Pierwszy etap Gdynia Waterfront oddany do użytku
Budynek biurowy ma 11 kondygnacji i jest o dwa piętra wyższy od hotelu. Konstrukcja obiektu, a w szczególności niestandardowa na rynku polskim rozpiętość stropów oraz brak elementów konstrukcyjnych na poszczególnych piętrach pozwala na swobodną aranżację wewnątrz. Dodatkowe funkcje rozmieszczone na parterze, tj. oddział banku oraz kawiarnia będą dostępne zarówno dla pracowników, jak i mieszkańców miasta.
Czytaj dalej
Vastint informuje o zakończeniu realizacji pierwszego etapu wielofunkcyjnego kompleksu Gdynia Waterfront, który powstał pomiędzy wieżowcem Sea Towers a Skwerem Kościuszki na nadbrzeżu Basenu Prezydenta w Gdyni. Oddany do użytku na początku czerwca zespół dwóch budynków o funkcji biurowo-hotelowej dostarczył 20 000 m2 z planowanych 90 000 m2 powierzchni najmu. Budynek biurowy przeznaczony jest na siedzibę banku PKO BP, zaś czterogwiazdkowy hotel funkcjonuje pod marką Marriott Courtyard.
Czytaj również: Gdzie po nową kawalerkę?
Marriott Courtyard, którego operatorem jest firma Scandinavian Hospitality Management, został otwarty na początku czerwca br. Hotel nastawiony jest głównie na gości biznesowych, którzy mają do dyspozycji 200 pokoi i centrum konferencyjne z dziewięcioma salami, z których największa może pomieścić 470 osób. Goście mogą także korzystać z siłowni oraz baru i restauracji.
Czytaj również: Dzwi Otwarte na warszawskim Ursynowie
W podziemiach kompleksu znajduje się wspólna dla obu budynków jednokondygnacyjna hala garażowa na 120 miejsc parkingowych, wyposażona również w szatnie i prysznice dla rowerzystów.
Budynki kompleksu Gdynia Waterfront kryją pod fasadą szereg nowoczesnych technologii kontrolowanych przez dwa systemy inteligencji budynkowej: KNX (system integrujący sterowanie i nadzór urządzeń) oraz BMS (system zarządzania budyniem). Na uwagę zasługuje fakt, że system klimatyzacji oparty na belkach chłodzących wykorzystuje wodę morską do chłodzenia, zaś zamontowane w budynkach windy posiadają napęd z funkcją zwrotu energii. Technologia „Clean Drive” zmniejsza wykorzystanie energii o około 30%, a odzyskana przez napędy dźwigów moc jest bezpośrednio przesyłana do sieci elektrycznej zasilającej budynki.
Inwestorem i deweloperem projektu jest spółka Vastint, należącą do Grupy Inter IKEA, która także zarządza nowo wybudowanym kompleksem. Gdynia Waterfront jest drugim po Mera Hotel & Spa projektem tej firmy w Trójmieście.
Komentarze
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Jakiemu deweloperowi zaufać? Liczba postów: 165 Grupa: Inwestycje Trusting a developer comes down to transparency, reliability, and positive client feedback. Just like checking reviews for a real estate developer, businesses s...
- Generalny wykonawca osiedla NeoVillage Liczba postów: 9 Grupa: Inwestycje Bardzo fajna wizualizacja osiedla. Osiedle wygląda na przyjazne, fajna lokalizacja do zamieszkania.
- Szkoła pod domem Liczba postów: 20 Grupa: Inwestycje Jak interesuje was dobra szkoła we wrocławiu, to warto tutaj wspomnieć o Galileo.pl . Według mnie jest to napawdę bardzo dobra szkoła, któ...
- Jakie mieszkanie wybrać? Deweloperskie czy używane... Liczba postów: 254 Grupa: Inwestycje Ja zastanawiam się nad mieszkaniem deweloperskim. Kolega mówił, że osiedle Augustówka Residence jest blisko stacji metra Wilanowska. Dojazd do centrum to ponoć....
- Nowoczesny parking- inwestycja która zarabia pieni... Liczba postów: 20 Grupa: Inwestycje Artykuł na https://nowebudowanie.pl/generalny-wykon awca-jakie-ma-znaczenie-w-realizacji-duz ych-inwestycji/ doskonale wyjaśnia, jak istotna jest rola generalnego...