Panele i płytki ścienne – lista artykułów
Kamień dekoracyjny na ścianach – jak wybrać, jak zamontować
Wygląda jak skała, kamień, cegła - kamień dekoracyjny jest ciekawą alternatywą dla tapet i farb wykorzystywanych do wykańczania ścian. To produkt wykonany z betonu lub gipsu, łatwy do układania na ścianach. Kamienie dekoracyjne mają wyrazistą fakturę, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w montażu. Kupuje się je w postaci płytek o różnorodnym kształcie, strukturze i w różnych kolorach do wyboru. Pokrycie nimi ścian nie jest skomplikowane, nawet dla majstra-amatora.
Dekoracyjne panele na ścianę z motywem drewna, cegły i kamienia
Szykowny marmur, industrialna cegła czy klimatyczne drewno. Świat designu stale dostarcza inspiracji do wnętrzarskich metamorfoz. Ale jak w prosty sposób wprowadzić je do wnętrza? Zmiana aranżacji wcale nie musi wiązać się z gruntownym remontem. Ściana wykończona dekoracyjnymi panelami to recepta na szybką, łatwą i niedrogą metamorfozę. Z efektem, jakiego tylko zapragniesz.
Luksfery - wprowadź żywe kolory do wnętrza
Szukasz oryginalnego pomysłu na stolik, kuchenny blat czy komodę? A może brakuje ci niebanalnego rozwiązania ściany, które nie tylko ożywi wnętrza, ale również wpuści do środka trochę barwnego światła? Oto luksfery, czyli szklane kostki, dzięki którym podkreślisz styl swojego mieszkanie i ożywisz każdą aranżację.
Jak kłaść płytki o dużym formacie - poradnik fachowca
Okładziny o dużych formatach, coraz częściej spotykane w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, stanowią prawdziwy test umiejętności nawet dla najbardziej doświadczonego wykonawcy. Specyficzne aspekty związane z ich wymiarem, proporcjonalnie niewielką szerokością fug, czy właściwościami fizycznymi gresu sprawiają, że tego typu okładziny wymagają szczególnego podejścia wykonawczego. W ostatniej części naszego poradnika podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas pracy z tak trudnym materiałem.
Przełam monotonię płytek w łazience mozaiką ceramiczną
Mozaika zdobiła miasta już tysiące lat temu. Mimo długiej tradycji ta technika dekoracji ciągle podlega metamorfozom i dotrzymuje kroku postępowi. Dziś można podziwiać wszystkie jej zalety we własnej, nowoczesnej łazience.
Farba do glazury - najszybszy sposób na renowację starych płytek
Wymiana glazury w domu to zadanie czasochłonne i kosztowne. Wymaga kucia ścian i wynajęcia ekipy remontowej. Gdy kafle są w dobrym stanie i mocno trzymają się ściany, zamiast wymieniać, można je przemalować. Pozwoli to dopasować wygląd płytek do nowej aranżacji i uniknąć przy tym nadmiernych wydatków. Co więcej, można to zrobić samodzielnie w ciągu jednego dnia. Potrzebna jest do tego jedynie specjalna emalia i proste narzędzia malarskie.
Żeby nie było nudno
Urządzając wnętrze, bardzo dużo uwagi poświęcamy ciekawym inspiracjom. Im bardziej kreatywnymi ludźmi jesteśmy, tym większe nasze skupienie na tym, by nasze mieszkanie wyróżniało się spośród innych. Ciężko w takich wypadkach nie ulegać modzie, ale konsekwentne szukanie własnego stylu owocuje zadziwiającymi aranżacjami. A dzięki temu nasza kuchnia czy łazienka nadal będzie na topie, nawet jeśli trendy z wenge zmienią się na biel. Szukanie uniwersalnych materiałów w takim wypadku wydaje się pomysłem w dziesiątkę, ponieważ właśnie one od wieków nie ulegają modzie, a wręcz potrafią wprowadzić do wnętrza niesamowity klimat.
Płytki, które pobudzają wyobraźnię
Pierwsze płytki ceramiczne wymyślono już w czasach starożytnych, co oznacza, że od ponad 2000 lat są ozdobą ludzkich domostw. Nic w tym dziwnego, skoro są trwałe i estetyczne. Nowoczesne płytki, którymi pokrywamy ściany czy podłogi mają jeszcze dodatkową zaletę - mogą wyglądać nie jak płytki ceramiczne, ale jak cegła, kamień, metal, beton, mogą błyszczeć niczym szlachetne diamenty albo być matowe, malutkie i niezwykle skromne.
Styropianowe panele ścienne imitujące kamień i cegłę
Trend na pokrywanie ścian panelami dekoracyjnymi 3D nie słabnie. Na rynku dostępne są panele ścienne 3D imitujące kamień, cegłę oraz inne ciekawe kształty. Panele mające dać efekt kamiennej ściany wykonane są z naturalnego kamienia, jednak ich cena jest zdecydowanie wyższa od paneli imitujących kamień. Materiałem często wykorzystywanym do produkcji paneli imitujących cegłę jest gips, który charakteryzuje się niską ceną i łatwą produkcją elementów dekoracyjnych, jednak należy do materiałów ciężkich i kruchych.
Płytki ścienne do wnętrz w stylu eco
Nawiązująca do najnowszych trendów w architekturze wnętrz – geometrii, patchworku, tkaniny, kolekcja płytek ściennych Attiya, wprowadza do wnętrza niepowtarzalną, twórczą atmosferę. Przykuwa uwagę nie tylko oryginalną grafiką, lecz także strukturą przypominającą pleciony materiał.