Okna z Certyfikatem Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt
Seria okien pasywnych już od chwili wprowadzenia na rynek gwarantuje izolacyjność termiczną na najwyższym poziomie, jaki można osiągnąć w przypadku okien aluminiowych o głębokości zabudowy do 90 mm.
Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt oficjalnie potwierdził pasywne parametry uznanego na europejskim rynku systemu okien aluminiowych Schüco AWS 90.SI+. Badania wykazały, że okno wyposażone w szybę Ug=0,7 W/m2K osiąga współczynnik przenikania ciepła Uw≤0,8 W/m2K.
Teraz wielowariantowe testy przeprowadzone w Instytucie Domów Pasywnych w Darmstadt wykazały, że okna AWS 90.SI+ w pełni odpowiadają wymaganiom budownictwa pasywnego. Pasywna stolarka z przekładkami izolacyjnymi nowej generacji to idealne rozwiązanie zarówno dla modernizowanych, jak i nowych obiektów, w których dąży się do obniżenia zużycia energii do standardu niskoenergetycznego i pasywnego.
Czytaj również: Okna z tytułem „Produkt Roku”
Najcieplejsze w każdej kombinacji
Okna Schüco AWS 90.SI+ to przełomowe rozwiązanie w dziedzinie stolarki aluminiowej, łączące smukłą estetykę uzyskiwaną dzięki niewielkiej szerokości czołowej profilu, oraz wysoką ochronę cieplną. Doskonałe parametry współczynnika przenikania ciepła gwarantuje autorskie rozwiązanie tzw. płetwowego uszczelnienia środkowego i dodatkowa ochrona wrębu podszybowego. Zastosowanie nowej technologii przekładek izolacyjnych ze spienionymi rdzeniami pozwoliło na dodatkowe podniesienie termoizolacyjności do poziomu wymaganego przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt. Okno o wymiarach 1,23 x 1,48 m z potrójnym oszkleniem o wartości Ug=0,7 W/m2K osiąga standard pasywny Uw≤0,8 W/m2K. Przy uwzględnieniu mostków termicznych na łączeniach z powłoką budynku stolarka uzyskuje izolacyjność termiczną Uw, inst.=0,85 W/m2K! Okno może być montowane w elewacji lub wpinane w fasadę słupowo-ryglową.
Czytaj również: Jak znaleźć optymalne rozwiązanie dla wykluczających się potrzeb konsumenta?
Więcej możliwości
Aluminiowa stolarka okienna z serii AWS 90.SI+ poszerza horyzonty projektowania powłok zrównoważonych budynków, dzięki możliwości elektrycznej integracji z systemem sterowania budynku. Umożliwiają to mechatroniczne okucia Schüco TipTronic SimplySmart. Elektryczne sterowanie otwieraniem i zamykaniem okien pozwala na zaprogramowanie nocnego wietrzenia, co przekłada się na ograniczenie kosztów klimatyzacji. Optycznie wąskie profile zaopatrzone w ukryte okucia pozwalają ponadto na optymalne doświetlenie pomieszczenia i dodatkowe oszczędności wynikające ze skrócenia czasu działania sztucznego oświetlenia. Dodatkową zaletą okien z tej serii jest możliwość podniesienia klasy ochrony przed włamaniem aż do klasy RC3 włącznie, co oznacza, że mogą być stosowane również wszędzie tam, gdzie wymagane są jednocześnie najwyższy stopień ochrony i termoizolacyjność na poziomie pasywnym.
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Dekorator wnętrz Liczba postów: 147 Grupa: Firmy budow... Szanowni Państwo, klinkier to doskonały materiał do dekoracji ścian, który zachwyca swoją trwałością i elegancją. Możliwości aranżacyjne tego materiału są nieog...
- Jak dobrać kolor okien, drzwi i bramy garażowej Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re...
- Budowa stalowej hali Liczba postów: 17 Grupa: Moja budowa A sądzicie że rozwiązanie w postaci stali zimno giętej jest lepsze od standardowych spawanych elementów. Ostatnio coraz częściej wszystkie budynki modułowe robi...
- Jakich narzędzi do pracy potrzebuje mechanik Liczba postów: 38 Grupa: Budowa i re... Jeżeli szukacie mechanika z Trójmiasta i okolic to polecam zajrzeć na https://amserwis.pl/. Nie mają sobie równych szczególnie w kwestii turbosprężarek.
- Markiza z czujnikiem wiatru i słońca Liczba postów: 51 Grupa: Budowa i re... Markizy to doskonałe rozwiazanie, w szczególności kiedy są wodoszczelne. Polecam modele http://rolety-piogal.pl/markizy.html