Pokrycia dachowe – lista artykułów

W Polsce coraz częściej pojawiają się nagłe, sile wiatry, wichury a nawet orkany - jaki dach wytrzyma tak ekstremalne zjawiska pogodowe?

Wytrzymałość połaci dachu na porywisty wiatr w pierwszej kolejności jest zależna od materiałów, z których jest ona wykonana. W drugiej duże znaczenie ma sposób jej mocowania. Inwestorzy decydujący się na pokrycie z dachówki ceramicznej lub cementowej powinni zwrócić uwagę na poprawność montażu dachówek, jak i rodzaj zastosowanych do tego klamer.

Czasami trzeba wyjść na dach - co nam zapewni bezpieczną komunikację?

Dach jest konstrukcją, której funkcje narzucają konieczność systematycznej obsługi. Oprócz nieprzewidzianych napraw, standardowych prac konserwacyjnych i okresowych przeglądów kominiarskich dokonuje się na nim czyszczenia kanałów wentylacyjnych i grzewczych, montażu kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych, urządzeń teletechnicznych i przesyłowych, udrażniania rynien, a w okresie zimowym nawet odśnieżania. W ich wyniku zobowiązani do wchodzenia na dach są zarówno specjaliści (dekarze, monterzy, instalatorzy, kominiarze, hydraulicy, ekipy czyszczące) jak i sami właściciele domów. Aby bez zbędnych utrudnień, a przede wszystkim bezpiecznie móc poruszać się po powierzchni położonej na wysokości i zazwyczaj o dużym stopniu nachylenia powinno się zamontować elementy komunikacji dachowej.

W jaki sposób skorzystać z Gwarancji Systemowej BMI Braas podczas budowy nowego dachu?

Odpowiedni wybór materiałów budowlanych wpływa nie tylko na jakość wykończenia, ale również na wytrzymałość, komfort, a także późniejszą eksploatację. Dlatego też już wybierając projekt, warto wybrać takie materiały, które posiadają gwarancję, a więc zabezpieczają przed ponoszeniem dodatkowych kosztów w przyszłości. BMI Braas chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferuje 15-letnią gwarancję systemową obejmującą cały system dachowy.

Czym kierować się w wyborze blachodachówki?

Kupując blachodachówkę, bierzemy pod uwagę przeróżne czynniki takie jak: cena blachodachówki, jej estetyczny wygląd, trwałość rozwiązania czy właściwości funkcjonalne. Jak rozpoznać wysokiej jakości produkt, który posłuży nam na lata? Który rodzaj blachodachówki powinniśmy wybrać? Podpowiadamy.

Czy dachówka fotowoltaiczna na dachu to dobre rozwiązanie?

Fotowoltaika to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Jakie technologie fotowoltaiczne mają przed sobą najlepsze perspektywy? Z jednej strony mamy tradycyjne instalacje fotowoltaiczne oparte na klasycznych panelach wytwarzanych w głównej mierze przez chińskich producentów. Możemy tu zaobserwować tendencję do projektowania coraz większych prostokątnych paneli słonecznych, których moc sięga obecnie 550Wp, a ich wymiary to 2,5m2 lub więcej.

Gonty bitumiczne - pokrycie dachowe na każdą pogodę i w modnych kolorach

Dachy i rodzaje ich pokrycia co jakiś czas podlegają zmieniającym się trendom. Oczywiście zmiana gustów w tym temacie nie dokonuje się tak szybko, jak w przypadku ubrań, czy akcesoriów wyposażenia wnętrz, ale warto być nie bieżąco. Zwłaszcza jeśli właśnie jest się w trakcie budowy domu lub jego generalnego remontu.

Jak zabezpieczyć dach przed zsuwającym się śniegiem?

Najpiękniejsza, idealna zima to taka z dużą ilością śniegu, który często stanowi zagrożenie dla dachu budynku, a więc i osób przebywających w jego najbliższym otoczeniu. Zalegający na dachu śnieg może przysporzyć wielu kłopotów. Dlatego też, mimo że przepisy prawne nie nakazują montażu zabezpieczeń przeciwśniegowych, ze względu na bezpieczeństwo budynku i jego mieszkańców, powinniśmy je zainstalować.

Dlaczego dach powinien mieć podbitkę?

Są takie rzeczy, których uniwersalność zaskakuje. Jedną z nich jest świerk, a drugą podbitka - dobra zarówno na podsufitkę, jak i całą elewację. Jednak mnogość zastosowań to nie jedyne z ich zalet. Co takiego wyróżnia jeszcze podbitkę?

Budowa dachu - jak zabezpieczyć konstrukcję dachu podczas przerwy wymuszonej warunkami pogodowymi?

Przerwa w harmonogramie robót to coś, z czym powinien liczyć się każdy inwestor. Inaczej wygląda ona jednak w ciepłych miesiącach letnich, a inaczej gdy nadchodzą jesienne słoty oraz ujemne temperatury. Zwłaszcza, kiedy do stanu surowego zamkniętego jeszcze daleko. Jak zatem zabezpieczyć konstrukcję dachową, gdy przewidujemy, że prace dekarskie mogą przeciągnąć się do późnej jesieni, a nawet zimy?

Dachy płaskie - stylowe i trwałe

Dachy płaskie wracają do łask inwestorów indywidualnych. Chociaż wciąż to standardowe dachy spadziste są częściej spotykane w budownictwie jednorodzinnym, tak widok stropodachu na jedno- lub dwukondygnacyjnym domu przestaje być czymś rzadkim. Jakie są korzyści z takiego rozwiązania i o czym pamiętać podczas termoizolacji dachu płaskiego? O tym poniżej.


Stron: 63 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  8 9 10 11 12  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19457 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 144

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >