Orynnowanie – lista artykułów

Jak samodzielnie uszczelnić przeciekające rynny?

Nieszczelne rynny uniemożliwiają odpowiedni przepływ wody, co stwarza ryzyko zalania elewacji i jej zawilgocenia, sprzyjającego rozwojowi grzybów oraz pleśni. Jak zatem skutecznie udrożnić i zabezpieczyć orynnowanie, aby uniknąć podobnych problemów? Można wykorzystać do tego łatwe w aplikacji taśmy na bazie butylu.

Dom i rynny dobrze przygotowane na zimę

Intensywne opady śniegu, silne mrozy, porywiste wiatry – w tym roku zima postanowiła przypomnieć o sobie i wszystko wskazuje na to, że nieprędko nas opuści. Właściciele domów jednorodzinnych mają tym samym ręce pełne roboty. O czym koniecznie muszą pamiętać?

Rynny drożne przez cały rok - prezentujemy rozwiązania, które pomogą dbać o drożność rynien

O jesieni lubimy myśleć przez pryzmat jej barwnego oblicza. Jednak jest to także czas, który powinniśmy wykorzystać na intensywne przygotowania do nadejścia chłodnych, zimowych miesięcy. Bardzo ważnym działaniem, szczególnie gdy posiadamy własny dom, jest sprawdzenie drożności rynien i zadbanie, aby podczas sezonu zimowego nie sprawiły nam żadnych niespodzianek.

Przedstawiamy krok po kroku - jak poprawnie zamontować system rynnowy i uniknąć najczęściej popełnianych błędów

Systemy rynnowe są niezbędnym elementem budynku gwarantującym prawidłowe odprowadzanie wody opadowej i roztopowej z dachu. Wśród systemów oferowanych na rynku możemy wyróżnić kilka kategorii zróżnicowanych pod względem estetycznym, gdzie do wyboru mamy rynny o kształcie okrągłym i kwadratowym, systemy ukryte charakterystyczne dla nowoczesnej architektury oraz rynny o zmiennych wielkościach ich przekroju, działające efektywnie na dachach o różnej powierzchni. By spełniały one swoją funkcję – zarówno praktyczną, jak i wizualną – muszą być odpowiednio dobrane i zamontowane. Nieprawidłowy montaż może doprowadzić do poważnych i kosztownych w naprawie uszkodzeń zarówno dachu, jak i elewacji budynku. Jak temu zapobiec? Jakich błędów należy się wystrzegać podczas montażu rynien?

Orynnowanie budynków - jaki system i dodatkowe elementy warto wybrać

Wybierając pokrycie dachowe, należy dopasować do niego również odpowiedni system rynnowy. Dobrze dobrany, nie tylko chroni elewację przed zaciekami, odprowadzając wody opadowe i roztopowe z dachu, ale także stanowi estetyczne wykończenie całej bryły budynku. Jak wybrać najlepszy system rynnowy i na co zwrócić szczególną uwagę?

Podczas jesiennych porządków wokół domu nie zapominajmy o rynnach

Zaledwie kilka dni temu zakończyło się kalendarzowe i astronomiczne lato, a meteorolodzy już ostrzegają nas przed rychłą i drastyczną zmianą pogody. Warto więc już teraz zaplanować wykonanie najważniejszych prac konserwatorskich wokół domu i przygotować go na trudne jesienne i zimowe warunki atmosferyczne. O czym nie wolno zapomnieć?

System ukrytej rynny - rozwiązanie w dachach bezokapowych. Jak działa i co można zyskać dzięki temu rozwiązaniu?

Nowoczesne budownictwo wyróżnia minimalizm i prostota. Wszelkie elementy wykończenia powinny tworzyć spójną całość. W takich projektach wyzwaniem może być estetyczne połączenie połaci dachowych i elewacji z jednoczesnym zachowaniem wszystkich niezbędnych funkcjonalności. Rynny wystające poza obrys budynku z pewnością mogą przeszkodzić w uzyskaniu zamierzonego efektu. Dlatego warto rozważyć zastosowanie systemu ukrytej rynny Siba Modern, dającego gwarancję najwyższych walorów estetycznych z zachowaniem niezbędnych wymagań technicznych.

Montaż elementów rynnowych - decyzja o wymianie lub naprawie orynnowania

Orynnowanie budynku montuje się zazwyczaj równocześnie z układaniem pokrycia dachowego, zaraz po wykonaniu wszelkich obróbek blacharskich przy krawędzi dachu (okapie). Sprawnie działający system rynnowy to gwarancja poprawnego odprowadzania wody deszczowej z dachu. Każdego dnia rynny i rury spustowe narażone są na szereg czynników, mogących powodować ich uszkodzenie. Obfite opady, duże nasłonecznienie, porywiste wiatry - to tylko niektóre z nich. Na co w takim razie powinniśmy zwracać uwagę podczas przeglądów orynnowania i w których przypadkach decydować się na jego wymianę?

Samodzielny montaż systemów rynnowych krok po kroku

Jak niemal każdą inną pracę budowlaną - możemy samodzielnie wykonać orynnowanie domu. Należy tylko pamiętać o kilku najważniejszych zasadach, które można znaleźć w fachowych poradnikach. Jeśli wiec ograniczają nas finanse, warto spróbować je wykonać. Poszukujący orynnowania znajdą na rynku bogatą ofertę produktów różniących się między sobą kształtem, wielkością, kolorem czy ceną. Podstawowym rozróżnieniem jest jednak zwykle materiał, z którego jest ono wykonane.

Jaki wybrać system rynnowy, aby efektywne odprowadzać wody opadowe z powierzchni dachów płaskich i skośnych

Planując budowę domu jako pierwszy pojawia się koncept, ogólny zamysł, który staje się podwaliną projektu architektonicznego. Dom musi nie tylko odpowiadać naszym gustom i indywidualnym potrzebom, ale przede wszystkim być w każdym calu praktyczny. Dach z jednej strony definiuje wizualnie bryłę, z drugiej ochrania ją przed czynnikami atmosferycznymi. Zatem aby należycie spełniał swoje zadanie, należy dobrać do niego odpowiedni system orynnowania. Najbardziej popularnymi materiałami używanymi do produkcji rynien jest PCV i metal.


Stron: 15 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19446 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 304

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >