Okna – lista artykułów
System Linear Q4 Line udowadnia, że okna PVC wkraczają na zupełnie inny poziom
Jeśli dotąd sądziłeś, że okna PVC gwarantują dobrą izolację, ale jednak są mało ekologiczne i do tego nie pozwalają na stworzenie dużych przeszkleń, to system Linear Q4 Line całkowicie zmieni Twoje myślenie na temat takich profili okiennych. Doskonale sprawdzają się one zarówno w przypadku nowo budowanych domów czy budynków użytku publicznego, jak i budynków poddawanych renowacji. Wszechstronność zapewnia także możliwość zastosowania zarówno połyskujących, jak i matowych, czy też drewnopodobnych oklein. Czas zatem udowodnić, że okna PVC mogą spełnić wszystkie oczekiwania i być w tym równie skuteczne jak profile aluminiowe.
Czym się charakteryzują okna w wersji premium?
Rozwiązanie premium musi być kosztowne, dedykowane tylko wybranym i… trudnodostępne. A co jeśli powiemy Wam, że w przypadku okien każde z tych określeń daleko mija się z prawdą, zaś o wymiarze premium świadczą ich parametry, jakość wykonania i detale konstrukcyjne? Co tak naprawdę kryje w sobie stolarka, którą możemy uznać za luksusową i dlaczego powinna być standardem w nowoczesnych, energooszczędnych oraz pasywnych domach?
Czy warto inwestować w personalizowane okna, wykonane na zamówienie
Wykonując okna na zamówienie możemy dowolnie dobierać dodatkowe elementy ich wyposażenia i sposób wykończenia. Dzięki temu będą one idealnie odpowiadać naszym indywidualnym oczekiwaniom.
Produkcja okien PVC - dlaczego chętnie kupujemy okna z PCV?
Jak pokazują dane GUS, w Polsce z roku na rok zwiększa się produkcja okien z tworzyw sztucznych. Tendencji tej towarzyszy stabilny wzrost sprzedaży stolarki Premium na rynku polskim. Wynika to m.in. z rosnącej świadomości odbiorców, że energooszczędne okna i drzwi o wysokim standardzie jakości przynoszą realne oszczędności przez wiele lat.
Po czym poznajemy, że okna są ciepłe?
Współczesne domy budowane są z zachowaniem zasad budownictwa energooszczędnego. Jedną z nich jest dbałość o szczelne i prawidłowo zamontowane okna, które chronią budynek przed stratami ciepła nawet na poziomie 20-30%. Na co konkretnie zwrócić uwagę przy wyborze okien, by odpowiednio zadbać o komfort termiczny domu?
Czy okna aluminiowe mogą dorównać jakością drewnianym?
Mówiąc „drewniane okna”, myślimy „elegancja, szyk, tradycja”. Co sprawiło, że surowiec ten na dobre zakorzenił się w naszej świadomości jako rozwiązanie z najwyższej półki, które konkurentów zostawia daleko w tyle? Poza łatwością obróbki wyróżnia się stylowym wyglądem, a w kontekście stolarki otworowej – także doskonałymi właściwościami termicznymi i akustycznymi. I choć bez wątpienia to materiał piękny i dostojny, nie obchodzi się równie szlachetnie z czasem i portfelem inwestora. Dobra wiadomość? Dzięki nieustannemu rozwojowi technologii można go łatwo zastąpić. Rozwiązaniem są okna aluminiowe, które od pewnego czasu wiodą prym w architektonicznym wyścigu.
Okna aluminiowe – prostota i funkcjonalność
Trudno wyobrazić sobie dom czy mieszkanie bez okien, przez które można spoglądać na świat. Powinny być one funkcjonalne i estetyczne, a zarazem szczelne i odporne na działanie różnych temperatur. Warto więc dokładnie zastanowić się, z jakich materiałów powinny być one wykonane. Okazuje się, że wiele zalet kryje aluminium. Jakie są zalety okien aluminiowych i komu przypadną one do gustu?
Okna narożne - dlaczego warto takie rozwiązanie uwzględnić w projekcie domu?
Okna narożne to designerskie rozwiązanie, które pozwala w pełni otworzyć pomieszczenie na otaczającą przestrzeń i dostarcza ogromną ilość światła, nawet w trudniejszych do doświetlenia miejscach od północnej strony budynku. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą montaż okien narożnych?
Jak można sprawdzić dźwiękoszczelność okien i drzwi?
Dom to przede wszystkim miejsce odpoczynku. Po ciężkim dniu pracy potrzeba ciszy i spokoju jest więcej niż uzasadniona. Głośna okolica, ruchliwa droga oraz szczekające psy sąsiadów mogą w tym skutecznie przeszkodzić. Hałas to przyczyna ciągłego rozdrażnienia, złego samopoczucia oraz problemów ze snem. Chcąc temu zaradzić - warto jest o tym pomyśleć już w momencie wstawiania okien i drzwi.
Dlaczego szczelne zamykanie okien w okresie zimowym nie sprzyja naszemu zdrowiu?
Wpuszczenie świeżego powietrza do wnętrza jest dobre dla zdrowia i samopoczucia mieszkańców, jak i stanu całego budynku. Właściwa cyrkulacja powietrza w okresie grzewczym pomoże w walce z bakteriami, wirusami i zaduchem, które powstają poprzez utrzymywanie zbyt szczelnego i ciepłego klimatu wewnątrz. Jak wietrzyć w okresie zimowym?