Pokrycia dachowe – lista artykułów

Płaskie dachówki - nowoczesny design dachu w jakości premium

Największym atutem nowoczesnych, płaskich dachówek ceramicznych jest ich uniwersalność. Idealnie pasują do minimalistycznych, współczesnych budynków, a w starsze budowle potrafią tchnąć ożywczego ducha współczesności. Płaska dachówka lubi proste formy architektoniczne. Jest idealnym rozwiązaniem dla dachów dwuspadowych, pozbawionych nadmiaru lukarn i wykuszy. Bynajmniej nie oznacza to, że płaską dachówką nie możemy pokryć starszego, remontowanego budynku.

Pokrycia dachowe: płyty faliste z włóknocementu, przeznaczone do krycia dachów

Włókno-cement to materiał wykorzystywany głównie w pokryciach dachowych oraz elewacjach budynków. Jeszcze do niedawana uznawany był za materiał szkodliwy dla zdrowia i środowiska przez dodawany do niego azbest, dlatego też jego popularność na jakiś czas nieco zmalała. Sposób produkcji na przestrzeni lat uległ jednak zmianie - dziś włókno-cement to materiał ekologiczny, w pełni biodegradowalny oraz często wykorzystywany przy budowie domu przez architektów, specjalistów i klientów.

Dachy - rozwiązania, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas budowy

Dach to jeden z najistotniejszych elementów domu. Pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim ochronną – zabezpiecza przed opadami, słońcem i wiatrem. Dlatego od dekarza wymaga się profesjonalnej wiedzy i dużego doświadczenia. Budując lub remontując dach, inwestor powinien pamiętać o kilku niezbędnych krokach, które pomogą wybrać fachowego dekarza. Dobry dekarz to gwarancja prawidłowo funkcjonującego systemu dachowego.Zły – problemów i dodatkowych kosztów.

Czym się charakteryzuje klasyczna dachówka holenderska?

Ceramiczna holenderka płaska to dachówka o uniwersalnym, klasycznym kształcie. Model ten dostępny jest w wielu różnych rozmiarach oraz kolorach. Dzięki temu znakomicie sprawdza się na niemal każdej połaci oraz typie dachu. Holenderka płaska ze względu na swoje liczne zalety jest rozwiązaniem niezwykle popularnym i często sugerowanym przez biura architektoniczne w gotowych projektach.

Jak przekształcić dach biurowca w zielony ogród? Zaprojektuj zielony dach

Coraz cieplejsze i dłuższe dni nastrajają do działania. Kwitnące na drzewach pąki i pojawiające się gdzieniegdzie kolorowe kwiaty ożywiają obecnie smutną i szarą przestrzeń. Wielkomiejskie aglomeracje, ze strzelistymi, betonowymi wieżowcami i szklanymi biurowcami również mogą zyskać powiew wiosennej zieleni. W obliczu zwiększającej się urbanizacji, miejska przestrzeń wymaga odpowiedniego przygotowania na rosnący poziom zanieczyszczeń i smogu, by obniżyć poziom stresu mieszkańców wielu miast. Jednym z rozwiązań takiego problemu jest projektowanie zielonych dachów.

Czym jest Gwarancja Systemowa i dlaczego warto z niej skorzystać budując dach

Dach to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów budynku. Estetycznie wieńczy konstrukcję i stanowi podstawową ochronę domu przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Jeśli planujesz budowę lub remont domu warto zwrócić uwagę na proponowaną przez producenta Gwarancję Systemową. To pierwsza na rynku propozycja, która obejmuje gwarancją cały system dachowy a nie tylko jego poszczególne elementy. Unikalne rozwiązanie cieszy się ogromnym powodzeniem - w minionym roku skorzystało z niej ponad 400 klientów.

Jakie pokrycie będzie najlepsze na dachy o nachyleniu połaci od 7°

Mały kąt nachylenia dachu znacząco ogranicza wybór pokrycia. Na płaskich lub tych o kącie nachylenia wynoszącym zaledwie 12° sprawdzają się głównie papa, blacha lub dach zielony. Ale nie tylko! Na prawie płaskiej połaci można także zastosować cenione i ponadczasowe dachówki ceramiczne. Są to specjalnie zaprojektowane dachówki na dachy o nachyleniu połaci od 7°, i wyróżniające się pod tym względem na rynku.

Dom w stylu podhalańskim - czym można zastąpić tradycyjny gont na dachu?

Najstarsze domy podhalańskie, o charakterystycznym spadzistym dachu, datowane są XV wiek. Niemniej wcale nie oznacza to, że poszycia wykonane z drewnianych łupków są w stanie przetrwać kilka stuleci. Zazwyczaj pokrycie z tradycyjnych gontów odpowiednio spełnia swoją rolę przez około 20 lat. Jak zatem zapewnić sobie efektowny dach w stylu podhalańskim, bez konieczności wymiany materiału po upływie dwóch dekad?

Ile kosztuje pokrycie dachu - co generuje największe koszty?

Koszty położenia dachu zależą między innymi od jego powierzchni oraz architektury budynku. Dokładniejsze oszacowanie wymaga jednak uwzględnienia także innych, kluczowych elementów. Na nasze wydatki wpłynie więc na przykład rodzaj wybranego pokrycia i izolacji, wykorzystanie dodatkowych akcesoriów, a także wysokość wynagrodzenia dla ekipy dekarskiej. Nierzadko ważne są również czynniki zewnętrzne, takie jak otoczenie lub usytuowanie domu. Każdy dach jest więc pod kątem wyceny niepowtarzalnym, unikatowym obiektem.

Blachodachówka dobrej jakości jest równie estetyczna i niezawodna na dachu, jak dachówka ceramiczna

Blachodachówka może wyglądać podobnie do dachówki, na czym zależy wielu inwestorom, ale jest wykonana z innego materiału i dostępna w większych arkuszach. Między innymi te właściwości powodują, że tego typu pokrycie dachowe ma wiele zalet, które warto poznać. Korzyści wynikające z zastosowania blachodachówki wymienia dla nas polski producent pokryć dachowych z blachy.


Stron: 63 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  13 14 15 16 17  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19454 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 317

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >