Pokrycia dachowe – lista artykułów
Przygotowanie dachu do zimy
W ciągu całego roku, ale zwłaszcza przed sezonem zimowym, warto przyglądać się, regularnie sprawdzać i konserwować wszystkie elementy dachu. W pierwszej kolejności powinniśmy zwracać uwagę na miejsca szczególnie narażone na działanie warunków atmosferycznych
Jak zapobiec przeciekom dachu?
Nie chcesz, aby podczas chłodów i mrozów zaskoczyły cię problemy dachowe w postaci przecieków? Zrób dokładny przegląd stanu pokrycia. Jesień to odpowiednia pora na przygotowanie dachu domu do nadchodzącej zimy. Pamiętajmy, że żaden dach nie jest niezniszczalny i każde pokrycie wymaga regularnej konserwacji – zwłaszcza przed i po zimie. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że dach nie tylko będzie spełniał optymalnie swoje funkcje, ale również estetycznie się prezentował
Dach płaski – jak skutecznie izolować?
Dachy płaskie, kiedyś często stosowane w budownictwie, powodowały jednak ograniczenia w zakresie skutecznej izolacji. Dzisiaj, dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom, wracają do łask również w Polsce, a stosowane rozwiązania pozwalają wyeliminować mostki cieplne. O czym koniecznie pamiętać, izolując dach płaski?
Dachówka ceramiczna z historią w tle
Dachówki betonowe cieszą się coraz większą popularnością. Są trwałe, doskonale się prezentują, a podczas ich produkcji zużywa się mniej energii niż w przypadku dachówek ceramicznych, przez co są bardziej przyjazne środowisku.
Pokrycie dachowe z krawędzią startową FEB-forma
Blachę dachówkową będzie można otrzymać w postaci kompletnego pakietu dachowego, bądź w opcji z montażem na terenie całej Polski. W zależności od potrzeb klienta, blachodachówka produkowana jest w długościach od 0,8 do 8,2 metra.
Jesień z dachówkami
Wrześniowo-październikowe „Dni otwarte” są okazją do zakupu cegieł i płytek klinkierowych oraz popularnych dachówek w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Nieodłącznym elementem całego przedsięwzięcia jest możliwość zasięgnięcia rad specjalistów w zakresie doboru najlepszych dla danego projektu rozwiązań z wykorzystaniem ceramiki budowlanej.
Na co zwrócić uwagę wybierając blachodachówkę?
Blachodachówka jest niezwykle popularnym pokryciem dachowym, to doskonała alternatywa dla dachówki ceramicznej. Ze względu na zastosowane powłoki doskonale sprawdza się w rejonach geograficznych, w których występują częste opady śniegu. Ponadto dach kryty blachodachówką nie obciąży nadmiernie ani konstrukcji budynku, ani – co ważne, naszego portfela.
Regularne czyszczenie pokryć dachowych
Blachodachówka jest jednym z najpopularniejszych pokryć dachowych. Jednak, aby na dachu spełniała prawidłowo swoje funkcje i służyła przez wiele lat zapewniając komfort mieszkańcom, powinna być odpowiednio konserwowana, czyszczona i myta. Fachowcy uczulają na tę kwestię argumentując, że dach jest narażony na ciągłe działanie trudnych warunków atmosferycznych i podkreślają, że należy go czyścić regularnie. Pamiętajmy, że lepiej zadbać zawczasu niż potem ponosić wysokie koszty remontu zniszczonego pokrycia. Ekspert radzi, jak prawidłowo pielęgnować blachodachówkę, aby nie została uszkodzona i zapewniała ochronę domu przez długie lata.
Wbrew powszechnej opinii, pokrycia z dachówek nie są wcale droższe od pokryć z blacho-dachówki
Dachówka to najczęściej wybierany rodzaj pokrycia dachowego. Szeroki wybór kształtów i kolorów sprawia, że jesteśmy w stanie dowolnie zaaranżować dach, niezależnie od wybranego stylu architektonicznego. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, decydując się na pokrycie dachu dachówką, jakie są różnice pomiędzy oferowanymi dachówkami, oraz jak zaoszczędzić na pokryciu nie rezygnując z wysokiej jakości.
Dachówki ceramiczne wizytówką budownictwa mieszkaniowego z "wyższej półki"
Glina była stosowana jako budulec już we wczesnej starożytności. Po latach dominacji eternitu i tzw. „wielkiej płyty” w okresie PRL-u, wraca do łask. Buduje się z niej ekologiczne domy, altany i kuchnie letnie. Przede wszystkim jednak, służy do wyrobu dachówek ceramicznych, które obecnie stały się wizytówką budownictwa mieszkaniowego „z wyższej półki”.