Pielęgnacja ogrodu – lista artykułów

Jak przygotować oczko wodne na zimę?

Zima zbliża się wielkimi krokami. Jest to bardzo trudny okres dla zwierząt zamieszkujących oczka wodne w ogrodach. Co należy zrobić, aby odpowiednio przygotować nasz staw na niskie temperatury? Co zrobić, aby ryby przeżyły do wiosny i dobrze zniosły mroźne dni i noce?

Jak przygotować drewniane powierzchnie na zimę?

Zbliżający się okres niskich temperatur, częstych opadów deszczu i śniegu, w dużym stopniu wpływa niekorzystnie na wygląd i kondycję wykonanych z drewna elementów architektury ogrodowej.

Przygotowanie ogrodu do zimy

Za oknem przepiękna złota jesień. Cieszymy się ostatnimi promieniami słońca. W czasie kiedy nasi podopieczni łamią pióra na kartkówkach, my mamy czas dla siebie i ogrodu.

Ostatnie chwile na porządki w ogrodzie

Ciepła aura w listopadzie sprzyja pracy w ogrodzie. Brak śniegu i niskich temperatur umożliwia nam jak najlepsze przygotowanie roślin do zimowania i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dopóki nie nadejdą mrozy i opady śniegu możemy jeszcze sadzić drzewa i krzewy, które na zimę zrzucają liście, w tym drzewka owocowe.

Przygotuj ogród na nadejście zimy!

Jesień mija bardzo szybko, powoli zbliża się zima. Warto więc pamiętać o naszym ogrodzie. Przygotowanie do okresu mrozów i śniegów jest bardzo ważne. Dlaczego? Dzięki tym zabiegom nasz ogród nie tylko będzie wyglądał ładnie zimą, ale także ułatwi pracę wiosną.

Emaliowa ochrona drewnianych powierzchni

Wbrew pozorom lakierowanie to nie jedyny sposób na dekorację i ochronę drewniej architektury wokół domu. Zastosowanie wysokiej klasy emalii stanowi świetny sposób na stworzenie eleganckiego płotu lub tarasu.

Odpowiednia pielęgnacja drewnianej altany

Z coraz większą ochotą spędzamy czas na świeżym powietrzu w otoczeniu rodziny lub znajomych. Korzystając przy tym z przestronnych altan bądź skromnych altanek, warto pamiętać, aby po okresie wiosenno-letnim prawidłowo zabezpieczyć je przed nadchodzącymi opadami i niskimi temperaturami.

Magiczny ogród przez cały rok

Jesień to czas, w którym więcej uwagi potrzebuje każdy z nas, a także nasze otoczenie. Zanim ogród zacznie przechodzić w stan uśpienia, trzeba poświęcić mu trochę pracy, aby wiosną znów móc cieszyć się jego pięknem i relaksującym klimatem. Jak pielęgnować i zabezpieczyć ogród przed zimą oraz jak zaprojektować ogród w oparciu o zmysły – radzi architekt.

Przygotowanie ogrodu do przyjścia zimy

Nadeszła jesień – kolejna malownicza pora roku. Oznacza definitywny koniec lata, ale nie odpoczynek od prac w ogrodzie. Październik to kolejny pracowity okres dla właścicieli posesji i ogrodów, choć wiele roślin powoli przygotowuje się do zimy. Jest to doskonały moment na sadzenie roślin i przesadzanie oraz dzielenie bylin.

Jesienna pielęgnacja trawnika

Jesienią ogród wydaje plony i na krzewach oraz drzewach pojawiają się owoce. W tym okresie trawnik pokrywa się opadłymi liśćmi, które należy systematycznie usuwać. To bardzo ważny czas dla naszego ogrodu, im więcej pracy włożymy w jego pielęgnacje jesienią, tym mniej pracy czeka nas wiosną.


Stron: 33 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  24 25 26 27 28  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19416 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 444

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >