Pielęgnacja ogrodu – lista artykułów

Przycinanie żywopłotów w pełni lata. Co warto o tym wiedzieć…

Żywopłot, pojedyncze krzewy, kompozycje z krzewów jednorodne lub wielogatunkowe - różnorodne pod względem kształtów, wielkości i ubarwienia, oraz topiary czyli rzeźby z krzewów stanowią ważny i piękny zarazem element kreowania przestrzeni wokół domu w ogrodzie. Nadają przestrzeni cech indywidualnych, stają się wizytówką domu i swoistą sygnaturą jego mieszkańców. Ten estetyczny potencjał dostrzegli już kreatorzy włoskich ogrodów renesansowych i stylu francuskiego, nadając krzewom wyrafinowane formy.

Ogród pielęgnowany za pomocą telefonu z dowolnego miejsca na ziemi

Zdalne koszenie trawnika i nawadnianie ogrodu za pomocą aplikacji – teraz to możliwe. Aplikacja smart system daje możliwość kontrolowania swojego ogrodu za pomocą telefonu lub przeglądarki internetowej. Dane na temat wilgotności gleby, temperatury w ogrodzie czy aktualnego nasłonecznienia pomogą jeszcze lepiej zarządzać systemem nawadniania, czy automatycznym koszeniem trawnika. Od teraz każdy amator ogrodu będzie miał dostęp do ogrodu z dowolnego miejsca na ziemi, a używanie systemu pozwoli na dodatkowe oszczędności.

Sekrety utrzymania trawnika w nienagannym stanie

Trawnik ma wiele twarzy. Może być soczyście zielony lub żółtawy, nawet bielejący. Może też być gęsty lub przerzedzony „łysinami”. Trawnik może kusić do relaksu. Może też zniechęcać. Od czego to zależy?

Jakie błędy najczęściej popełniają początkujący ogrodnicy w pielęgnacji ogrodu?

Wyższe temperatury za oknem powodują, że coraz chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu w przydomowych ogródkach. Niestety często zdarza się, że przy jego pielęgnacji popełniamy błędy, które mogą narazić rośliny i trawnik na poważne problemy. Nieumiejętne koszenie, niewłaściwe nawożenie czy złe miejsce posadzenia roślin - to tylko niektóre grzechy, wyliczają eksperci John Deere i podpowiadają jak się ich wystrzegać.

Jak efektownie odświeżyć swój ogród, korzystając z sezonowej promocji?

Wiosna leniwie wkracza do Polski. A jeśli o wiośnie mowa, to znaczy, że wkrótce czas wyruszać do ogrodu i rozpoczynać wiosenne porządki, a po nich przygotować ogród do sezonu. O ile same porządki wymagają głównie sporo czasu i energii, jakie trzeba poświęcić na wykonanie poszczególnych prac, o tyle przygotowania do sezonu wymagają także poniesienia dość sporych nakładów finansowych, tym większych, im większy mamy ogród i im bardziej chcielibyśmy go urozmaicić. Na szczęście, dzięki odrobinie sprytu można to zrobić o wiele niższym kosztem.

Rozpoczynamy sezon w ogrodzie

Kwiecień, pierwszy prawdziwie wiosenny miesiąc, to zazwyczaj pora na rozpoczęcie koszenia trawy. W tym roku kwiecień przypomniał swoje kapryśne oblicze – schłodził temperaturę i sypnął śniegiem, co może poważnie zaszkodzić kwitnącym drzewkom owocowym. Jest to jednak okres przejściowy, podczas którego można jeszcze lepiej przygotować się do sezonu intensywnych zajęć ogrodniczych. W planie prac, oprócz zadbania o trawnik, warto uwzględnić przygotowanie podłoża pod uprawy – rabaty kwiatowe, ogródek warzywny i ziołowy, oraz pielęgnację trawnika.

Sprzątanie posesji po zimie

Wiosna to najlepszy czas na gruntowne sprzątanie naszej posesji. Wczesne działania porządkowe przy budynku i w ogrodzie, przełożą się na efekt i spokój przez resztę roku. Przed nami oględziny rynien i ścian, oczyszczanie nawierzchni oraz pielęgnacja zieleni. Od czego zacząć?

Intensywne prace w ogrodzie

Areacja i wertykulacja gleby, to kluczowe zabiegi dla przygotowania idealnego podłoża do prawidłowego wzrostu roślin. Jakie narzędzia Ci w tym pomogą?

Kiedy zaczynamy wiosenne nawożenie i opryski w ogrodzie?

Marzec to czas, w którym przyroda zaczyna budzić się do życia. Dni stają się dłuższe, a na niebie częściej pojawia się słońce - rozpoczyna się nowy sezon w ogrodzie.To pora cięć, sadzonek, pierwszego wysiewu roślin jednorocznych, kwiatów, warzyw i ziół. Przy odpowiedniej pogodzie powinniśmy także rozpocząć nawożenie i opryski.

Zimowe przycinanie drzew i krzewów - które gatunki można?

Sezon zimowy w ogrodzie to przede wszystkim odpowiedni czas na przycinanie wybranych gatunków drzew, krzewów i żywopłotów. Miłośnicy i właściciele ogrodów z doświadczeniem wiedzą, że cięcie żywopłotu i krzewów ma istotne znaczenie dla utrzymania roślin w zdrowej kondycji, ponieważ sprzyja ich zagęszczeniu i poprawia estetyczny wygląd. Przycinanie gałęzi drzew owocowych jest ważne z uwagi na doświetlenie rośliny. Zalecane jest eliminowanie nadmiernej ilości gałęzi, by roślina rodziła mniej owoców, ale by były one bardziej dorodne. Rodzą się jednak pytania: co i kiedy należy przycinać? Czy temperatura i ogólnie, pogoda dnia, na który zaplanowaliśmy przycinanie ma znaczenie?


Stron: 33 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  12 13 14 15 16  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19437 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 209

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >