Pokrycia dachowe – lista artykułów

Jak oszczędnie i trwale wykonać dach?

Rzadko kto może sobie pozwolić na zastosowanie najdroższych i najlepszej jakości materiałów. Rynek nasycony jest różnorodnymi technologiami i tworzywami- dokonywane są coraz bardziej przełomowe odkrycia, pojawiają się nowe produkty. Nie dziwi nikogo, że szukamy oszczędności gdzie tylko się da. Dobrze jest wiedzieć, jakie oszczędności faktycznie pozwolą zmniejszyć koszty budowy i eksploatacji domu, a jakie spowodują dodatkowe wydatki.

Dom w góralskim stylu w pigułce

Tradycyjny dom w góralskim stylu nie musi stać tylko na zboczu Gubałówki. Nie musi też kosztować majątku. Design w produkcji materiałów budowlanych odgrywa coraz większą rolę, dzięki czemu niebanalne projekty domów są już dostępne dla każdego. Inspiracja góralską architekturą może przynieść niesamowite efekty w każdym zakątku kraju.

Dach odporny na wichury

Porywisty wiatr i burze to prawdziwy sprawdzian dla naszego dachu. Dlatego warto już na etapie planowania lub remontu pomyśleć o jego właściwym zabezpieczeniu.

Remont dachu przed zimą

Nowoczesne wyroby stolarki budowlanej – okna, drzwi i bramy garażowe zapewniają ograniczenie strat ciepła, a co za tym idzie, zmniejszają wydatki przeznaczone na ogrzewanie budynku. Na jego bilans energetyczny przekłada się jednak również szczelność pokrycia dachowego. Jesień to ostatni moment na remont i uszczelnienie dachu zanim nadejdzie zima.

Innowacja wśród izolacji dachów płaskich

Dachy płaskie, spełniające jednocześnie funkcję stropu nad ostatnią kondygnacją oraz pokrycia dachowego, chronią budynek przed opadami atmosferycznymi, zbytnim nagrzaniem, utratą ciepła oraz uszkodzeniami mechanicznymi wynikającymi z całorocznej eksploatacji.

Jak zabezpieczyć dach przed wichurą?

W Polsce zaledwie jeden burzowy weekend potrafi przynieść ogromne straty. Jak poinformowała Państwowa Straż Pożarna w dniach 18-21 lipca 2015 r. w całym kraju wiatr zerwał lub uszkodził dachy na 1200 budynkach, w tym na 700 budynkach mieszkalnych . W efekcie wiele rodzin pozostaje bez dachu nad głową i jest zmuszonych do znalezienia zastępczego miejsca zamieszkania. Na rynku istnieją już jednak rozwiązania umożliwiające naprawę dachu nawet przy niekorzystnych warunkach pogody.

Konserwacja i mycie dachu – jak się do tego zabrać?

20, 30 a nawet 50 letnie gwarancje na stalowe pokrycia dachowe to już niemal standard. Klient kupując blachodachówkę jest przekonany, że po zainstalowaniu na dachu kwestię pokrycia dachowego ma na kilkadziesiąt lat z głowy. To wielki błąd.

Upał na poddaszu

Lato zawitało do Polski na dobre. Bezchmurne niebo i wysokie temperatury z pewnością cieszą urlopowiczów. Jak pokazują badania CBOS, w 2014 roku 53 proc. dorosłych Polaków wypoczywała poza miejscem zamieszkania przynajmniej raz przez co najmniej dwa dni. Tym, którzy zostali w domach, skwar może jednak doskwierać. Jak uczynić użytkowe poddasze bardziej użytkowym?

Czerń na dachu niejedno ma imię

Jedną z najważniejszych cech dachówek, obok trwałości, jest ich wygląd. Na rynku można znaleźć mnóstwo modeli i całe bogactwo kolorów. Czasami ich nazwy brzmią nieco enigmatycznie, a wielość odcieni może przyprawić o zawrót głowy. Kilka wariantów znajdziemy nawet w obrębie jednej kolorystycznej kategorii – ciemnych dachówek. Glazura czy angoba? Antracyt, czarny brylant czy czarny kryształ?

Ocieplanie poddasza w 3 krokach, czyli od czego zacząć?

Ocieplanie poddasza to jedna z najważniejszych kwestii, z którą trzeba się zmierzyć podczas budowania domu. Od czego zacząć przymiarki do wyboru najlepszej izolacji? Na co zwrócić uwagę? Na czym nie oszczędzać? Czy zawsze warto robić coś we własnym zakresie?


Stron: 63 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  23 24 25 26 27  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19454 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >