Pokrycia dachowe – lista artykułów

Dlaczego membrana dachowa jest tak ważna w pokryciu dachu?

Prawidłowo wykonany dach, który chroni dom przed opadami atmosferycznymi i utratą ciepła, powinien być przede wszystkim szczelny. Z odpowiednim zastosowaniem materiałów uszczelniających wiążą się jednak pewne problemy praktyczne.

Membrana dachowa - parametry - oszczędności - montaż

Membrana dachowa, to bez wątpienia jedna z pozornie drobnych, ale kluczowych inwestycji w konstrukcji dachu. W skali całości wydatków na materiały do budowy i wykończenia domu, koszt zakupu membrany stanowi stosunkowo niewielki wydatek. Wydajne materiały przy budowie domu to nie tylko mniejsze koszty. Minimalizując odpady i wybierając bezpieczne produkty, dbamy o środowisko. Będąc na etapie kładzenia dachu, warto wiedzieć, jak zaoszczędzić przy wyborze membrany dachowej, nie rezygnując z wysokiej jakości.

Co to jest taśma kalenicowa, jak się ją dobiera do pokrycia dachu?

Taśma kalenicowa jest jednym z niezwykle istotnych elementów dachu. Decyduje o jego należytej ochronie przed wnikaniem do wnętrza wody, śniegu i zanieczyszczeń, jednocześnie gwarantując właściwą wentylację. Montuje się ją w miejscach najbardziej narażonych na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Są to kalenica oraz naroża dachu. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej taśmy kalenicowej oraz poprawne zamontowanie jej na połaci przez dekarza.

Dachówka ceramiczna glazurowana czy angobowana - czym się charakteryzują?

Powłoka dachówki ceramicznej spełnia liczne funkcje, które przekładają się bezpośrednio na szereg właściwości produktu, który znajdzie się na naszym dachu. Aby wybrać najlepsze dla nas pokrycie z dachówki, trzeba podjąć decyzję dotyczącą nie tylko jej kształtu czy rozmiaru, ale także rodzaju powłoki. W wielu przypadkach może okazać się, że ten wybór będzie miał kluczowe znaczenie dla przyszłej eksploatacji dachu.

Membrana dachowa dedykowana pod metalowe, wentylowane pokrycia dachowe

Myśląc o ochronie dachu z pokryciem metalowym należy brać pod uwagę nie tylko wysokie temperatury w czasie lata. W zimniejszych porach roku, a nawet w chłodniejsze dni problemem równie dużym może być skraplająca się woda kondensacyjna, która gromadzi się na dolnej stronie metalowego pokrycia. Niezwykle ważne jest więc, by stosowana pod metalową powierzchnią dachu membrana była nie tylko odporna na temperaturę, ale także dobrze odprowadzała wodę.

Membrany dachowe - wybierz odpowiednią dla Twojego dachu

Solidny i odpowiednio zbudowany dach z wysokiej jakości materiałów to podstawa bezpieczeństwa osób mieszkających i przebywających w budynku a jedocześnie dodatkowa oszczędność w domowym budżecie. Za jego szczelność i skuteczną wentylację odpowiada membrana dachowa. Właściwie dobrana i zamontowana zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza budynku i skutecznie chroni przed powstawaniem wilgoci. Ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania dachu jak również jego żywotności. Na nasyconym produktami rynku bardzo często miewamy problemy z podjęciem decyzji zakupowej. Jak zatem dobrać odpowiednią membranę do naszego pokrycia dachowego oraz miejsca, w którym będzie użyta?

Pokrycie dachu blachodachówką zyskuje na popularności - jakie możliwości daje nowoczesna blachodachówka?

Od dawna wiadomo, że blachodachówki nie są już rozwiązaniem niskobudżetowym. Nowoczesne pokrycia dachowe z blachy i dachówki ceramiczne to rozwiązania z podobnej półki cenowej. Różnica cenowa między blachodachówką a pokryciem w formie dachówek ceramicznych czy betonowych niweluje się tak szybko i jest już na tyle niewielka, że dobrze obrazuje to, jak bardzo – w relatywnie krótkim czasie – rozwinął się produkt dawniej uchodzący za prostszy i mniej trwały. Dachy z blachy kojarzono kiedyś głównie z architekturą przemysłową. Od tego czasu zmieniło się niemal wszystko. Ogromna produkcja tego typu pokryć sprawia, że technologia powłok i materiałów rozwija się niezwykle dynamicznie. Dzięki temu gwarancje na najnowocześniejsze modele blach sięgają już nawet 50 lat

Czynniki atmosferyczne a pokrycie dachowe. Czyli kiedy możemy spać spokojnie

Wybór pokrycia dachowego ma bardzo istotny wpływ na to, czy i jak często będziemy zmuszeni wykonywać prace konserwacyjne, naprawy oraz remonty. Już na wstępnym etapie, związanym z podjęciem decyzji o konkretnym dachu, możemy zaoszczędzić sobie tych problemów. Dach odporny na podmuchy wiatru, opady, grad o dużej średnicy, a nawet silne zasolenie powietrza czy nasłonecznienie? To możliwe bez konserwacji i przy zachowaniu wszystkich walorów estetycznych.

Czy membrana jest niezbędnym elementem pokrycia dachu?

Membrana dachowa jest bardzo ważnym elementem dachu – warstwą odpowiadającą za jego szczelność oraz skuteczną wentylację. Nie przepuszcza deszczu, jednocześnie pozwalając na odparowanie wilgoci z wnętrza domu. W ten sposób chroni ona całą konstrukcję, zapewniając komfort oraz bezpieczeństwo. Wybór właściwej membrany ma więc bardzo duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego dachu, a w efekcie również jego żywotności.

Czy późną jesienią warto zabierać się za pokrywanie dachu?

Może wydawać się, że niskie temperatury i występujące późną jesienią niesprzyjające warunki atmosferyczne stanowią przeciwwskazanie dla montażu pokrycia dachowego. Pojawia się pytanie, czy lepiej zaryzykować i wykańczać dach mimo pogarszającej się pogody, czy też bezpieczniej wstrzymać się z pracami do wiosny. Co może być dla domu większym zagrożeniem – niepewna pogoda w trakcie montażu dachu, czy też pozostawienie go bez pokrycia na kilka najbliższych, zimowych miesięcy? Z czym trzeba się liczyć, decydując się na każde z tych rozwiązań?


Stron: 63 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  10 11 12 13 14  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19456 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 375

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >