Oświetlenie w ogrodzie – lista artykułów
Planowanie instalacji elektrycznej wokół domu
Instalacje to ważny etap budowy każdego domu. Nie zapominajmy jednak, że potrzebujemy ich również w przestrzeni zewnętrznej. Zakładając ogród, warto więc rozprowadzić je w odpowiednich miejscach. Instalacja elektryczna będzie nam potrzebna nie tylko do zasilania oświetlenia, ale też obsługi automatycznej bramy wjazdowej czy furtki. Nie zapominajmy też, że nowoczesna posesja potrzebuje także dostępu do internetu.
Jak za sprawą oświetlenia podkreślić urok zimowego tarasu, balkonu lub ogrodu
Ze wszystkich pór roku to właśnie zima najbardziej kojarzy się z bajkowym klimatem: śniegiem, kuligiem i radością oczekiwania na święta... Magię tego czasu podkreślają wszechobecne lampki, które rozświetlają długie wieczory, budując niepowtarzalny nastrój.
Zarządzaj oświetleniem ogrodowym dzięki programowalnym sterownikom oświetlenia
Oświetlenie ogrodowe to praktyczne i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, szczególnie na długie, ciepłe, letnie wieczory. Nowoczesne sterowanie oświetleniem ogrodowym gwarantuje również większy komfort i bezpieczeństwo użytkowania całej nieruchomości, a także pozwala na wydajniejsze i oszczędniejsze zarządzanie zużyciem energii elektrycznej. Poznaj sterowniki czasowe programowalne F&F, które sprawdzą się doskonale w nowoczesnych aranżacjach ogrodowych, gdzie najważniejsza jest funkcjonalność oraz nietuzinkowy design.
Oświetlenie ogrodu wokół domu umieszczone w nawierzchni
Światło w nocy nadaje przestrzeni wokół domu zdecydowanego wyrazu i czaru, a także sprawia, że przemieszczanie w niej staje się wygodne i bezpieczne. Podpowiadamy, jakie elementy wykorzystać do rozświetlenia nawierzchni wokół posesji.
Subtelne oświetlenie po zmroku na balkonie, tarasie i w ogrodzie
Ogrody i balkony, nawet te najmniejsze, są w dzisiejszych czasach na wagę złota. Umożliwiają nie tylko kontakt z naturą, ale i zapewniają dodatkową przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. Aby tymi zakątkami w pełni się cieszyć, warto zadbać o zewnętrzne oświetlenie, które pozwoli na korzystanie z nich także po zmroku, a odpowiednio zaprojektowane wprowadzi również nastrój i doda odrobinę magii. Od czego zacząć planowanie takiego oświetlenia?
Jak z przestrzeni wokół domu stworzyć tajemniczy ogród światła?
Jak wynika z badań, długie i ciepłe letnie wieczory spędzamy najchętniej na świeżym powietrzu w gronie znajomych. Jak sprawić, by chwile na werandach, tarasach, balkonach i w ogrodach były jeszcze przyjemniejsze?
Oświetlenie wejścia do domu przydatne zwłaszcza zimą
Niedawna zmiana czasu sprawiła, że dni są jeszcze krótsze a słońce zachodzi coraz szybciej. Zimą bardzo wiele osób wychodzi z domu z samego rana jeszcze przed wschodem, wraca natomiast późnym wieczorem, kiedy słońce dawno już zaszło. Oświetlenie wejścia do domu to w takich warunkach nie tylko ułatwienie trafienia kluczem do zamka, ale i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Rozwiązaniem mogą być stałe lampy ogrodowe lub tańsze oświetlenie w postaci kurtyny świetlnej bądź małych lampek solarnych.
Jak rozświetlić ogród i nie zużyć dużo energii - energooszczędne lampy ogrodzeniowe i ogrodowe
Dzień Efektywności Energetycznej został ustanowiony, aby promować korzyści z oszczędzania energii. Można robić to na wiele sposobów, w różnej skali i wielu dziedzinach życia, a najistotniejsze, że może to robić każdy z nas i to od zaraz. Jedną z możliwości jest wymiana oświetlenia w przestrzeni przydomowej na takie, które zużywa mniej prądu.
Wybieramy oświetlenie zewnętrzne domu, tarasu i ogrodu
Przy aranżacji oświetlenia grodu czy tarasu ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka czynników składających się na ostateczny efekt. Na naszą decyzję, w kontekście doboru odpowiednich rozwiązań, powinny mieć wpływ zarówno powierzchnia jak i oczekiwania co do funkcjonalności, estetyczne upodobania czy kwestie bezpieczeństwa.
Jak zadbać, o to by oświetlenie w ogrodzie było nie tylko estetyczne, ale również ekologiczne i energooszczędne?
Podwyżki, których skutki odczuwamy w ostatnim czasie, sprawiły, że z niepokojem patrzymy na rachunki mieszkaniowe. Nie zapominajmy jednak, że możemy mieć realny wpływ na wysokość wydatków na utrzymanie domu. Znaczącą ich część stanowi energia elektryczna, a jej zużycie można zredukować, m.in. wykorzystując energooszczędne oświetlenie LED.