Podesty sceniczne – jak je wykorzystać?

Podesty sceniczne – jak je wykorzystać?

Organizacja imprez masowych i przedsięwzięć artystycznych wymaga szeroko zakrojonych przygotowań technicznych. Stała scena nie zawsze posiada odpowiednią konstrukcję, która będzie pasowała do założeń artystycznych i potrzeb artystów. Prostym sposobem na aranżację miejsca występów są podesty sceniczne, które można wykorzystać na wiele sposobów. Czym się charakteryzują te konstrukcje i jakie mają zastosowanie? Czytaj dalej

 

Podesty sceniczne – co to jest?

Nawet nowoczesna scena nie zawsze jest wystarczająca do przygotowania występów. Szczególnie, jeżeli organizowane widowisko ma się odbywać na dużą skalę i być widoczne dla szerokiego grona odbiorców. Wówczas miejsce występów musi być dobrze widoczne i stabilne dla występujących artystów. Podesty sceniczne to sprzęt, dzięki któremu można stworzyć podwyższenie dla artystów, zmienić układ sceny lub wydzielić miejsce dla wybranej grupy osób występujących na scenie. Konstrukcje te zbudowane są z nóżek i blatów, które można dopasować do charakteru imprezy oraz potrzeb organizacyjnych. Podesty sceniczne BSC System występują w wielu wariantach, dlatego znajdą szerokie zastosowanie w nie tylko na scenie, ale także poza nią.

 

Podesty sceniczne i ich zastosowanie

Cechą charakterystyczną podestów jest ich modułowa konstrukcja oraz wysoka estetyka wykończenia. Pozwala to stworzyć dowolne kształty na scenie, co jest szczególnie ważne podczas występów teatralnych, w których wymagane jest zorganizowanie odpowiedniej ekspozycji artystycznej. To nie wszystko, gdyż podesty sceniczne można wykorzystać także w inny sposób:

  • podium dla chóru lub orkiestry,
  • wybieg na pokazy mody,
  • ekspozycję artystów na scenie,
  • podwyższenie dla sprzętu scenicznego,
  • zaaranżowanie miejsca dla widowni,
  • scenę podczas eventów branżowych, konferencji i szkoleń.

 

Podesty sceniczne – jak je wykorzystać?

 

Czytaj również: Jak założenia programowe szkoły Bauhaus po 100. latach wpływają na obecnych projektantów?

 

Podstawowe modele podestów wykonane są z aluminiowej lub metalowej ramy z antypoślizgowym blatem. Tak uniwersalny wygląd pasuje do większości przedsięwzięć, jednak nie ma problemu, aby przykryć je materiałem lub wzbogacić o dodatkowe elementy dekoracyjne.

 

Rodzaje podestów scenicznych

Podesty składają się z modułów, które można w dowolny sposób ze sobą łączyć, dlatego stanowią uniwersalne wyposażenie sceny. Na rynku dostępne są dodatkowo modele, których konstrukcja jest wzbogacona o peryferyjne elementy. Podesty sceniczne mogą więc posiadać dodatkową barierkę lub schodki zamontowane na stałe. Poszczególne modele różnią się także konstrukcją nóżek, które można rozkładać, zwiększając tym samym wysokość podestu. Łatwy montaż i demontaż nie wymaga specjalistycznego sprzętu, dlatego po zakończonym widowisku wystarczy złożyć podest i przetransportować go w dowolne miejsce. Mimo modułowej konstrukcji i możliwości złożenia profili podesty sceniczne są stabilne i bezpieczne w użytkowania. Występują w wielu rozmiarach i wariantach, co pozwala dopasować sprzęt do parametrów technicznych sceny.

Czytaj również: Aranżacja nowojorskiej restauracji serwującej kuchnię koreańską

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19438 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 261

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >