Podłogi – lista artykułów

Glina, glazura, fajans, radioaktywność, czyli jak powstaje płytka

Surowcem wyjściowym do wszystkich płytek ceramicznych jest glina. O właściwościach wypalonego elementu przesądzają dodatki, stopień ich zmielenia oraz temperatura wypiekania. Masa ceramiczna oczyszczana jest z zanieczyszczeń oraz niepotrzebnych domieszek, dokładnie rozdrabniana i mieszana na mokro z tlenkami metali (barwnikami) oraz skaleniami. Taka masa jest wtłaczana pod ciśnieniem do form i wypalana w temperaturze powyżej 900 stopni Celsjusza. Przy czym im więcej skalenia zawiera masa ceramiczna tym bardziej spieczona i wytrzymała powstaje powierzchnia płytki (czerep).

Jak dbać o podłogi ceramiczne?

Płytki ceramiczne należą do najwdzięczniejszych tematów, jeśli chodzi o ich codzienną pielęgnację. To materiał łatwozmywalny, który praktycznie nie wymaga konserwacji i nie poddaje się zaplamieniom. Niemniej jednak warto zorientować się, iż płytka płytce nierówna i niektóre gatunki ceramiki można zniszczyć zbyt przesadną dbałością o czystość.

Adaptacja poddasza – (prace adaptacyjne)

Projektując własne mieszkanie, dążymy do stworzenia, wyjątkowego wnętrza. Zastanawiamy się jednocześnie jak to osiągnąć niewielkim nakładem finansowym. Niektórzy decydują się wówczas na adaptację poddasza, dostrzegając liczne zalety takiego rozwiązania. We współczesnym budownictwie poddasze stało się jednym z najważniejszych elementów budynku. Nowoczesne, lekkie technologie pozwalają na uczynienie z jego pomieszczeń pełnowartościowej mieszkalnej części domu.

Skala Mohsa i jakie są klasy ścieralności płytek podłogowych?

W zależności od tego gdzie płytki podłogowe będą montowane, muszą spełniać określone właściwości użytkowe.

Jakie wykładziny dywanowe – naturalne czy syntetyczne?

Wykładziny dywanowe dają poczucie ciepła, miękkości i przytulności pomieszczenia, w którym okrywają podłogę. Ich komfort i estetyka idą w parze z funkcjonalnością. Czy aby na pewno?

Ogrzewanie podłogowe - przygotowanie podłoża

Wśród projektantów i w środowisku parkieciarzy panuje opinia, że ogrzewanie podłogowe nie wyklucza zastosowania drewnianych wykładzin podłogowych. Mimo to, mało jest projektów i montaży nie powodujących problemów związanych z wpływem ogrzewania na parkiet. Zwykle jednak problemy te okazują się wynikiem niewiedzy i zaniedbań w fazie przygotowania podłoża i doboru materiałów do układania lub też spowodowane są niewłaściwą eksploatacją podłogi.

Zasady konstruowania schodów - podstawowe wymiary

Dobrze zaprojektowane i wykonane schody muszą spełniać szereg warunków gwarantujących bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania.

Podstawowe elementy i rodzaje schodów

Głównym elementem schodów jest stopień. Płaszczyzna pozioma stopnia zwie się podnóżkiem (stopnicą) , a pionowa - przednóżkiem (podstopnicą).


Stron: 100 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  82 83 84 85 86  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 164

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >