Pokrycia dachowe – lista artykułów
Czym uszczelnić i zabezpieczyć detale na dachu metalowym?
Dachy metalowe uważane są za jeden z trwalszych systemów pokryć dachowych, mimo że wymagają częstych napraw. Stosowane od lat, po dzień dzisiejszy cieszą się dużą popularnością w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, jak i przy większych inwestycjach typu centra handlowe, obiekty przemysłowe czy sakralne.
Co należy wiedzieć przed zakupem materiałów do pokrycia dachu?
Rozmowa ze sprzedawcą jest nieodłącznym elementem zakupu dachówek. Najczęściej finalizuje ona całe przedsięwzięcie. W jej trakcie podejmujemy ostateczne decyzje dotyczące wyboru konkretnych materiałów i akcesoriów. Na jakie kwestie powinniśmy więc zwrócić uwagę, aby niczego nie przeoczyć?
Nowe ułatwienie dla dekarzy - dachówka ze znacznikiem połowy
Firma CREATON Polska wprowadziła kolejne, ważne dla dekarzy, udogodnienie w zakresie montażu dachówki cementowej KAPSTADT – znacznik połowy. Modyfikacja ma na celu ułatwienie ułożenia tego modelu na mijankę, czyli z przesunięciem o pół dachówki. Teraz dekarz nie musi ręcznie kontrolować jej położenia, ponieważ precyzyjne oznaczenie połowy ułatwia i przyspiesza pracę na dachu.
Czym szybko naprawimy i uszczelnimy dach z papy?
Wiosna to świetny czas na dokonanie wszystkich niezbędnych prac na dachu. Warto wykorzystać ten moment, aby z jednej strony naprawić usterki, a drugiej – wykonać renowację pokrycia z papy, aby zapewnić jego szczelność i trwałość na kolejne lata.
Jaką dachówkę stosuje się w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym??
Wzrost świadomości społeczeństwa dotyczącej zagadnień związanych z dbałością o środowisko naturalne oraz coraz ostrzejsze normy i wymagania zawarte w prawie budowlanym, to podstawowe czynniki, które determinują zainteresowanie współczesnym budownictwem energooszczędnym.
Jak zabezpieczyć dach przed skutkami promieniowania UV?
Z każdym kolejnym dniem wiosny przybywa nie tylko słonecznego światła, ale też promieni UV docierających do powierzchni Ziemi. Ich działanie może być równie szkodliwe dla niezabezpieczonej filtrem skóry, jak i dla pozbawionej właściwej ochrony powierzchni dachowej. Pod wpływem światła słonecznego dachy szybciej się starzeją, a materiały wykorzystywane do ich pokrycia tracą swoje właściwości izolacyjne i wodoszczelne. Jakie cechy powinna mieć więc membrana, która oprze się szkodliwemu promieniowaniu?
Wybór dachówki ceramicznej do klasycznej willi
Przedstawiona realizacja wywodzi się z typowego projektu – Willi Parkowej, autorstwa architekta Michała Gąsiorowskiego z pracowni MG Projekt. Jest to element dłuższej linii projektowej, posiadającej kilka wersji Rezydencji Parkowych. Budynek już na pierwszy rzut oka prezentuje się oryginalnie i przypomina nieco domy amerykańskie z zamożniejszych przedmieść.
Dlaczego membrana dachowa jest tak ważna w pokryciu dachu?
Prawidłowo wykonany dach, który chroni dom przed opadami atmosferycznymi i utratą ciepła, powinien być przede wszystkim szczelny. Z odpowiednim zastosowaniem materiałów uszczelniających wiążą się jednak pewne problemy praktyczne.
Membrana dachowa - parametry - oszczędności - montaż
Membrana dachowa, to bez wątpienia jedna z pozornie drobnych, ale kluczowych inwestycji w konstrukcji dachu. W skali całości wydatków na materiały do budowy i wykończenia domu, koszt zakupu membrany stanowi stosunkowo niewielki wydatek. Wydajne materiały przy budowie domu to nie tylko mniejsze koszty. Minimalizując odpady i wybierając bezpieczne produkty, dbamy o środowisko. Będąc na etapie kładzenia dachu, warto wiedzieć, jak zaoszczędzić przy wyborze membrany dachowej, nie rezygnując z wysokiej jakości.
Co to jest taśma kalenicowa, jak się ją dobiera do pokrycia dachu?
Taśma kalenicowa jest jednym z niezwykle istotnych elementów dachu. Decyduje o jego należytej ochronie przed wnikaniem do wnętrza wody, śniegu i zanieczyszczeń, jednocześnie gwarantując właściwą wentylację. Montuje się ją w miejscach najbardziej narażonych na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Są to kalenica oraz naroża dachu. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej taśmy kalenicowej oraz poprawne zamontowanie jej na połaci przez dekarza.