Oświetlenie wnętrz – lista artykułów

Klasyka z błyskiem nowoczesności

Wybierając akcesoria wnętrzarskie do mieszkania, biura lub gabinetu, często stajemy przed dylematem: nowocześnie i ascetycznie, czy klasycznie i z przepychem? Wynika to z przeświadczenia, że chłodny powiew futuryzmu nie do końca współgra z ciepłem klasycyzmu.W XXI wieku możemy jednak postulować o więcej.

Oświetlenie LED podbija Świat

Światło decyduje o tym, jak widzimy obiekty, doceniamy ich detale i kolory. Może też wzbudzać emocje, określone nastroje oraz komunikować konkretne treści. Technologia LED zapewnia wszystkie te korzyści, a przy okazji jest energooszczędna i przyjazna środowisku. Czy dlatego, tak chętnie korzystamy z diod świetlnych?

LED rozświetla Kaplicę Sykstyńską

Etap instalacji systemu oświetlenia w Kaplicy Sykstyńskiej, opartego na technologii LED, dobiegł końca. Po upływie pięciu wieków zwiedzający mogą podziwiać niezwykłe dzieło Michała Anioła w wyjątkowej scenerii, skąpane w świetle 7 tysięcy LED.

Mega moc - niewielkiej lampy

Nastrojowy klimat malowany dyskretnym światłem to domena dekoracyjnych lamp biurkowych. Kameralna atmosfera i magiczny blask rozprzestrzeniający się spod niedużych abażurów to jednak nie jedyne zalety tego typu modeli.

LED - ewolucja w oświetleniu

Niskie zużycie energii, wyjątkowa trwałość, wszechstronność zastosowania – to tylko niektóre z zalet LED (Light Emitting Diode), czyli diod elektroluminescencyjnych. Nic dziwnego, że w październiku Komitet Noblowski zdecydował o przyznaniu Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki naukowcom, którzy w latach 90. XX wieku opracowali pierwsze LED emitujące światło niebieskie.

Wnętrza w stylu high-tech

Dominują za to gładkie powierzchnie, stalowe i szklane przedmioty o prostych, geometrycznych kształtach, a główną rolę odgrywa światło.

Wszechstronna linia z diodami

Dzięki modułowej konstrukcji, E-Line LED można ściśle dopasować do specyficznych wymogów oświetleniowych. W związku z tym, oprawy tej serii znajdują szerokie zastosowanie w magazynach, halach produkcyjnych, warsztatach i sklepach wielkopowierzchniowych.

Gdzie zastosować oświetlenie przemysłowe?

Wydajność pracowników, jakość pracy i bezpieczeństwo są silnie związane ze światłem. Wiedza na ten temat pozwala realizować lepsze systemy oświetlenia hal, które prócz spełniania swojej podstawowej funkcji, mogą przynieść przedsiębiorcom realne korzyści.

Recepta na komfortowe oświetlenie [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Oświetlenie traktujemy jako coś oczywistego, bez czego trudno wyobrazić sobie dom czy miejsce pracy. Przywiązujemy dużą wagę do jego oprawy, wybierając stylowe lampy, efektowne abażury i praktyczne kinkiety. Ale czy choć w połowie zwracamy tak dużą uwagę na jego jakość? A okazuje się, że rodzaj zamontowanych żarówek ma ogromny wpływ na szeroko rozumiany komfort

Podstawowe zasady instalacji oświetlenia awaryjnego [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Większość z nas jest przyzwyczajona do niezawodności oświetlenia podstawowego. Zakładamy, że solidnie zamontowane i profesjonalne oświetlenie budynków, hal, biur czy fabryk nigdy nie zawiedzie. Jednak zdarzają się sytuacje, w których awaria podstawowego oświetlenia w budynku jest nieunikniona: na przykład podczas pożaru czy innego wydarzenia losowego związanego z czynnikami atmosferycznymi lub chemicznymi.


Stron: 66 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  23 24 25 26 27  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19448 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 164

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >