Otwieranie drzwi bez bakterii i wirusów

Otwieranie drzwi bez bakterii i wirusów

Analizy laboratoryjne wykazały, że na rękach statystycznego Polaka żyje aż 17 niebezpiecznych drobnoustrojów, w tym najgroźniejszy z nich gronkowiec złocisty. Dlaczego jest ich tak wiele i rozprzestrzeniają się tak szybko? Przyczyną są klamki, będące wielkimi magazynami bakterii i wirusów. Czytaj dalej

 

Często na kontakt z wirusem grypy lub gronkowcem złocistym, odpornym na antybiotyki narażamy się podczas dotknięcia klamki. Szczególnie duże ryzyko zarażenia i infekcji występuje podczas użycia klamki „publicznej”, czyli tej dotykanej przez setki osób w ciągu doby. Osoby, które chcą uniknąć kontaktu z koloniami bakterii i tym samym ustrzec się przed potencjalną chorobą stosują różne uniki. Najpopularniejsze z nich, to tuż po jej użyciu wytarcie dłoni chusteczką nasączoną substancją dezynfekującą, ewentualnie użycie żelu antybakteryjnego. Inną metodą jest po prostu jej niedotykanie, czyli otwieranie drzwi rękawem lub w wyjątkowo ekstremalnych przypadkach nogą. Często widzimy też klientów wyczekujących aż drzwi np. do toalety otworzy im osoba wychodząca, dzięki czemu bez kontaktu z klamką, „przekaźnikiem chorób” wejdą do środka.

 

Czytaj również: Drzwi przepuszczające światło

 


 

Otwieram i zamykam PRZEDRAMIENIEM

Ochronę przed atakiem niebezpiecznych bakterii tuż po użyciu klamki zapewnia częste mycie rąk ciepłą wodą z mydłem. Jednak stosunkowo rzadko mamy czas i możliwość dezynfekcji dłoni po każdym otwarciu drzwi tradycyjną klamką. Najgorzej, wręcz alarmująco sytuacja wygląda w toaletach publicznych. Najwięcej najgroźniejszych bakterii znajduje się właśnie na klamkach drzwi prowadzących do toalet. Osoby nie myjące rąk pozostawiają niebezpieczne bakterie kałowe na klamkach, powodując niekontrolowane roznoszenie groźnych drobnoustrojów nawet przez osoby, które ręce zdezynfekowały. Jest to nie lada problem, bowiem jak zauważają naukowcy gdyby każdy z nas mył ręce tylko po wyjściu z toalety o połowę zmniejszyłaby się liczba zatruć pokarmowych i zakażeń wirusowych. Antidotum, skuteczną zaporą nie dopuszczającą do przenoszenia bakterii przez dotyk jest innowacyjny system ULNA – klamka otwierana przedramieniem. Rozwiązanie to wyklucza kontakt dłoni z klamką i tym samym nie dopuszcza do przeniesienia bakterii na skórę dłoni i dalej do organizmu. System ULNA, firmy UP doskonale sprawdza się w różnego typu miejscach publicznych. Zapewnia wysoki standard higieny w szpitalach, klinikach, przychodniach, biurach, urzędach i lokalach gastronomicznych.

 

Czytaj również: Szklane drzwi

 


Skuteczne remedium na publiczne klamki – SYSTEM ULNA

Skoro głównym winowajcą, największym „rozsadnikiem” baterii są klamki wymieńmy je na te gwarantujące najwyższy poziom czystości. System ULNA w sposób naturalny, poprzez brak kontaktu dłoni z klamką eliminuje możliwość przekazywania i rozprzestrzenia bakterii. ULNA Initial, klamka otwierająca drzwi przedramieniem dystrybuowana jest przez firmę UP.  Model ULNA Initial, wykonany z wysokiej klasy polipropylenu, odpornego na wodę, wilgoć i zabrudzenia dostępny jest w aż 13 intensywnych kolorach. Klamkę ULNA wyposażono w mechanizm regulacji 9 poziomów wysokości, które dopasują się do potrzeb użytkowników. Możliwość regulacji rygla zamka ułatwia obniżenie siły nacisku, którą otwieramy drzwi. Jest to system dedykowany miejscom publicznym, gdzie ważna jest wysoka higiena. ULNA Initial zainstalowana na oddziałach szpitalnych, w gabinetach specjalistycznych, przychodniach, toaletach publicznych, w szkołach, czy biurach chroni pacjentów, klientów i uczniów przed zarażeniem wirusem np. grypy sezonowej, zapobiega także rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych bakterii. Mechanizm ULNA jest również świetnym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych. Umożliwia on ustawienie położenia klamki w pozycji najwygodniejszej dla użytkownika.

Źródło: UP / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19396 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 723

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >