Okresowa renowacja powierzchni drewnianych

Okresowa renowacja powierzchni drewnianych

Wykonane z drewna futryny drzwi, ramy okien czy meble, wymagają przeprowadzania okresowej renowacji. Przemalowane na nowy kolor drewniane elementy, mogą dodatkowo stać się modnym detalem, urozmaicającym aranżację. Odświeżenie ich wyglądu nie jest trudnym zadaniem i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Czytaj dalej

 

Kompleksowe porady Jedynki®  będą pomocne w sprawnym przeprowadzeniu tych zabiegów i osiągnięciu optymalnego rezultatu prac.

 

Przed przystąpieniem do malowania, warto przygotować wszystkie potrzebne produkty i narzędzia: Jedynkę® do Drewna i Metalu, Jedynkę® Pokost Lniany, Jedynkę® Rozcieńczalnik Niskoaromatyczny, wałek malarski z rączką, pędzle o włosiu mieszanym (mały i duży), papier ścierny i uchwyt do niego, szpachelkę, kuwetę, folię i taśmę malarską, szmatkę oraz mieszadło.

 

Ważnym etapem jest dokładne zabezpieczenie – przy pomocy taśmy i folii malarskiej - ściany i podłogi przed zabrudzeniem. Taśmę przyklejamy na suchą powierzchnię i odklejamy bezpośrednio po malowaniu – dzięki temu unikniemy oderwania taśmy razem ze świeżą warstwą farby.

 

 

Czytaj również: Drzwi na zamówienie

 

Przed malowaniem drewno delikatnie szlifujemy drobnoziarnistym papierem ściernym, a następnie dokładnie odpylamy przy użyciu pędzla lub szczotki. W przypadku powierzchni wcześniej malowanych, dodatkowo należy ocenić przyczepność starej farby do podłoża, zeskrobać mało spójne elementy, a ubytki uzupełnić szpachlówką do drewna. Dopiero po wykonaniu tych czynności szlifujemy i odpylamy powierzchnię.

 

Następnym etapem jest gruntowanie. Wykonać je możemy z użyciem produktu Jedynka® Pokost Lniany – rozcieńczonego w proporcji 1:1 Rozcieńczalnikiem niskoaromatycznym marki Jedynka® i dokładnie wymieszanego. Pokost aplikujemy wcierając go w drewno przy pomocy pędzla.

 

 

Po upływie około 24 godzin od gruntowania, powierzchnię – w celu wygładzenia – delikatnie szlifujemy drobnoziarnistym papierem ściernym oraz dokładnie odpylamy za pomocą pędzla lub szczotki.

 

 

Czytaj również: Szlachetne klamki

 

Emalię do malowania - Jedynka® do Drewna i Metalu – starannie mieszamy, a następnie przelewamy do kuwety malarskiej. Do malowania używamy wałka malarskiego do emalii bądź pędzla. Po około 24 godzinach od nałożenia pierwszej warstwy, powierzchnię szlifujemy i dokładnie odpylamy, a następnie powtarzamy czynność malowania.

 

 

Po zakończeniu malowania, narzędzia dokładnie myjemy, używając do tego Rozcieńczalnika niskoaromatycznego marki Jedynka®.

Źródło: Publink / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19452 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 330

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >