Orynnowanie – lista artykułów
Nowoczesny system rynnowy o kwadratowym przekroju
Minimalistyczne rynny o kwadratowym przekroju na stałe wpisały się do kanonu najnowocześniejszych i najbardziej stylowych elementów wykończenia dachu. Od niedawna w ofercie rynkowej znaleźć można zupełnie nowy system wykonany z wyselekcjonowanego surowca pvc.
Czy warto zainwestować w system kabli grzejnych do rynien?
Zmienność warunków pogodowych, typowa dla naszej strefy klimatycznej, wymaga aby budynek był przygotowany na wszelkie niedogodności. Często prowadzi to do paradoksalnej sytuacji, kiedy nawet ochrona przed jednym z czynników, takim jak wilgoć, wymaga zabezpieczenia przed jeszcze innym – mrozem. Innowacyjne rozwiązania pozwalają znaleźć najlepsze wyjście z każdej sytuacji. System orynnowania wraz z kompleksowym dopełnieniem pod postacią kabli grzejnych, uchroni dom przed działaniem czynników zewnętrznych tak w czasie deszczowej jesieni, jak i mroźnej zimy.
Narożnik wewnętrzny i zewnętrzny do maskownicy doczołowej w orynnowania
Najbardziej pożądany przez architektów i klientów system rynnowy został po raz kolejny wzbogacony o nowe elementy. Na życzenie inwestorów i dekarzy powstał narożnik wewnętrzny i zewnętrzny do maskownicy doczołowej.
Kilka mitów i faktów na temat systemu rynnowego schowanego w elewacji.
O tym, że rynny wystające poza obrys budynku stanowią problem dla inwestorów, świadczyć może fakt, że już kilkadziesiąt lat temu eksperymentowano
z odwodnieniem podwieszanym na krawędzi dachu lub montowanym na gzymsie. Takie realizacje można zaobserwować np. w województwie opolskim. Choć przyszli właściciele domów marzą o dachu i elewacji bez widocznych rynien i rur spustowych, mają wątpliwości przed montażem takiego systemu. Poznajmy mity, które utrudniają im podjęcie decyzji.
Jak orynnować garaż, przydomową wiatę i pomieszczenia gospodarcze?
W najbliższym otoczeniu domu znajdują się różne obiekty gospodarcze. Należą do nich m.in.: wiaty i garaże. Mimo że są to obiekty o małej powierzchni dachowej, to nie można zapomnieć o tym, jak bardzo istotne jest ich orynnowanie.
Na wiosnę fachowcy zalecają przegląd rynien
Zimą systemy rynnowe poddawane są próbie zalegającego śniegu, niskich temperatur i przeciążeń. Łatwo wtedy o uszkodzenia i awarie. W przypadku rynien wyposażonych w instalacje przeciwoblodzeniowe nie tyle wilgoć i mróz są problemem, co zabrudzenia: pył, resztki liści, igliwia. Blokują one drożność i są zagrożeniem dla pięknego koloru elewacji. Tuż przed nadejściem wiosennych deszczy warto przeprowadzić gruntowany przegląd systemów rynnowych.
Jaki odpływ będzie najlepszy w bezokapowym systemie orynnowania?
Funkcjonalność całego systemu rynnowego zależy od jakości poszczególnych elementów oraz ich prawidłowego montażu. Aby woda mogła być efektywnie odbierana z rynien i kierowana do rury spustowej – niezbędny jest dobrze dopasowany odpływ. Ma to szczególne znaczenie w przypadku systemu bezokapowego. Dedykowanym dla niego rozwiązaniem jest odpływ uszczelkowy.
Jakie haki mocujące wybrać do kwadrantowych rynien, aby były trwałe i estetyczne
Kwadratowy, innowacyjny system rynnowy jest najczęściej stosowany w domach mieszkalnych o nowoczesnej, surowej bryle. Jednym z jego najważniejszych komponentów są haki mocujące, pełniące funkcję wsporników poszczególnych elementów poziomu rynnowego. W jakich miejscach należy mocować te kluczowe dla całego systemu elementy i jakie ich wersje oferuje rynek?
Estetyczny, kwadratowy system rynnowy idealny do współczesnego budownictwa
Wydajny i estetyczny system rynnowy to połączenie, którego poszukują zarówno prywatni inwestorzy, jak i deweloperzy. Na rynku są dostępne rozwiązania
o innowacyjnym kwadratowym kształcie, które skutecznie łączą obie te cechy.
Rynny półokrągłe, kwadratowe - czy kształt ma wpływ na skuteczność odprowadzania wody?
Celem systemu rynnowego jest dokładnie odprowadzić wodę spływającą z dachu domu jak najdalej od jego elewacji. Na jego efektywność wpływ ma jednak szereg czynników, takich jak np.: szczelność czy właściwy montaż poszczególnych elementów. Mimo wszystko tym kluczowym, o którym często zapominają prywatni inwestorzy, jest przekrój samej rynny.