Pokrycia dachowe – lista artykułów
Elegancka dachówka holenderska - esówka inspirowana historycznym wzorem
Elegancki design, duża wytrzymałość oraz znakomita ochrona przed wnikaniem deszczu to tylko niektóre z zalet ceramicznej dachówki SINFONIE marki CREATON. Ta niezwykle funkcjonalna esówka przy zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń może być montowana na połaci o kącie nachylenia wynoszącym zaledwie 7 stopni. Model w formacie XXL stanowi idealną propozycję dla inwestorów szukających rozwiązań najwyższej jakości o zawsze modnym kształcie.
Wszystko, co warto wiedzieć o wymianie pokrycia dachowego
Niektóre materiały budowlane czy elementy konstrukcyjne domu po upływie określonego czasu powinny zostać wymienione. Do tej kategorii zalicza się również pokrycia dachowe. Konieczność wymiany może wynikać zarówno z przyczyn technicznych, jak i estetycznych. O to na co zwracać uwagę, wymieniając stare pokrycie dachowe zapytaliśmy eksperta.
Dachówki Braas w technologii Aerlox - lżejsze niż inne
W ofercie Braas pojawiły się dachówki betonowe produkowane w innowacyjnej technologii Aerlox, która pozwala na znaczące obniżenie wagi dachówki, bez żadnych kompromisów dla jej wyglądu, wytrzymałości oraz trwałości. Produkt można wykorzystać wszędzie tam, gdzie wymagana jest najwyższa jakość i szczelność pokrycia, a konstrukcja dachu nie pozwala na zbyt duże obciążenie. Obniżona waga poprawia wydajność pracy dekarzy i tworzy nowe możliwości w realizacji dachów skośnych. W technologii Aerlox produkowana jest dachówka Romańska BMI Braas.
Jak dobrze zabezpieczyć dach? Kilka przykładów, kiedy pokrycie dachu wymaga dodatkowego wzmocnienia
Dachówki ceramiczne są trwałym pokryciem wysokiej jakości. Skutecznie osłaniają nasz dach przed działaniem większości niekorzystnych czynników. W pewnych sytuacjach należy jednak zastosować dodatkowe zabezpieczenia. Mogą one w razie konieczności zapewnić skuteczną ochronę przed śniegiem lub umożliwić bezpieczne poruszanie się po dachu. Kiedy powinniśmy zdecydować się na tego rodzaju rozwiązania?
Dlaczego budując dach nie możemy zapominać o spodniej wentylacji połaci?
Prawidłowa wentylacja dachu jest kluczowa dla jego trwałości. Bezpośrednio przekłada się również na komfort mieszkańców domu, a nawet ich zdrowie oraz bezpieczeństwo. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań zapewni skuteczną cyrkulację powietrza i umożliwi ujście pary wodnej spod połaci. W efekcie zapobiegnie szkodliwemu działaniu wilgoci gromadzącej się pod naszym dachem.
Czy kszatłt dachu ma znaczenie w wyborze jego pokrycia?
Jednym z najważniejszych zagadnień, z którym musi zmierzyć się każdy inwestor, jest wybór kształtu dachu. Podjęta w tej kwestii decyzja niesie za sobą wiele konsekwencji. Przekłada się on między innymi na walory estetyczne całego budynku oraz odporność połaci na działanie pogody – wiatru, deszczu i śniegu. Wybór konkretnych rozwiązań bezpośrednio wpływa także na koszt całej inwestycji.
Rodzaj dachu i wybór odpowiedniego formatu blachodachówki
Wiosna i lato to czas, w którym wiele osób decyduje się na budowę lub remont domu. Przed rozpoczęciem i w trakcie tego procesu podejmuje się wiele istotnych decyzji, których skutki mogą być odczuwane przez długie lata. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego pokrycia dachowego łączącego w sobie cechy zarówno praktyczne, jak i estetyczne.
Ile lat gwarancji powinna posiadać dachówka dobrej jakości?
Podczas wyboru dachówek powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd oraz parametry technicznie, ale także na zasady gwarancji. To od nich zależy bowiem, w jakich sytuacjach będziemy mogli liczyć na przykład na wymianę wadliwych produktów na nowe. W gwarancji znajdziemy również informacje dotyczące czasu jej obowiązywania, a także norm, jakie powinny spełniać zakupione dachówki.
Ekologiczny i nowoczesny dach zintegrowany z panelami fotowoltaicznymi
Na rynku pojawiło się nowe rozwiązanie: gotowy dach ze zintegrowanymi panelami fotowoltaicznymi, które razem tworzą jedną, estetyczną płaszczyznę i są nowoczesnym rozwiązaniem oraz alternatywą dla tradycyjnych paneli solarnych.
Systemy buforowe zielonych dachów - sposobem na zwiększenie retencji wody w miastach
W ostatnim dwudziestoleciu wartość współczynnika spływu (Ψ) dla terenów zurbanizowanych wzrosła o około 40%. Woda opadowa, która nie jest zatrzymywana w miejscu opadu, jest najczęściej odprowadzana podziemnymi systemami kanalizacyjnymi do wód powierzchniowych, przez co często dochodzi do przeciążeń sieci kanalizacyjnych oraz występowania lokalnych podtopień, nawet wskutek pojawiania się niewielkich opadów. Poprawę tej sytuacji upatruje się w zastosowaniu zrównoważonych systemów zagospodarowania wód opadowych, do których zalicza się także dachy zielone.