Oświetlone meble w mieszkaniu

Oświetlone meble w mieszkaniu

Światło ma ogromny wpływ na samopoczucie, nastrój, a także wydajność pracy człowieka. Jest ono jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrza.

 

W obecnych czasach jego źródłem są nie tylko lampy sufitowe, lecz także „punkty światła” zainstalowane min. w listwach podłogowych, sufitach podwieszanych i meblach. Ich funkcjonalny i dekoracyjny charakter wykorzystują projektanci firmy Komandor. Właściwe oświetlenie w pomieszczeniach mieszkalnych wpływa m.in. na komfort codziennego użytkowania oraz na samopoczucie domowników. Przez dużą część roku musimy korzystać z oświetlenia sztucznego, stąd dobór odpowiednich źródeł światła i jego rozmieszczenie w pomieszczeniu są bardzo istotne. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się źródła światła wmontowane w meble: półki, łóżka, wnętrza szaf. Firma Komandor wychodząc naprzeciw najnowszym trendom aranżacyjnym nawiązała współpracę z czołowym dostawcą produktów do oświetlenia mebli – firmą HLT. W każdej z szaf, garderób, szafek łazienkowych czy kuchennych znajdujących się w ofercie Komandora – zarówno gotowych, jak i wykonanych na indywidualne zamówienie, można wmontować innowacyjne oświetlenie oparte o technologię LED.

 

Czytaj również: Porady na temat odnawiania mebli

 

Nowocześnie = praktycznie

Oświetlenie LED uważane jest za najefektywniejsze i najbardziej nowoczesne. To nie tylko modny design, ale dodatkowo oszczędność energii, a co za tym idzie - niższe rachunki za energię elektryczną. LEDy pobierają kilkukrotnie mniej energii niż konwencjonalne źródła światła (żarówki tradycyjne, halogenowe). Diody LED cechuje także wysoka odporność oraz długa żywotność (ok. 50 000 godz., tradycyjna żarówka – do 2000 godz.). Wybierając oświetlenie LED do naszego mebla, warto pamiętać, że istnieje możliwość swobodnego dobierania kolorystyki promieni świetlnych. Kolorowe diody LED sprawiają, że nie tylko meble, ale i całe pomieszczenie nabiera zupełnie nowego charakteru. Duże znaczenie ma też fakt, że źródła światła możemy zamontować w wielu z pozoru niedostępnych miejscach, np. pod szafką, w szufladzie lub we wnętrzu szafy, podświetlając ich zawartość. Dzięki tym praktycznym rozwiązaniom nie będziemy musieli szukać rzeczy po omacku. Chcąc uruchomić lub wyłączyć światło możemy wykorzystać wyłączniki tradycyjne lub oparte o najnowsze technologie. Są wśród nich wyłączniki ruchowe (oparte o czujnik zbliżeniowy) oraz dotykowe, gdzie oświetlenie włączamy lub wyłączamy za pomocą dotyku.

 

 

Estetyka w parze z funkcjonalnością

Zainstalowanie dodatkowego oświetlenia LED w meblach znacznie podniesie ich rolę użytkową. Projektanci z firmy Komandor podpowiadają, że dodatkowe oświetlenie doskonale sprawdzi się w szafach i szafkach – zarówno w tych, w których przechowujemy odzież, jak i kuchennych. Montując lampki w szafkach kuchennych otrzymujemy doświetlenie ich wnętrza, co zapewnia nam wygodniejsze ich używanie. Dodatkowe światło zainstalowane np. pod szafkami pomoże doświetlić blat kuchenny. Zainstalowanie źródeł światła w szafie oraz znajdujących się w niej szufladach umożliwi szybkie odnajdywanie w niej rzeczy, dzięki czemu zachowamy ład i porządek oraz zaoszczędzimy cenny czas. W ofercie HLT znajdują się także praktyczne wyłączniki stosowane w systemach oświetlenia np. dotykowe, zbliżeniowe oraz takie, które same uruchamiają oświetlenie w momencie otwierania szafy bądź szuflady.

 

Czytaj również: Regały wystawiennicze z siatki cięto-ciągnionej


 

Właściwie dobrane i w odpowiedni sposób rozmieszczone źródła światła podkreślą walory estetyczne mebli – np. zwrócą uwagę na niewidoczne w pełnym świetle detale. Subtelny strumień światła podświetlający półki w przeszklonych kredensach i witrynach efektownie wyeksponuje stojące na nich przedmioty. Do tego celu – jak podpowiadają projektanci firmy Komandor - możemy wykorzystać pojedyncze lampki, zainstalowane we wnętrzu szafki, bądź specjalną taśmę, przymocowaną do brzegów półki. Taśma LED jest nowym i coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem. Umożliwia umieszczenie źródła światła w miejscu, w którym do tej pory zainstalowanie tradycyjnego oświetlenia było trudne lub niemożliwe. Taśmę wystarczy przykleić w wybranym miejscu i podłączyć do prądu. Ciekawym pomysłem na jej wykorzystanie jest np. sypialnia, jako budujące nastrój podświetlenie łóżka, czy  kuchnia - jako efektowna dekoracja cokołu lub podwieszanego sufitu.  Dodatkowe punkty świetlne zainstalowane w meblach nadają nietypowego, indywidualnego charakteru całemu pomieszczeniu, a ich funkcjonalność  zdecydowanie podnosi komfort codziennego użytkowania mebli.

 

 

 

Źródło: Triple PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Fototapeta w kuchni Liczba postów: 249 Grupa: Porady i op... Kuchnia jest miejscem, w którym spędza się bardzo dużo czasu. W dzisiejszym świecie, kiedy gotowanie stało się tak bardzo modne, gdy kulinarne programy telewizy...
  • Podłoga Liczba postów: 125 Grupa: Najnowsze t... Jaką podłogę wybrać przy dwóch dużych psach?
  • Jak dobrać akcesoria do łazienki? Liczba postów: 253 Grupa: Wnętrza Pytanie co chce się osiągną, jak dla mnie taki dodatek może zmienić charakter całego wnętrza. Hitem są dla mnie akcesoria, które oferuje sklep lazienkaplus.pl i...
  • Meble kuchenne Szczecin Liczba postów: 7 Grupa: Najnowsze t... Co sądzicie o meblach kuchennych pod wymiar?
  • Temat zawodowy Liczba postów: 2 Grupa: Najnowsze t... Zmiana nie polega tylko na modyfikacjach strukturalnych czy procesowych. To również transformacja kultury organizacyjnej. Change Manager kształtuje wartości, no...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19468 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 592

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >