Orynnowanie – lista artykułów
Czym uszczelnić cieknące rynny?
Rynny to jeden z niezbędnych elementów budynku. To dzięki nim woda z dachu nie spływa po elewacji oraz nie tworzy efektu wodospadu. Deszcz, który trafia na powierzchnię dachu przemieszcza się w dół wpadając do rynny, po czym spływa tam gdzie tego chcemy.
Fakty i mity o rynnach PVC
Systemy rynnowe wykonane z PVC cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Głównym wyznacznikiem ich wyboru jest cena, która jest stosunkowo niższa od systemów stalowych.
Skuteczne odwodnienie nietypowych dachów
Dwuspadowe, płaskie, mansardowe, kolebkowe – na tym wyliczeniu nie kończą się typy dachów, które oferuje inwestorom współczesna architektura. Jeszcze na etapie projektu warto pamiętać o tym, że każda, nawet najbardziej wymyślna konstrukcja dachowa, musi zostać skutecznie odwodniona. Odpowiednie orynnowanie to gwarancja trwałości i dobrej kondycji nie tylko dachu, ale i całej elewacji.
Estetyka spójności dachu i rynien
Przejrzysta geometria prostych form, płaski dach, minimalizm. Klasyczna bryła z dwuspadowym dachem i ozdobne detale architektoniczne. Niezależnie od tego, w jakim stylu zaprojektowany został budynek, nie ulega wątpliwości, że musi zostać wyposażony w system rynnowy. Przedstawiamy rozwiązania, które wpiszą się w estetykę każdego domu, zapewniając stuprocentową funkcjonalność i spójność wizualną.
Przekrój rynien na miarę potrzeb Twojego domu
Wybór systemu rynnowego to jeden z ostatnich etapów budowy inwestycji, z którym zmierzyć się musi każdy architekt lub właściciel domu. W momencie, gdy wydaje się, że wszystkie najtrudniejsze zagadnienia mamy już za sobą, oferta producentów systemów rynnowych przyprawia o kolejny zawrót głowy. Czym jest profil rynny i jak wybrać parametry systemu, które wpiszą się w nasze potrzeby? Wyjaśniamy podstawowe kwestie związane z odprowadzaniem wody deszczowej z dachu.
Jak odciążyć rynny od nadmiaru śniegu?
Początek grudnia to ostatni dzwonek, by przygotować dom do niesprzyjającej aury i wymagających warunków atmosferycznych nadchodzących miesięcy. Nie pozwólmy więc, by zima zaskoczyła nas tak, jak corocznie zaskakuje kierowców i zawczasu zabezpieczmy dach nad głową przed szalejącym, mroźnym żywiołem.
Wysoka wydajność w odprowadzaniu wody deszczowej
Wybór systemu rynnowego dla naszego domu jest najczęściej wypadkową trzech czynników: materiału, z którego wykonane są elementy systemu, wymiarów budynku i dachu oraz ceny.
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu i montażu rynien?
Gdy remont lub budowa domu trwają w najlepsze, musimy wykazać się niezwykłą podzielnością uwagi. Czuwanie nad prawidłowym przebiegiem prac, terminowością i starannością wykonawców to tylko niektóre sprawy, zaprzątające głowę każdego inwestora. Aby nieco ułatwić proces budowlany podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu i montażu jednego z najważniejszych systemów budowlanych – rynien.
Jak odzyskać wodę deszczową z rynien?
Nadmiar wody deszczowej dookoła posesji to niezwykle uciążliwy kłopot – utrudniające mobilność kałuże i powstające w ogrodzie błoto to najmniejsze konsekwencje jakie czekają nas podczas uporczywie padającego deszczu. Prawdziwy problem zaczyna się wtedy, gdy spływająca w głąb gruntu woda zacznie podmywać fundamenty i prowadzić do ich zamakania. Rozwiązanie często nierównej walki z żywiołem okazuje się jednak nie tylko proste, ale i ekologiczne – wystarczy pozostawić na wydajny system zbierania wody deszczowej.
Jesienno – zimowe pogotowie rynnowe
Druga połowa roku, choć potrafi zaskoczyć pięknym widokiem za oknem, to okres, który spędza sen z powiek właścicielom domów wolnostojących - wzrastające ceny ogrzewania, odśnieżanie podwórza i awarie systemu rynnowego, który jesienią i zimą musi radzić sobie nie tylko z uciążliwymi opadami deszczu czy śniegu, ale wszędobylskimi liśćmi, szyszkami, niską temperaturą.