Okna – lista artykułów

Stolarka okienna to inwestycja na lata - jak wybrać dobrze?

Budowa lub remont domu to ważne przedsięwzięcie, a przede wszystkim duża inwestycja. Nierzadko staramy się optymalizować, a nawet ciąć koszty, bo zawsze zdarzają się nieprzewidziane sytuacje i wydatki. Są jednak elementy, na których nie warto oszczędzać, a ich zakup należy odpowiednio wcześnie zaplanować. Jednym z nich jest stolarka okienna, czyli okna i drzwi tarasowe.

Co jest faktem a co mitem na temat drzwi i okien wykonanych z aluminium?

Budowa lub remont domu oznacza konieczność podejmowania wielu ważnych decyzji. Proces inwestycyjny to szereg wyborów, w których należy wziąć pod uwagę nie tylko trwałość i funkcjonalność danego rozwiązania, ale też związane z nim koszty. Często w takich sytuacjach posiłkujemy się opiniami innych, a te nie zawsze są zgodne z prawdą. Jednymi z produktów na temat których krąży wiele mitów są okna i drzwi aluminiowe. Co warto o nich wiedzieć, by świadomie podjąć decyzję o wyborze tego rozwiązania?

Co to są szyby zespolone i jak się je produkuje?

Szyby mają zazwyczaj największy udział w powierzchni okna. W przypadku dużych przeszkleń fasadowych mogą stanowić nawet 90% elewacji. Są one transparentne, ale mają wiele istotnych funkcji, które wpływają na komfort użytkowania pomieszczeń. Jak powstają szyby zespolone? Zapraszamy do pierwszej części cyklu z procesu produkcji szyby zespolonej.

Czym kierować się przy wyborze okien? Jakie cechy powinny mieć dobrej jakości okna?

Zakup okien do domu czy mieszkania to inwestycja na lata. Dlatego ich wybór może być niezwykle ważną decyzją. W końcu okna mają kluczowe znaczenie dla naszego komfortu czy bezpieczeństwa, a także energooszczędności. Dlatego wybierając okna, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Odpowiednie umiejscowienie i rodzaj okien ma wpływ nie tylko na doświetlenie wnętrz, ale również na efektywne wykorzystanie energii słonecznej

Współczesne budownictwo szuka rozwiązań, które pomogą tworzyć domy jeszcze bardziej efektywne energetycznie i komfortowe dla mieszkańców. Z tego względu jednym z kluczowych czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas projektowania i budowy domu, jest właściwe rozmieszczenie energooszczędnych okien.

Czy bezwysiłkowe otwieranie drzwi tarasowych jest możliwe?

Duże przeszklenia i drzwi tarasowe w systemie podnoszono-przesuwnym to must have współczesnego nowoczesnego budownictwa. Inwestorom zależy na tym, aby ich domy były maksymalnie doświetlone i otwarte na ogród. Dlatego swój wzrok kierują ku ogromnym przeszkleniom, zajmującym często niemal całą ścianę – od podłogi po sufit, z płaskim progiem. I chcą też, aby otwierały się „jednym placem”. Teraz, dzięki rozwiązaniu HS LinfUnit te marzenia są w zasięgu ręki.

Egzotyczne gatunki drewna stosowane w stolarce otworowej

Okna i drzwi z drewna ocieplają pomieszczenia, dzięki nim dom nabiera stylu. O wyjątkowości stolarki otworowej świadczy ponadczasowy design, szlachetny charakter oraz długowieczność naturalnego materiału. W Polsce najpopularniejsze jest drewno pochodzenia europejskiego. Jeśli jednak szukamy dla naszego domu oryginalnych i rzadko spotykanych rozwiązań, warto poszerzyć horyzonty. Egzotyczne gatunki drewna cechuje nie tylko ciekawa kolorystyka i struktura. Ze względu na swoje pochodzenie to również materiał niezwykle odporny i wytrzymały.

Jak uzyskać bezprogowe przejście z domu na taras

Nowy dom to nowe możliwości. Wraz z aranżowaniem przestrzeni pomiędzy wnętrzem a ogrodem często rodzi się pomysł na zagospodarowanie strefy granicznej. Wybór pada na duże przeszklenie, które połączy przestronny salon z tarasem i otworzy dom na przyrodę – po pierwsze: dzięki efektownym drzwiom HS, po drugie: dzięki progowi zlicowanemu z podłogą. Aby stworzyć bezprogowe przejście z domu na taras, należy jednak odpowiednio wcześniej ten pomysł uwzględnić. Jak przygotować się na realizację marzenia o płaskim progu w drzwiach podnoszono-przesuwnych?

VELUX rozszerzył ofertę okien do płaskiego dachu o trzy nowe rozmiary

To odpowiedź na potrzeby klientów, którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań zapewniających estetyczny wygląd, wydajność energetyczną i większy dostęp do światła dziennego. W ubiegłym roku okna te otrzymały prestiżową nagrodę Red Dot w kategorii „Design produktu” za eleganckie i minimalistyczne wzornictwo.

Po wstawieniu okna i drzwi wymagają obrobienia od wewnątrz oraz od zewnątrz - jak to zrobić poprawnie?

Jesień to ostatni dzwonek, żeby wymienić przed zimą stare okna i drzwi zewnętrzne na cieplejsze, bardziej energooszczędne wyroby. Przed montażem stolarki okienno-drzwiowej ważne jest przygotowanie otworów montażowych – ich oczyszczenie, wyrównanie oraz zagruntowanie. Równie istotny element stanowi obróbka ościeży po zakończeniu prac. Odpowiednie wykończenie tej powierzchni zapewnia trwałość i estetykę połączenia stolarka-mur. Jak dobrze obrobić okna i drzwi po wymianie?


Stron: 135 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19475 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 336

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >