Pod Wawelem powstaje pięciogwiazdkowy hotel butikowy

Pod Wawelem powstaje pięciogwiazdkowy hotel butikowy

Ekskluzywny Autograph Collection Hotel ze 125 pokojami powstanie w centrum Krakowa. Hotelarski rynek dawnej stolicy Polski wynoszą na luksusowy poziom rozwijający się przemysł spotkań i branża usług dla biznesu. Czytaj dalej

 

 

Butikowy hotel buduje już grupa deweloperska Angel Poland Group, która specjalizuje się w inwestycjach z segmentu premium. Tym razem ich krakowski projekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Wawelu: przy ul. Stradomskiej 12-14. Powstaje tam 5-gwiazdkowy hotel z planowanymi 125 pokojami, spa oraz 134 luksusowe apartamenty.

- Hotel dołączy do Autograph Collection Hotels, lifestylowej marki należącej do Marriott International, największej firmy hotelarskiej na świecie. Będzie przy tym pierwszym obiektem tej ekskluzywnej linii w Polsce - zaznacza Małgorzata Nowosielska, dyr. marketingu i sprzedaży obszar Południe. - Do Autograph Collection Hotels należą wyłącznie najbardziej unikalne i najpiękniejsze nieruchomości na świecie, starannie selekcjonowane przez Marriott - podkreśla.

 

Jak więc - obok Algonquen Times Square w Nowym Jorku czy The Prince Sakura w Tokio - będzie wyglądał krakowski hotel sieci? Krakowska inwestycja będzie unikatowa i niepozbawiona historycznego rodowodu. Obejmuje kamienicę przy ul. Stradomskiej, której historia sięga XIV wieku. Na przestrzeni lat w budynku mieściły się m.in. szpital, urząd celny i siedziba dowództwa wojskowego, a na tyłach – istniejący do dziś – barokowy kościół św. Jadwigi.

 

- Bogata historia budynku, w połączeniu z pełną charakteru architekturą z przełomu XVIII i XIX wieku, sprawiają, że miejsce to jest najlepszą lokalizacją dla flagowego hotelu naszej marki - uważa John Licence z sieci Autograph Collection Hotels.


Ekskluzywny Autograph Collection Hotel ze 125 pokojami powstanie w centrum Krakowa.

 

Czytaj również: Inwestycje w nadmorskie apartamenty coraz bardziej popolarne


Są już wśród nich są takie historyczne perły jak m.in. okazały, neorenesansowy pałac Boscolo w Pradze czy Nassau Breda zlokalizowany częściowo w zabytkowym klasztorze. Krakowski Autograph będzie mógł tymczasem pochwalić się jedną z najlepszych restauracji w Krakowie oraz z wysokim na 9 metrów barem, oferując unikalną i elegancką przestrzeń zorganizowaną… w dawnym kościele.

- Wierzymy, że stanie się miejscem spotkań krakowian, a goście hotelowi poczują się jak w domu w jednym z najstarszych i najbardziej tętniących życiem europejskich miast – podkreśla Małgorzata Nowosielska.

 

Mieszkańcy towarzyszących inwestycji 134 luksusowych apartamentów, domowo będą mogli poczuć się też w pełnym kameralnych zakątków ogrodzie o powierzchni 6 tys. m kw. - z wyjątkowo zróżnicowaną zielenią: od ziół, przez różne gatunki drzew owocowych, po drzewa liściaste.

 

Ron Ben Shachar, współwłaściciel Angel Poland Group, tak tłumaczy ideę inwestycji: - Każdy nasz projekt ma przynieść korzyści miastu w którym powstaje. To poprawa jakości otoczenia, ale też codziennego życia mieszkańców.


Pod Wawelem powstaje butikowy pięciogwiazdkowy hotel

 

Czytaj również: Inwestycja Kossak Residence w Krakowie

 

Czy jednak lokalny rynek gotów jest na przyjęcie tak wyszukanej oferty? Liczby mocno stoją za Krakowem. W swoim najnowszym raporcie (Market Insights, Raport Roczny 2017) Colliers International podaje, że w Polsce wciąż trwa hossa na rynku hotelowym. Według danych firmy STR Global wskaźnik Revpar (to przychód na każdy dostępny pokój) wzrósł o 11 proc. Był to jeden z najwyższych wzrostów w Europie. Ustabilizowało się przy tym obłożenie i średnia cena.

 

Dlatego sporo dzieje się też w inwestycjach hotelowych. Transakcje na tym rynku w Polsce osiągnęły rekordową wartość 340 mln euro. W Krakowie największą wydarzeniem była zmiana właściciela Sheratona - nowym (za ok. 70 mln euro) został fundusz Invesco.

 

Rynek nieruchomości komercyjnych przeżywał już boom - w latach 2005-2007 rósł skokowo po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Teraz geneza tego wzrostu jest inna, inaczej też rozkładają się beneficjenci tego skoku. Nie jest nim już głównie Warszawa, bardzo mocno rośnie Kraków.

 

W 2016 r. Poland Convention Bureau raportowało, że w Polsce zorganizowano prawie 35 tys. wydarzeń typu MICE (Meetings, Incentives, Conventions, Exhibitions). Było to niemal dwa razy więcej niż przed rokiem. Według szacunków polska gospodarka dostała przez to zastrzyk na poziomie półtora miliarda złotych.

Warto przy tym zaznaczyć, że choć najwięcej wszystkich wydarzeń ściągnęła Warszawa, to wśród organizatorów kongresów i konferencji stolicę (3258) wyprzedził Kraków (3529). Udało się to m.in. dzięki otwarciu ICE Kraków oraz Tauron Areny - to obiekty przyciągające do Krakowa najlepszych, bo najbogatszych, turystów.

 

Rozwój krakowskiego rynku komercyjnego dobrze ilustruje skok podaży powierzchni biurowej. Polish Office Research Forum, podsumowując pierwsze półrocze 2017, mówiło o 992 tys. m kw. nowej powierzchni biurowej w Krakowie - Kraków z tą wartością był w Polsce numerem jeden. Od tego czasu jednak oddano kolejne biurowce. Branżę napędza głównie sektor usług dla biznesu, który w ostatnich latach poszerzył się mocno o branże kreatywne.

 

- Kraków nie jest już na pewno destynacją tylko dla taniej turystyki. Ma bardzo zróżnicowaną ofertę, również biznesową. Cieszymy się, że będziemy mogli zaproponować coś wyjątkowego dla tych najbardziej wymagających. Tym bardziej że będzie to pierwszy tego typu kompleks, gdzie znajdzie się luksusowy hotel oraz wyjątkowe, ukryte w głębi ogrodu apartamenty  - pointuje Małgorzata Nowosielska.


Źródło: Lemoniada / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19450 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 147

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >