Olejowanie drewnianej podłogi

Olejowanie drewnianej podłogi

Poszczególne kolekcje podłóg różnią się m.in. sposobami postarzania i wykończenia, a także kolorami. Tym co je łączy jest wysokiej jakości drewno dębowe, z którego są wykonane oraz olej woskowy wykorzystywany w procesie ich produkcji. To dzięki tej substancji podłog są wyjątkowo odporne na uszkodzenia i... upływający czas. Czytaj dalej

 

Dębowe podłogi zabezpieczone olejem

 Bardzo istotnym elementem składowym oleju woskowego stosowanego w procesie produkcji podłóg Chapel Parket są związki krzemu. To właśnie one tworzą na powierzchni drewna warstwę przypominającą glazurę, która zabezpiecza strukturę materiału i chroni go przed uszkodzeniami. Nie bez znaczenia jest także sama metoda obróbki materiału stosowana przy produkcji podłóg Chapel Parket. Posadzki te są heblowane; związane z tym otwarcie porów drewna pozwala olejowi wniknąć głębiej, a co za tym idzie - lepiej zabezpieczyć drewno. Technologia olejowania drewna przynosi bardzo wymierne korzyści - dzięki niej podłogi Chapel Parket są znacznie bardziej odporne na ścieranie, niż w przypadku standardowych olei woskowych, a to sprawia, że wystarczy je konserwować tylko raz w roku. Najlepszą rekomendacją trwałości posadzek Chapel Parket jest fakt, iż są one montowane w przestrzeniach publicznych (takich jak restauracje, butiki i hotele), gdzie wystawione są na bardzo intensywne użytkowanie. W takich obiektach konserwację podłogi należy przeprowadzać częściej; 2-3 razy do roku.

 

Czytaj również: Kompleksowa pielęgnacja drewnianej podłogi

 

Do codziennej pielęgnacji i konserwacji podłóg Chapel Parket służy olej w trzech odcieniach. Biały przeznaczony jest do jasnych podłóg, transparentny - do ciemniejszych, zaś do dbania o drewno w kolorze przyciemnianym białym służy olej w tej samej barwie.

 

Czytaj również: Klasyczne podłogi znowu w modzie

 


 

- Wykorzystywany przy produkcji naszych podłóg olej jest rozrzedzany i dopiero tak przygotowaną substancją można pielęgnować drewno w warunkach domowych. Olej produkcyjny jest bardzo gęsty, a przez to nałożenie go bez użycia profesjonalnych maszyn jest właściwie niemożliwe – wyjaśnia Sebastian Kos z firmy Chapel Parket Polska. Jeden litr oleju wystarcza na ok. 60-80 m kw. posadzki. Substancja, w zależności od temperatury i wentylacji pomieszczenia, schnie od 6 do 12 godzin. Warto pamiętać, że nowo zaimpregnowaną podłogę należy przez pierwsze trzy tygodnie czyścić wyłącznie na sucho.

Źródło: Adventure Media / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 341

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >