Orynnowanie – lista artykułów

Systemy rynnowe: jak odpowiednio dobrać system rynnowy

Dobrze dobrany system rynnowy to niezbędne wykończenie każdego domu. Odpowiednio dobrany podkreśla charakter elewacji i zapewnia jej piękny wygląd na lata. Chroni bowiem dom przed niszczącym działaniem spływającego z dachu deszczu czy osuwającego się śniegu. Producenci prześcigają się w nowoczesnych rozwiązaniach systemów rynnowych ułatwiających prace dekarskie i wzmacniających cały system.

System orynnowania: stalowe rynny na lata

System orynnowania jest jednym z najważniejszych elementów chroniących każdy budynek przed zaciekami i niszczeniem elewacji. Nagromadzony zimą na dachach naszych domów śnieg oraz sople lodu często niszczą rynny, zwłaszcza gdy są one wykonane z nietrwałego materiału. Dlatego warto wybrać wysokiej jakości rozwiązanie z długoletnią gwarancją. Na szczególną uwagę zasługuje orynnowanie Plannja Siba.

Zabezpieczenie dachu: system rynnowy Braas

Zbliża się prawdziwy test szczelności i funkcjonalności naszych dachów. Jesienne deszcze, zimowe opady i wiosenne odwilże mogą wyrządzić duże szkody, dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości orynnowanie. Nie należy także zapominać o sezonowym przeglądzie...

Akcesoria do rynien i rur spustowych - drożność systemu to podstawa

Nadchodzące jesienne szarugi stanowią dla systemu odwodnienia dachu poważny egzamin jakości. Aby uniknąć kosztownych napraw lub częstego wynajmowania ekipy do czyszczenia rynien i rur warto zastosować akcesoria do systemu rynnowego z blachy cynkowo – tytanowej RHEINZINK®.

Po co nam rynny?

Gdyby nie rynny, elewacje domu byłyby mokre i brudne, a wokół budynku tworzyły by się kałuże. Ich celem jest odbieranie wody i odprowadzanie jej w odpowiednie miejsce. Rynny trzeba zamontować w taki sposób, aby w całości odbierały wodę spływającą z dachu, a zimą nie poddały się naporowi lodu i śniegu.

Ogólne zasady montażu rynien PCV

Rynny powinny być rozmieszczone w taki sposób by mogły odprowadzić całą deszczówkę z połaci dachowej

Jak naprawić rynny?

Gorące lato, a z nim wysokie temperatury powodują, że elementy łączące (uszczelki) odcinki rynien często ulegają deformacji i tracą swoje właściwości uszczelniające (wysychają, pękają) W tym roku mieliśmy lato obfitujące w wysokie temperatury i ponadnormatywne opady deszczu. Jesienią dojdą dodatkowe opady oraz liście gromadzące się w rynnach, a zimą deszcz, śnieg oraz lód. Mało która kilkuletnia rynna wytrzyma taką gamę „tortur”.

Instrukcja montażu systemu rynnowego PLATMO PLASTAL

System rynnowy Plastal produkowany jest zgodnie z wymogami normy europejskiej EN 612 . Rynna w odniesieniu do swojego przekroju, posiada największą przepustowość na rynku. Pojemność 1 m.b. rynny, wynosi odpowiednio 7,48 l dla rynny 125 mm (wykonanej z arkusza o szerokości 280 mm) i 10,36 l dla rynny 150 mm (wykonanej z arkusza o szerokości 333 mm). Rura spustowa produkowana jest z jednego płata blachy łączonego na zakładkę ("na felc").

Jakie orynnowanie wybrać? Miedziane, aluminiowe i stalowe orynnowania.

Firma Plannja we wrześniu 2010 poszerza ofertę o prestiżowe systemy rynnowe z nowych materiałów i o niestandardowych kształtach. Wzbogacony asortyment firmy staje się tym samym najobszerniejszym spośród dostępnych na polskim rynku.

Orynnowanie domu. Estetyczne rynny ozdobą Twojego domu.

Dokonując aranżacji naszego domu, dbamy o to, aby wszystkie jego elementy współgrały ze sobą i tworzyły oryginalną całość. Starannie wybieramy kolor elewacji oraz pokrycia dachowego, dopasowujemy drzwi i okna oraz różnego rodzaju wykończenia i ozdoby.


Stron: 15 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  12 13 14 15  ▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19427 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 513

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >