Płaskie aluminiowe usztywnienia w systemie okiennym
Innowacyjny system okienny bazujący na aluminiowych usztywnieniach – Schüco ThermoPlus – będzie teraz dostępny pod nową nazwą Schüco Alu Inside, która pełniej oddaje nowatorski charakter rozwiązania. Płaskie aluminiowe usztywnienia trwale połączone z wysokoudarowym PVC, przyczyniają się do wyeliminowania mostków termicznych i obniżenia współczynnika przenikania ciepła do poziomu Uf = 0,79 W/m2K.
Czytaj dalej
Schüco ThermoPlus to rozwiązanie, które wzbudziło żywe zainteresowanie zarówno wśród producentów stolarki okiennej, jak i klientów. Siedmiokomorowy profil wniósł nową jakość w dziedzinie energooszczędnych systemów okiennych, dzięki zastosowaniu unikalnej na skalę rynku technologii łączenia PVC-U z aluminiowymi usztywnieniami. Pozwoliło to na uzyskanie ochrony cieplnej w standardzie domów pasywnych. Parametry termoizolacyjne stolarki wykonywanej w tym systemie potwierdził Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt. Nowa nazwa - Alu Inside - pozwoli teraz łatwiej odróżnić okna produkowane w opatentowanej technologii z aluminiowymi usztywnieniami od tych z klasycznymi, stalowymi wzmocnieniami.
Opatentowane rozwiązanie z aluminiowym wnętrzem
W oknach z serii Schüco Alu Inside aluminiowe usztywnienia zostały połączone z PVC-U metodą koekstruzji, co umożliwia wyeliminowanie liniowych mostków termicznych. Refleksyjne powierzchnie ciągłych, płaskich usztywnień, umieszczonych w ramie skrzydła i ościeżnicy okna, dodatkowo odbijają fale podczerwone, pozwalając tym samym na skuteczniejsze ograniczenie ucieczki ciepła z wnętrza budynku. Wraz z równolegle rozmieszczonymi komorami powietrznymi zapewniają doskonały przebieg izoterm, co oznacza, że nawet podczas surowej zimy temperatura na wewnętrznej powierzchni okna nie spada odczuwalnie poniżej temperatury w pomieszczeniu.
Czytaj również: Architektoniczne systemy aluminiowe
Dodatkowym zabiegiem, znacznie poprawiającym współczynnik przenikania ciepła okna, jest elastyczny podział komory podszybowej na dwie strefy izolacji cieplnej oraz opcjonalne umieszczenie dodatkowych izolatorów w kilku komorach powietrznych wewnątrz profili. Szyba jest osadzana głęboko w profilu, dzięki czemu nie dochodzi do jej wychładzania i skraplania wody po wewnętrznej stronie okna. Trzy poziomy odpowiednio wyprofilowanych uszczelek sprawiają, że okna Schüco Alu Inside gwarantują doskonałą ochronę przed przenikaniem wody i zimnego powietrza, także przy silnym wietrze.
Okna nowej generacji
Okna produkowane w systemie Schüco Alu Inside posiadają niewielką widoczną szerokość ram okiennych - 120 mm. Oznacza to smuklejszy wygląd okna i zwiększenie udziału powierzchni szyby, która może przyczynić się do generowania darmowej energii do ogrzewania pomieszczeń. Optymalna głębokość zabudowy profilu 82 mm pozwala na stosowanie specjalnych, dwukomorowych pakietów szybowych wypełnionych gazem szlachetnym o grubości nawet do 52 mm. Trwale wbudowane, aluminiowe usztywnienia zostały zaprojektowane w sposób gwarantujący doskonałą statykę okien, również tych w dużych wymiarach.
Czytaj również: Wybór stolarki okiennej
Ponadczasowe profile o klasycznej geometrii pozwalają na montowanie dowolnego rodzaju rolet, które będą zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczeń w sezonie letnim i zapewnią doskonałą ochronę przed zaglądaniem. Nowoczesny wygląd stolarki można dodatkowo podkreślić stosując metaliczną kolorystykę z szerokiej gamy niezwykle trwałych folii Schüco AutomotiveFinish, zewnętrzne nakładki aluminiowe lub okleiny o różnych wybarwieniach i w odcieniach drewna. Dzięki doskonałej stabilności konstrukcji, idealnym parametrom i mocno przykręconym do ramy okuciom okna Schüco Alu Inside pozwalają czuć się bezpiecznie i komfortowo.
Okno Schüco Alu Inside
W wysoko energooszczędnych i pasywnych oknach z serii Schüco Alu Inside zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, które umożliwiły obniżenie współczynnika przenikania ciepła ramy do Uf = 0,79 W/m2K. Siedem doskonale odizolowanych, równoległych komór powietrznych oraz opatentowana technologia łączenia tworzywa sztucznego (PVC-U) z odbijającymi promieniowanie cieplne, ciągłymi usztywnieniami aluminiowymi w skrzydle i ościeżnicy, przyczynia się do znacznego obniżenia strat energii. Dalszą poprawę współczynnika przenikania ciepła zapewnia elastyczny podział komory podszybowej na dwie strefy izolacji cieplnej oraz opcjonalne umieszczenie dodatkowych izolatorów w komorach powietrznych wewnątrz profili. Głębokie osadzenie szyby w profilu eliminuje możliwość skraplania wody na wewnętrznej powierzchni okna. System o optymalnej głębokości zabudowy 82 mm pozwala na stosowanie specjalnych, dwukomorowych pakietów szybowych o grubości nawet do 52 mm. Trzy poziomy odpowiednio wyprofilowanych uszczelek sprawiają, że okna Schüco Alu Inside gwarantują doskonałą ochronę przed przenikaniem wody i zimnego powietrza, również przy silnym wietrze. Wąskie ramy okienne o szerokości zaledwie 120 mm i możliwość zastosowania folii w kolorach metalicznych AutomotiveFinish sprawiają, że okna Schüco Alu Inside w pełni odpowiadają potrzebom nowoczesnej architektury.
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Wiata Garażowa Liczba postów: 14 Grupa: Moja budowa Szukasz trwałego garażu, który szybko zrealizuje Twoje potrzeby? Sprawdź ofertę Stalblach. To producent u którego można kupić tanie garaże blaszane. Charakteryz...
- Czy rekuperacja jest remedium na rosnące zużycie e... Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re... Rekuperacja może pomóc ograniczyć rosnące zużycie energii do chłodzenia pomieszczeń, ale nie jest pełnym remedium na ten problem. Rekuperacja, czyli wentylacja....
- 21 października w Europie obchodzony jest Dzień... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re... Pompa ciepła to super sprawa ale tylko w połączeniu z fotowoltaiką. Bez niej koszty prądu są duże.
- Które stoły do produkcji i naprawy palet opłaca si... Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Które stoły do produkcji i naprawy palet opłaca się kupić? Jest tego trochę na rynku, a ja po latach wchodzę znowu na rynek i nie wiem na co się zdecydować.
- Elewacja domu Liczba postów: 145 Grupa: Budowa i re... Blacha sama w sobie nie izoluje dźwięków najlepiej, więc jeśli zrobisz tylko cienką elewację, to faktycznie może być głośno. Najlepiej jest położyć pod nią mate...