Panele i płytki ścienne – lista artykułów
Ponadczasowe płytki ścienne inspirowane paryskim metrem
Z roku na rok coraz bardziej popularne stają się minimalistyczne aranżacje we wnętrzach. Inspiracje czerpane są z życia codziennego – natury, kolorów… i rozwiązań architektonicznych! Projektanci czerpią pomysły z najbardziej zaskakujących i nietypowych miejsc. Takim przykładem są płytki paryskiego metra, które zachwyciły projektantów płytek. Była to inspiracja dla najnowszej, industrialnej kolekcji Metro Flair.
Układanie płytek drewnopodobnych, tak aby były nie do odróżnienia od naturalnego drewna
Płytki drewnopodobne to nie bez powodu jeden z najmodniejszych trendów aranżacyjnych. Ich wykorzystanie sprawia, że każde wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru oraz ciepła, a sam materiał zarówno na podłodze, jak i ścianach okazuje się niezwykle funkcjonalny – można go stosować w salonach, sypialniach, na tarasach, a nawet łazienkach. Jak jednak sprawić, aby nasza kompozycja z wykorzystaniem płytek odwzorowujących drewno była niemal nie do odróżnienia od tego naturalnego surowca? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę przed montażem oraz w jego trakcie.
Elegancka, stylowa okładzina z płytek ceramicznych - jak zrobić to fachowo?
Najczęściej wybieramy je do łazienki lub kuchni, ale chętnie sięgamy po nie także podczas remontu przedpokoju czy salonu. Płytki ceramiczne od lat niezmiennie królują w naszych domach. Jak to możliwe, że tak długo utrzymują się na absolutnym topie? Odpowiedź jest prosta. Są eleganckie, trwałe i praktyczne, a bardzo bogata oferta rynkowa w zakresie ich rozmiaru i wzornictwa pozwala tworzyć efektowne kreacje wnętrz. Same płytki, nawet najpiękniejsze, to jednak za mało. Zapytaliśmy eksperta, na co powinniśmy zwrócić uwagę, by inwestycja spełniła nasze oczekiwania, a jej efekt długo cieszył nasze oko.
Pudrowe, jasne barwy zestawione z jaskrawym akcentem kolorystycznym - to najnowsze trendy w aranżacjach płytek ceramicznych
Najważniejsze targi wnętrzarskie, które odbywały się w 2018 i na początku 2019 r. wyznaczyły trendy na kolejne sezony. Ten rok będzie obfitował w pudrowe, przybrudzone i jasne kolory, które zestawione mogą być z nasyconymi, intensywnymi pastelowymi odcieniami. Wszystkie kompozycje zmierzać będą do wyeksponowania - z jednej strony - indywidualnych preferencji klientów, z drugiej - nie pozbawiając przy tym wnętrza przytulnej, relaksującej, bądź przeciwnie, dodającej energii, atmosfery.
Aranżacja ściany między blatem a szafkami - płytki gresowe czy klinkierowe?
Nowoczesna architektura wnętrz coraz częściej stawia na otwartą przestrzeń kuchenną z centralnie położoną wyspą, która pełni rolę wygodnego stołu roboczego. Wciąż jednak wiele projektów opiera się na bardziej tradycyjnych rozwiązaniach, gdzie blat w kuchni wkomponowany jest w zabudowę meblową. Wówczas, musimy zastanowić się nad aranżacją położonej nad nim ściany. Świetnie w tej roli odnajdą się płytki gresowe lub klinkierowe.
Jak odnowić starą, drewnianą boazerię, tak aby efekt końcowy zaskoczył wszystkich?
Moda na lata 80. powraca – nie tylko w kulturze. Drewniana boazeria królowała w naszych domach w okresie PRL-u. Ostatnio jednak znów cieszy się uznaniem. Jeśli posiadamy w ten sposób wykończone ściany, zamiast usuwać boazerię możemy pokusić się o jej samodzielną renowację. Przy stosunkowo niewielkim nakładzie prac osiągniemy ciekawy efekt, który zupełnie odmieni oblicze wnętrza domu lub mieszkania.
Jeśli nie mamy ochoty na generalny remont a potrzebujemy odmiany - farba do renowacji płytek ceramicznych będzie najlepszym rozwiązaniem
Sama myśl o remoncie potrafi zniechęcić – zwłaszcza jeśli pomieszczenie wymaga generalnej renowacji, a nie tylko delikatnego odświeżenia. Najbardziej problematyczna zdaje się w tym przypadku wymiana okładziny ceramicznej, która po wielu latach użytkowania nie ma już nic wspólnego z pięknym tłem dla sprzętów i dodatków aranżacyjnych. Gotowi na skuwanie ścian? To zbędne! Z farbą renowacyjną V33 nowe płytki wyczarujecie za pomocą… wałka malarskiego!
Wybór idealnej fugi do białych płytek
Klasyczna biel często gości w aranżacji łazienek i kuchni, m.in. jako barwa ścian oraz posadzek. Jasne płytki optycznie powiększają wnętrze, dodają mu blasku i świeżości. Ich ważnym dopełnieniem są fugi, które mogą przesądzić o wyglądzie całej kompozycji. Jaki kolor spoin wybrać do białej okładziny, aby stworzyć estetyczne a zarazem nietuzinkowe pomieszczenie? Mamy dla Was trzy różne propozycje.
Jak ważna jest fuga w końcowym efekcie wyglądu glazury i jak ją odpowiednio dopasować
Każdy, kto kiedykolwiek urządzał swoje własne M wie, że stworzenie funkcjonalnego, a zarazem estetycznego projektu to nie lada wyzwanie. Do pogodzenia mamy tu bowiem dobór materiałów wykończeniowych, mebli, oświetlenia i akcesoriów oraz spójność kolorystyczną wykańczanego wnętrza. Niestety, wybór fugi bardzo często zostawiamy na końcowy etap prac glazurniczych, a to przecież ten, z pozoru niewielki, detal ma ogromny wpływ na ostateczny wygląd całej kompozycji. Dziś przedstawiamy kilka zasad, które pomogą dobrać odpowiednią barwę spoiny i osiągnąć wymarzony efekt trwałej i estetycznej okładziny, stanowiącej ozdobę każdego pomieszczenia.
Czarne szkło w aranżacjach wnętrz
Czerń to kolor uniwersalny i ponadczasowy, często kojarzony z luksusem oraz elegancją. Dzięki połączeniu go z innymi barwami oraz naturalnymi surowcami znajdzie on swoje miejsce praktycznie w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości. Interesującego charakteru doda mu szkło.