Oświetlenie wnętrz – lista artykułów
Efekty luministyczne i projektowanie oświetlenia w teatrze
Zapala się, kiedy mamy wstać do szkoły, a później pracy. Gaśnie, gdy nastaje pora oglądania filmu w sobotni wieczór. Wskazuje drogę, steruje ruchem, pomaga w wielu codziennych sytuacjach. Światło jest wszędzie i z czasem my sami mamy coraz większy wpływ na jego kształt, działanie i możliwości użytku. Jaką rolę odgrywa w teatrze? Jak sprawić, aby przestało być tylko narzędziem, a stało się częścią spektaklu, dziełem sztuki?
Minimalistyczna, wisząca lampa, która sprawdzi się w wielu aranżacjach
Minimalizm w projektowaniu wnętrz nie wychodzi z mody. Lubimy jasne barwy i harmonię pomieszczeń nieprzytłoczonych dużą liczbą detali. Przedmioty minimalistyczne cechuje prostota, funkcjonalność i oszczędność formy. W ten trend doskonale wpisuje się lampa wisząca Holly. Metalowa, opływowa, dostępna w dwóch kolorach - czerni i bieli - idealnie wpisuje się w stylistykę minimalizmu. Co więcej, Holly to lampa uniwersalna - trudno wyobrazić sobie wnętrze, do którego by nie pasowała. Nie wierzycie? Zobaczcie sami!
Komponowanie oświetlenia w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu skandynawskim
W skandynawskim wnętrzu odnajdą się oszczędne w wyrazie lampy podłogowe, które wykonano z drewna. Możemy wybrać metalowy żyrandol w kolorze złotym - z abażurem wewnątrz klatki lub z 6 ramionami zakończonymi żarówkami. Dostępna jest także stołowa lampa z podstawą imitującą półeczkę, na której możemy wyeksponować rośliny (w komplecie znajdziemy szklane doniczki).
Gra światłem we wnętrzu - linie świetlne
Minimalizm, nowoczesność i efektowny design. Projektanci wnętrz prześcigają się w pomysłach, aby osiągnąć te cechy. Dotyczy to nie tylko układu pomieszczenia czy elementów dekoracyjnych, ale i oświetlenia, które daje wiele możliwości. Jednym z obecnych trendów jest stosowanie linii świetlnych – przyciągających uwagę i wydajnych.
Dobrze dobrana lampa - wisienką na torcie aranżacji wnętrza
Wybranie odpowiedniej lampy jest wyzwaniem? Mieszkanie w stylu miejskiej dżungli, nowoczesnym czy skandynawskim – każde wymaga dopasowanego oświetlenia. Kupno lampy, plafonu czy żyrandola to zwykle jeden z ostatnich elementów aranżacji mieszkania. I chociaż wybór oświetlenia do niemal urządzonego wnętrza wydawałby się prosty, to często przeradza się w nie lada łamigłówkę. Dlatego o kilka wskazówek zapytaliśmy eksperta, który podpowiada czym się kierować, by wszystko do siebie pasowało.
Światło z kinkietów - jak dopasować ich rodzaj i kształt do wnętrza
Delikatne światło kinkietu pozwoli stworzyć przyjemny nastrój, a ruchome ramię skieruje strumień światła tam, gdzie aktualnie chcemy. Możemy wybrać kinkiety bez klosza - modernistyczne o nietypowych kształtach lub bardziej oszczędne w formie. Jeśli szukamy modelu z abażurem – wybierzemy klosz z tkaniny lub aluminiowy.
Jakie znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia ma odpowiednio dobrane oświetlenie?
Naszą wydajność w pracy, nastrój, czy relaks w domu uzależniamy od wielu czynników. Jednym z nich jest oświetlenie, które w istotny sposób wpływa na nas w życiu codziennym. Niezależnie czy urządzamy wnętrze prywatne, czy biuro istotna jest współpraca architekta wnętrz z architektem oświetlenia. Wynika to z tego, że oświetlenie można dobrać dokładnie do tego, jakie są nasze potrzeby, czy uwarunkowania danego miejsca. Udowadniamy, że technologia idzie w parze z nowoczesnym wzornictwem.
Jak zaplanować oświetlenie w domu, aby nie psuć wzroku i oszczędzać energię
Wzrok się nie psuje, umysł działa sprawniej, lepiej rozpoznajemy kolory, a prąd nas nie porazi – wszystko to zapewnią odpowiednio dobrane lampy w domu. Jakie parametry brać pod uwagę, kupując oświetlenie? Wszystko zależy od potrzeb konkretnego człowieka: stanu wzroku, ale również tego, czy w domu głównie wypoczywa, czy też na co dzień pracuje.
Nowoczesne oświetlenie pomieszczeń profilami LED
Taśmy z diodami LED mogą być umieszczone w specjalnych profilach, które chronią je przed uszkodzeniem. Dzięki nim na suficie i ścianach stworzymy jednolite linie świetlne, które wpasują się szczególnie do modernistycznych wnętrz.
Lampy sufitowe z możliwością regulacji kąta padania światła
Przy wyborze odpowiedniego oświetlenia równie ważnym czynnikiem co estetyka, powinna być funkcjonalność. Decydując się na zakup lamp pamiętajmy, że w przypadku tych mocowanych bezpośrednio do sufitu, późniejsza zmiana ilości punktów świetlnych i ich rozmieszczenia może być bardzo trudna i wymagać sporo pracy. Jeśli zależy nam na optymalnym doświetleniu przestrzeni postawmy na kolekcję lamp, która ma możliwość regulacji kąta padania światła.