Pokrycia dachowe – lista artykułów

Dlaczego dach przecieka? Najczęstsze przyczyny

Jakość pokrycia dachowego najlepiej weryfikują trudne warunki atmosferyczne. Tajemnicze wykwity na ścianach i zawilgocone poddasze to nieodzowny znak, że nadeszła pora, by wziąć dach pod lupę. Sprawdź, co może być przyczyną ewentualnych mankamentów na pokryciu.

Na jakim rodzaju dachu najlepiej sprawdzi się dachówka płaska?

Dobra współczesna architektura charakteryzuje się tym, że ciągle poszukuje nowych form, z drugiej zaś strony zwraca uwagę na nowoczesne materiały budowlane. Wierna zasadzie funkcjonalności tworzy obiekty podporządkowane uniwersalnej idei piękna wyrażającej się w prostocie. Kieruje się mottem mniej znaczy więcej, a to oznacza oszczędność form, czyste linie, proste kształty. Mocno osadzona w dzisiejszych realiach, jest blisko współczesnego człowieka i jego otoczenia.

Dobry fachowiec - 3 kroki jak znaleźć profesjonalnego dekarza?

Budując lub remontując dach, inwestor powinien pamiętać o kilku niezbędnych krokach, które pomogą wybrać fachowego dekarza. Dobry dekarz to gwarancja prawidłowo funkcjonującego systemu dachowego. Zły – problemów i dodatkowych kosztów.

Pokrycie dachów w budynkach rolniczych i przemysłowych - płyty faliste.

Płyty faliste z włóknocementu to najlepsze rozwiązanie dla budynków gospodarczych, rolniczych czy przemysłowych. Ze względu na bardzo dobre parametry techniczno-użytkowe i estetyczny wygląd mogą być również z powodzeniem stosowane w budownictwie jedno lub wielorodzinnym. Ekologiczne i nieszkodliwe – całkowicie pozbawione azbestu posiadają atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny, co oznacza iż są bezpieczne dla zdrowia i życia mieszkańców. W ich składzie znajdziemy tylko naturalne surowce: cement, mączkę wapienną, włókna celulozowe i zbrojeniowe, a także wodę i powietrze. Spełniają swoją funkcję wszędzie tam, gdzie liczy się szybki i łatwy montaż, a inwestycja nie wymaga dużych nakładów finansowych

Kompleksowy ceramiczny zestaw pokrycia dachu z systemem mocowania.

Cechy szczególne: prosta forma, idealnie płaski kształt, doskonałe proporcje, modne kolory oraz perfekcyjne wykonanie – tak prezentuje się dachówka ceramiczna Simpla. Produkowana ze starannie wyselekcjonowanych złóż gliny, w oparciu o innowacyjną technologię posiada parametry techniczno-użytkowe i właściwości odpowiadające najwyższej klasie dla ceramicznych pokryć dachowych.

Ponadczasowy design na dachu to klasyczna dachówka.

Bogactwo modeli i kolorów pokryć z dachówek może przyprawić o zawrót głowy. Istnieją jednak na rynku takie perełki, które mimo upływu lat wciąż wyglądają modnie i świeżo. Takim modelem jest dachówka Topas, która ostatnio została uhonorowana prestiżową nagrodą Red Dot Design Award.

Czym się charakteryzuje klasyczna dachówka marsylka?

Dachówka zakładkowa marsylka zajmuje szczególne miejsce wśród ceramicznych pokryć dachowych. Wprowadzona do produkcji masowej pod koniec XIX wieku niezmiennie cieszy się uznaniem inwestorów i specjalistów z branży dekarskiej ze względu na właściwości, sposób układania i piękno klasycznej, wypukło-wklęsłej formy. Dzisiejsze marsylki produkowane są w oparciu o nowoczesne technologie oraz dopracowane pod względem wzornictwa. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej i różnych wariantach wykończenia, dlatego nadają się do krycia i renowacji dachów historycznych, obiektów zabytkowych i stylizowanych na budynki z epoki. Mogą być również ciekawą alternatywą dla architektury o tradycyjnym charakterze.

Jakie dachówki będą pasowały do budynków zabytkowych i stylizowanych na historyczne?

Dachy obiektów zabytkowych wymagają doskonałych rozwiązań architektonicznych, które nie tylko stworzą idealne kompozycje z już istniejącymi pokryciami, ale także będą trwałe i funkcjonalne. Estetyka, najwyższa jakość i walory użytkowe to najważniejsze cechy, jakie powinny charakteryzować materiały wykorzystywane do renowacji tego typu budynków. Znakomitą propozycją dla dachów historycznych oraz pokryć nowoczesnych obiektów stylizowanych jest ekskluzywna dachówka karpiówka. W bogatej kolekcji karpiówek znajduje się ponad tysiąc różnych kombinacji krojów, barw i rodzajów wykończenia powierzchni, z których każda odznacza się wyjątkowym wzornictwem.

Czym pokryć dachy budynków w zabudowie szeregowej?

Zabudowa szeregowa i bliźniacza zyskuje obecnie coraz więcej zwolenników, dlatego tak bardzo cenione są również propozycje rynkowe przyczyniające się do jej powstawania i renowacji. Dotyczą one między innymi dachu – ważnej z punktu widzenia bezpieczeństwa, komfortu użytkowania i wyglądu części budynku. Produktem, idealnie sprawdzającym się zwłaszcza przy wymianie starego pokrycia na nowe w tego typu rozwiązaniach architektonicznych, jest dachówka wielkoformatowa.

Dach pokryty dachówką ceramiczną zachwyca formą i stylem.

Choć w dzisiejszych czasach budując dom rzadko odwołujemy się do tradycji ludowej i sfery sacrum jednak nadal jest to miejsce niezwykłe – mikrokosmos wprowadzający ład i porządek w świecie zarządzanym przez chaos. Dom jest przestrzenią znaną i bezpieczną, a wieńczący go dach symboliczną granicą oddzielającą nas od świata zewnętrznego. Dlatego pod pojęciem dachu kryje się coś więcej niż jedna z najważniejszych konstrukcji budowlanych – określenie „mieszkać pod wspólnym dachem” oznacza szczególne więzi, bliskość i dawanie ochrony, jest także zapowiedzią szczęścia rodzinnego.


Stron: 62 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  20 21 22 23 24  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19416 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 257

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >