Płyty tarasowe o kredowej fakturze w stylu śródziemnomorskim

Płyty tarasowe o kredowej fakturze w stylu śródziemnomorskim

Wraz z odejściem lata przychodzi pora, kiedy ogród zasypia. Wówczas w otoczeniu domu zaczynają dominować pozostające dotąd w cieniu drzew, krzewów i kwiatów – trawnik i nawierzchnie. Jeśli jednak kochamy śródziemnomorskie klimaty z pewnością ciekawą propozycją będzie kredowa faktura płyty tarasowej. Czytaj dalej

 

W lecie piękny, zadbany ogród jest prawdziwym skarbem dla domu. Dobór roślin, ich wielkość, wzajemne towarzystwo i okresy ich kwitnienia nadają mu określony charakter. Niewiele więcej potrzeba wówczas, aby dom prezentował się wspaniale zapewniając domownikom podobne samopoczucie. W naszym klimacie lato trwa niestety krótko, jeśli jednak kochamy śródziemnomorska aurę z pewnością ciekawą propozycją będzie kredowa faktura płyty tarasowej Venetia z linii Libet Impressio. Jej jasny odcień i miękkie kształty budzą wakacyjne skojarzenia przez cały rok.

 

Czytaj również: Ciekawe aranżacje podjazdów i ścieżek ogrodowych

 

 

Dzięki różnym formatom Venetii od prostokątów, poprzez elementy koła i stopnie możemy z tej samej faktury zaaranżować spójną stylistycznie i bardzo efektowną nawierzchnię nie tylko tarasu, ale także ułożyć z niej schody i poprowadzić wokół domu ścieżki.

 

 

Możemy także zastanowić się czy nie wykorzystać tego materiału do obłożenia murku czy fragmentu elewacji. Niezależnie od tego czy nasz dom jest raczej tradycyjny czy też całkiem nowoczesny faktura kamienia kredowego to klasyk gatunku, który jak biała bluzka do stroju - pasuje zawsze i wszędzie. Czasem dodaje elegancji a czasem tonuje ekstrawagancje architektury, której towarzyszy. Tak czy inaczej efekt będzie gwarantowany. Pamiętajmy jednak, że biel zobowiązuje.

 

Czytaj również: Odpowiedni kolor i kształt nawierzchni wokół domu

 

 

Aby długo cieszyć się urodą tego materiału, płyty należy koniecznie zaimpregnować (producent poleca specjalny impregnat do płyt typu wet cast). Warto także do czasu do czasu umyć nawierzchnie mopem lub myjką pod ciśnieniem. Używajmy wówczas specjalnej końcówki do mycia nawierzchni brukowanych, by nie wypłukać zbyt dużo piasku z fug. Ale i na to jest rada; fugi można raz na jakiś czas uzupełniać lub zdecydować się na trwalsze rozwiązanie – fugę żywiczną. Taka fuga ma tę zaletę, że się nie wypłukuje. Unikamy wówczas wnoszenia drobinek piasku z tarasu do mieszkania.

Źródło: Proteina / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19403 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 380

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >