Pielęgnacja ogrodu – lista artykułów

Pielęgnacja i koszenie trawnika w gorących miesiącach wakacyjnych

Upalne lato z temperaturami 30 stopni C i powyżej są w naszej szerokości geograficznej stresogenne dla roślin. Taka aura jest prognozowana na drugą połowę lipca i sierpień, i prawdopodobnie będzie to w skali świata najbardziej gorące lato w historii pomiarów. Na palące promienie słońca jest narażona przede wszystkim trawa, a chodzi o odsłonięte trawniki pełniące funkcję centrum rekreacyjnego w strefie domowej i te znajdujące się w strefie silnego nasłonecznienia. Nikt nie ma wątpliwości, że wymagają nawadniania i wzmocnienia nawozami zawierającymi potas, ale co z koszeniem w takich warunkach?

5 zasad efektywnego i ekologicznego podlewania małego ogrodu i balkonu

Mały ogród rządzi się swoimi prawami w zakresie pielęgnacji, także nawadniania. Podobnie jest z balkonem lub tarasem. Wystarczy stosować kilka prostych zasad, aby podlewanie roślin na takiej przestrzeni było maksymalnie ekonomiczne.

Jak zadbać o ogród na lato?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego utrzymanie ogrodu latem może być trudne? Właśnie w sezonie letnim ogród potrzebuje szczególnej troski. Długie i ciepłe dni, nasilone nasłonecznienie, niska wilgotność powietrza i ryzyko suszy to tylko niektóre z wyzwań, z którymi musisz się zmierzyć, aby Twój ogród prezentował się pięknie przez całe lato. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie zadbać o swój ogród na lato, omawiając różne aspekty pielęgnacji, ale także jak znaleźć w nim odpoczynek i relaks. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, aby przygotować swój ogród na letnie wyzwania i ciesz się pięknem natury!

Czy trawnik potrzebuje nawadniania?

Trawnik to element, który często stanowi ozdobę naszych ogrodów. Aby jednak utrzymać go w dobrej kondycji, niezbędne jest regularne nawadnianie. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, jak właściwie dbać o zieloną trawę.

W jaki sposób walczyć ze szkodnikami w ogrodzie?

W każdym ogrodzie znajdują się szkodniki, które mogą zrujnować nasze rośliny, kwiaty, i drzewa. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak skutecznie walczyć ze szkodnikami w ogrodzie. W tym artykule omówimy, jak profesjonalne firmy DDD, takie jak Ogólnopolskie Centrum DDD, mogą pomóc w zwalczaniu szkodników, a także jak możesz samodzielnie poradzić sobie z nimi, korzystając ze środków dostępnych w sklepach.

Ochrona malin i truskawek przed chorobami - innowacyjna mieszanka dobroczynnych grzybów wynaleziona przez polskich badaczy

W glebach, w których rosły dzikie maliny - naturalnie odporne na niektóre choroby - badacze znaleźli szczepy grzybów, które pomagają roślinom uzyskać odporność na groźne patogeny. Teraz opracowali mieszankę składającą się z grzybów i suplementów, która ma pomóc hodowcom w ochronie malin i truskawek.

Wiosenne malowanie drewnianych elementów w ogrodzie

Planując wiosenne prace w ogrodzie warto pamiętać nie tylko o uporządkowaniu terenu, ale także o renowacji drewna. By zapobiec jego nieestetycznemu niszczeniu, blaknięciu w intensywnych promieniach słońca czy pękaniu, przed nadejściem słonecznych i gorących dni dobrze jest zadbać o zabezpieczenie wszelkich drewnianych elementów. Uchroni je to przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych, a jednocześnie wpłynie odświeżająco na ich estetykę.

Przycinanie drzew w przydomowym ogrodzie - jak to robić?

Każdy posiadacz ogrodu, który chce by prezentował się on doskonale musi mieć świadomość, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja roślin, w tym również drzew owocowych i ozdobnych. Jednym z niezwykle ważnych zabiegów jest przycinanie drzewek. W jaki sposób jednak robić to prawidłowo? O czym warto pamiętać? Przekonajmy się.

Pielęgnacja trawnika w listopadzie - ostatnie koszenie trawy i zbieranie liści kosiarką

Jesień jesieni nierówna, ponieważ Natura maluje własne scenariusze pogodowe. Najlepszym dowodem jest obecny listopad, który zaskakuje wysoką temperaturą i budzi wiele pytań w kwestii terminów wykonywania jesiennych prac w ogrodach. Standardowy kalendarz prac ogrodniczych należy w tym roku potraktować raczej jako orientacyjny punkt odniesienia. Lepiej jest skoncentrować się na śledzeniu prognoz pogody oraz uważnej obserwacji roślinności, by dostosować konieczne zabiegi do panujących warunków.

Jak zrobić ziemię liściową - czarne złoto ogrodnika

Planując sprzątanie ogrodu z liści, warto rozważyć wykorzystanie ich do produkcji ziemi liściowej. Można ją potem stosować do spulchniania gleby czy poprawiania jej struktury. Wystarczy zgrabić liście i odpowiednio je zabezpieczyć.


Stron: 33 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19448 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 99

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >