Orynnowanie – lista artykułów
Nowe systemy rynnowe
Nowe systemy rynnowe estetyczne, praktyczne i technologiczne dla małych i dużych inwestycji.
Czas na wymianę orynnowania
Schyłek lata i początek jesieni to najlepszy moment na wymianę systemu rynnowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego wzornictwa firma Galeco udowadnia, że rynny to coś więcej niż tylko niezbędny i użyteczny element każdego budynku.
Dzięki tej kalkulacji poznamy listę potrzebnych elementów systemu rynnowego
Optymalny dobór systemu rynnowego obejmuje kilka istotnych aspektów – jakość materiału, z którego jest wykonany, ilość niezbędnych elementów, by mógł efektywnie odprowadzać wodę deszczową z połaci dachu, jego cena, a także gwarancja niezawodności, nawet w obliczu trudnych warunków atmosferycznych. Dzieło wieńczy profesjonalny montaż. I, o ile, ten powinniśmy pozostawić w rękach specjalistów, większość prac przygotowawczych, w tym dokonanie niezbędnych obliczeń, możemy przeprowadzić sami za pomocą specjalistycznego oprogramowania, które nie wymaga fachowej wiedzy i jest dostępne za darmo.
Jak zadbać o rynny przed nadejściem jesieni i zimy?
Pierwsze oznaki zbliżającej się jesieni sprawiają, że coraz więcej czasu poświęcamy na planowanie, jak przetrwać niekończące się opady deszczu, niską temperaturę oraz szybko zapadający zmrok. Warto zadbać o to, by nim przyjdą słoty i pluchy, przygotować na nadejście zimy także nasz dom, w tym całe orynnowanie, tak, by mroźne miesiące upłynęły nam w cieple domowego zacisza bez niechcianych awarii i niespodzianek.
Nowa wersja systemu rynnowego
Jeden z najbardziej utytułowanych, rodzimych przedstawicieli branży systemów odprowadzania wody z budynków mieszkalnych i usługowych. Chcąc zawsze o krok wyprzedzać potrzeby swoich klientów, stale się rozwija i poszukuje nowych, innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że ich produkty stają się jeszcze bardziej trwałe i wygodne w użytkowaniu. Obecnie, producent wprowadza na rynek nową wersję systemu rynnowego.
Najczęstsze błędy popełniane podczas montażu rynien
System rynnowy to nieodłączny element każdego budynku, który chroni całą konstrukcję przed niszczącym działaniem spływającego z dachu deszczu i osuwającego się śniegu. Mimo, że jego montaż nie jest trudny, możliwości popełnienia błędów jest sporo. Ich konsekwencje są zaś poważne – od zniszczonego po zimie orynnowania, po przeciekające, a nawet całkowicie zarwane pokrycie dachowe.
Sezonowy przegląd orynnowania, czyli jak zadbać elementy dekarskie
Prawidłowo uszczelnione rynny to nie kwestia wygody, ale wręcz konieczność. Ściekająca po ścianach woda może bowiem szybko spowodować zacieki i zawilgocenia ścian naszego domu, co w konsekwencji może nawet prowadzić do wystąpienia grzybów. Dlatego warto już teraz sprawdzić stan rynien i odpowiednio je przygotować na nadejście jesiennej słoty. Tym bardziej, że w większości przypadków możemy to zrobić we własnym zakresie, bez konieczności angażowania specjalistów.
Maskownica podsufitkowa
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom projektantów i wykonawców, producent systemów odprowadzania wody deszczowej, opracował alternatywny sposób montażu systemu BEZOKAPOWEGO. Dzięki maskownicy podsufitkowej umożliwiono wykonanie spójnej i estetycznej zabudowy poziomu rynnowego, przy jednoczesnym wyprowadzeniu rury spustowej na zewnątrz elewacji.
Obliczenie powierzchni dachu
Zanim zainstalujemy orynnowanie, niezbędne jest wyliczenie ilu rynien, rur spustowych i innych elementów systemu będziemy potrzebować do odprowadzenia wody deszczowej z dachu. Jeśli dobierzemy zbyt małe orynnowanie to spływająca z dachu woda będzie wylewała się w dowolnych miejscach i niszczyła ściany oraz elewację budynku. Dlatego warto pamiętać, że przekrój rynien i rur zwiększa się proporcjonalnie do wielkości dachu.
Bezokapowe orynnowanie
Innowacyjny system rynnowy przeznaczony do montażu w ociepleniu budynków, które nie posiadają tradycyjnego okapu. Wyróżnikiem tej propozycji na rynku jest systemowe rozwiązanie estetycznego chowania rynny i rury w bryle budynku, bez konieczności tradycyjnego montażu rur na zewnątrz elewacji. System może być wykorzystywany zarówno do orynnowania domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych i małych obiektów przemysłowych z uwzględnieniem dachów bez okapów.