efekty producent osiągnął wspomagając działanie superwydajnego wymiennika Low H2O systemem cichych i wydajnych wentylatorów. Z użytkowego punktu widzenia istotne jest też to, że grzejnik został przygotowany jako system modułowy – elementy o różnej długości można ze sobą łączyć w linii prostej i pod kątem, co stwarza nowe możliwości aranżacji grzejnika kanałowego we wnętrzu.

 

 

Co ważne, grzejniki kanałowe Jaga mogą pełnić rolę jedynego źródła ciepła w pomieszczeniu. Umożliwia to system dynamicznego doładowania o nazwie Dynamic Boost Effect, w który można wyposażyć praktycznie każdy grzejnik kanałowy belgijskiego producenta. Pokaż mi swój grzejnik kanałowy, a powiem ci jakim jesteś producentem – ta parafraza dobrze oddaje szczególną pozycję grzejników kanałowych w ofercie. To urządzenia skomplikowane technologicznie, które w zamian oferują jeden z bardziej efektywnych i dyskretnych sposobów ogrzewania pomieszczeń.

 

 

 

Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19469 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 678

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >