Pokrycia dachowe – lista artykułów
Zabezpiecz dach przed śniegiem
Zima to dla dachu duże wyzwanie. Szczególnie niebezpiecznym zagrożeniem, z jakim musi się zmierzyć inwestor, jest zalegający śnieg. Aby uniknąć zimowych wypadków, warto uzbroić dach w śniegołapy.
Odnawiamy dach kryty papą bitumiczną
Papa bitumiczna należy do najpopularniejszych pokryć dachów płaskich, między innymi ze względu na dużą wytrzymałość, łatwość montażu oraz stosunkowo krótki czas naprawy powstałych
z biegiem lat ubytków.
Ciepło nie ucieka przez dach - zmniejszasz rachunki
Nawet 30% – tyle ciepła może uciec z budynku przez nieszczelny i nieprawidłowo ocieplony dach. Efektem jest nie tylko dyskomfort mieszkańców, ale też poważne obciążenia w domowym budżecie. Dlatego, by dach wpływał korzystnie na bilans energetyczny całego budynku, należy ograniczyć do minimum przenikanie ciepła na zewnątrz. W tym celu niezbędny jest montaż właściwego materiału izolacyjnego i pokryciowego. Aby o błędach nie przekonać się w zimie, warto o tym zdecydować już na etapie projektu.
Samodzielne ocieplanie poddasza na zimę
Najwięcej ciepła ucieka z domu przez dach. Z nadejściem niskich temperatur odczuwamy to zarówno to my, jak i nasze portfele. Przejmujący chłód i wysokie rachunki za ogrzewanie często wynikają z niepoprawnie wykonanej izolacji. Okres tuż przed zimą to zatem najwyższy czas, aby ocieplić poddasze. Jakich najczęstszych błędów należy się przy tym wystrzegać?
Przygotowanie dachu do odśnieżania
Odśnieżanie dachu to z pozoru prosta czynność. Jednak zanim do niej przystąpisz, myśląc o tym, by zrobić to sprawnie i skutecznie, pomyśl co zrobić, by przy okazji nie uszkodzić dachu.
Wyjątkowa ochrona i estetyka pokrycia
Obróbki blacharskie to nieodłączny element każdego prawidłowo wykonanego pokrycia.
Betonowe dachówki odporne na warunki atmosferyczne
Decydując się na dachówki stajemy przed dylematem: ceramiczna, czy betonowa? Przy wyborze pokrycia dużą rolę odgrywa cena. W tym aspekcie zazwyczaj wygrywają dachówki betonowe, które są na ogół tańsze od ceramicznych. To jednak wzbudza wątpliwości – jak się okazuje niesłuszne.
Budynki inwentarskie – ekologiczne i ekonomiczne
Dotychczas najpopularniejszym materiałem na pokrycia dachowe budynków inwentarskich były płyty azbestowo-cementowe, które cechowały dobre własności użytkowe i stosunkowo niska cena. Po latach okazało się, że płyty potocznie nazywane eternitowymi są szkodliwe zarówno dla zdrowia ludzi, jak i zwierząt, dlatego też coraz więcej świadomych rolników decyduje się na usunięcie pokrycia, które było użytkowane od kilkudziesięciu lat, zastępując go innym - bezpieczniejszym dla zdrowia i środowiska.
Dachy w starym stylu
Od jakiegoś czasu w budownictwie wraca trend, w ramach którego coraz więcej osób chętnie wraca do form znanych w przeszłości. Pojawia się coraz więcej konstrukcji, w których stosuje się dawniej powszechne formy estetyczne i praktyczne. W budynkach przygotowywanych na wzór dawnych dworków czy chałup wiejskich stosuje się między innymi ciekawie wyglądające dachy z trzciny.
Szczelny i suchy dach na zimę
Opady deszczu i śniegu czy silny wiatr to czynniki pogodowe, z którymi już niedługo będzie musiał zmierzyć się nasz dach. Suchy i szczelny dach nie tylko zapewnia komfort mieszkańcom, ale także przekłada się korzystnie na bilans energetyczny całego domu. Odporność pokrycia dachowego na wilgoć i wiatr ma również kluczowy wpływ na stan dachu i konstrukcję budynku. Dlatego odpowiednie zabezpieczenie dachu przed przeciekami to priorytet i należy o nie zadbać już na etapie montażu pokrycia. Wskazujemy miejsca odpowiedzialne za szczelność i radzimy, jak uniknąć kłopotów na dachu pokrytym blachodachówką.