Pokrycia dachowe – lista artykułów
Jak właściwie wykonać izolację dachu
Dobrze wykonany dach powinien chronić nasz dom nie tylko przed opadami atmosferycznymi i wilgocią, ale także – w zależności od pory roku - utratą ciepła lub przegrzaniem. Aby tak było musi być jednak odpowiednio zabezpieczony. Poza samym pokryciem istnieją jeszcze trzy ważne warstwy izolacji dachu: wstępne krycie, termoizolacja oraz paro-izolacja. Powinniśmy zadbać o każdą z nich, ponieważ nieprawidłowo wykonane prace albo dobór niewłaściwych materiałów może skutkować wyższymi rachunkami za ogrzewanie, problemami z rozwojem nadmiernej wilgoci, a także szybszym zniszczeniem samego dachu.
Co oprócz dachówki? Przegląd akcesoriów dachowych
Wątpliwości, które często pojawiają się przed zakupem pokrycia dachowego, można streścić w jednym pytaniu: Co będzie potrzebne poza dachówkami? Do pokrycia żadnego, nawet najmniej skomplikowanego dachu, nie wystarczą same dachówki podstawowe. Oprócz nich trzeba zadbać o akcesoria dachowe, czyli elementy wykończeniowe zapewniające trwałość dachu i bezpieczeństwo.
Przegląd dachu: jak zabezpieczyć dach na zimę
Słota, opady śniegu czy mróz? Jedno jest pewne - aby nie drżeć przed nieoczekiwanymi zmianami klimatycznymi powinniśmy upewnić się, że nasz dom jest do nich odpowiednio przygotowany. Oprócz sprawdzenia stanu grzejników i okiennych uszczelek, poświęćmy sporo uwagi również naszemu dachowi. Naprawdę warto, bo to jeden z najważniejszych elementów naszego domu – dobrze wykonany i zabezpieczony, chroni budynek i jego mieszkańców przed nawet najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi.
Zakup pokrycia dachowego – na co zwrócić uwagę?
Dostępne na rynku rodzaje pokryć dachowych różnią się między sobą wieloma parametrami technicznymi. Zrozumienie, co kryje się pod wartościami określającymi poszczególne ich właściwości, z pewnością pomoże dokonać dobrego wyboru
Trwały dach w każdym kształcie - dachówki Top Stick
Współczesna architektura stawia na indywidualizm. Budynek mieszkalny ma oddawać charakter jego mieszkańców. Pojawiają się coraz śmielsze projekty budowli o nowoczesnych kształtach geometrycznych bądź przypominających bajkowe zamki. Na dachy o skomplikowanej konstrukcji najlepszym pokryciem są dachówki bitumiczne, takie jak np. Top Stick firmy Tegola.
Jak szybko i tanio zabezpieczyć dach?
Pierwsze w tym roku opady śniegu przypominają, że zbliża się kolejny sezon, który wystawi dachy na ciężką próbę. Co zrobić, gdy pokrycie dachowe przecieka, zbliża sie zima i brakuje pieniędzy na generalny remont? Odpowiedzią może być technologia nylonowa, która od niedawna ułatwia pracę dekarzom i budowlańcom.
Kolory dachu: Dachówka ceramiczna
Dachówka ceramiczna to materiał stosowany w budownictwie od tysięcy lat. Kojarzona najczęściej ze stylami odwołującymi się do tradycji, wraz z urozmaiceniem oferty kolorystycznej, stała się także elementem nowoczesnej architektury
Szczelne pokrycie dachowe: jak dobrze uszczelnić dach
Szczelne pokrycie dachowe ważne jest nie tylko ze względu na nasz komfort mieszkania, ale ma również wpływ na trwałość całej konstrukcji dachu. W przypadku pokryć ceramicznych szczelność uzależniona jest od fachowego ułożenia dachówki oraz montażu membrany.
Pokrycia dachowe: papy termozgrzewalne Swisspor BIKUTOP
Papy BIKUTOP są od ponad 30 lat produkowane w Szwajcarii. Dzięki swojej jakości, łatwości montażu i żywotności są wysoko cenione przez tamtejszych inwestorów oraz dekarzy. Papy swisspor Bikutop są wiodącą marką na rynku pap zgrzewalnych w Szwajcarii. Z końcem marca 2009 roku firma SWISSPOR Polska Sp. z o.o. wprowadziła do swojego asortymentu produkcyjnego nową markę pap zgrzewalnych - swisspor BIKUTOP.
Dachówka czy blachodachówka? Dachówka ceramiczna – dobry wybór
Dachówka ceramiczna zdobyła w europejskiej architekturze wyjątkową pozycję. Od setek lat jest doskonałym i sprawdzonym materiałem pokryciowym. Jest również wzorem, który naśladują inne materiały układane na połaci dachowej.