Pokrycia dachowe – lista artykułów
Nowoczesne dachy solarne - rozwiązanie bezobsługowe
Przez setki lat dach pełnił głównie funkcję ochronną, w warstwie wizualnej odpowiadał zaś na aktualnie panujące trendy architektoniczne. W obecnych czasach potrzebne są innowacyjne rozwiązania, uwzględniające poszanowanie środowiska naturalnego oraz aspekt ekonomiczny. Odpowiedź na te potrzeby stanowią integrujące funkcję fotowoltaiczną z funkcją pokrycia właściwego dachy solarne.
Co to są dachy modułowe - czy warto tak wykończyć dach?
Ich pojawienie się na rynku niezaprzeczalnie zmieniło oblicze współczesnego budownictwa i architektury. Dachy modułowe, bo o nich mowa, cieszą się rosnącą popularnością zarówno wśród dekarzy, którzy cenią je za wyjątkową szczelność, trwałość oraz bezpieczeństwo, jak i inwestorów. Dla tych ostatnich nie bez znaczenia jest z kolei bogata różnorodność wzorów, powłok i kolorów.
Budowa dachu - co obniża koszt pokrycia dachu?
Na koszt położenia dachu składa się wiele czynników. Kluczowe znaczenie ma powierzchnia połaci oraz stopień skomplikowania architektury budynku. Równie istotny jest wybór konkretnych produktów i akcesoriów, a przede wszystkim pokrycia. Choć wydatki związane z położeniem dachu da się ograniczyć, to jednak nigdy nie wolno robić tego kosztem jego jakości i funkcjonalności. Gdzie więc należy szukać potencjalnych oszczędności?
Czym się należy sugerować podczas wyboru i zakupu blachodachówki na wykończenie dachu?
Pokrycie dachu kończy ważny etap budowy domu. To, co finalnie znajdzie się na połaci dachowej, będzie miało wpływ na bezpieczeństwo i komfort życia przyszłych
mieszkańców inwestycji. Materiały wykorzystywane w tym celu różnią się ze względu
na parametry techniczne, trwałość czy cenę. Dziś pod lupę bierzemy blachodachówkę i doradzamy, jak wybrać tę właściwą.
Dorken udoskonala membrany DELTA i zwiększa gwarancję do 30 lat
Membrany są jednym z najważniejszych elementów dachów, dlatego ich długa żywotność ma szczególnie duże znaczenie. Firma Dorken udoskonaliła membrany DELTA®-MAXX PLUS i DELTA®-FOXX PLUS, tworząc produkty o maksymalnej odporności, które wytrzymają cały okres eksploatacji dachów. Tym samym zwiększyła okres gwarancji do 30 lat, tworząc nowy standard.
Przewaga cenowa pokryć dachowych z blachy
Z powodu panującej inflacji inwestorzy znacznie rozważniej niż wcześniej planują obecnie swoje wydatki. Dodatkowo stale rosnące ceny gazu i prądu wpływają na braki w dostępności wielu produktów. Jak w tym kontekście wygląda sytuacja na rynku pokryć dachowych? Które materiały są słabiej dostępne, a na jakie inwestorzy decydują się chętniej niż wcześniej?
Uszczelnienie dachu elastyczną taśmą butylową
Obróbki dekarskie to nieodłączny element prawidłowego montażu pokrycia dachowego. Do wykonania trwałego uszczelnienia wokół komina, masztów antenowych czy wyłazów dachowych bardzo dobrze sprawdzają się taśmy na bazie butylu. Są one elastyczne, odporne na działanie warunków atmosferycznych i dostępne w wielu wariantach, co ułatwia i przyspiesza pracę dekarza.
Trwały i zadbany dach przez lata, dzięki tym kilku zabiegom pielęgnacyjnym
Dach nieustannie narażony jest na działanie wielu czynników zewnętrznych, takich jak zmiany temperatury, opady atmosferyczne czy kontakt z różnego typu zanieczyszczeniami. Utrzymanie jego wysokiej funkcjonalności wymaga regularnego wykonywania rozmaitych prac serwisowych, które pozwolą cieszyć się pięknym i trwałym pokryciem dachowym. Jakie dokładnie czynności wchodzą w jego zakres? Które z nich możemy wykonać samodzielnie, a które powinniśmy zlecić dekarzowi?
Dlaczego warstwa wstępnego krycia dachu jest bardzo ważnym elementem podczas jego budowy?
Na prawidłowe funkcjonowanie dachu składa się wiele elementów. Niezwykle ważną część całej jego konstrukcji stanowi warstwa wstępnego krycia. Jej zadaniem jest zabezpieczenie materiałów termoizolacyjnych przed zawilgoceniem. Najnowocześniejszym rodzajem produktów pełniących funkcję warstwy wstępnego krycia są membrany dachowe. Do alternatywnych rozwiązań, o niższej cenie, ale gorszych parametrach technicznych, należą folie paroizolacyjne oraz papa. Warto pamiętać, że od skuteczności wybranego produktu zależy ochrona konstrukcji dachu przed wilgocią, a tym samym jego żywotność.
Zabezpieczenie dachu przed skutkami zawirowań pogody, podczas budowy domu
Promieniowanie słoneczne, deszcz i temperatura to czynniki, które wystawiają na próbę konstrukcje dachowe o każdej porze roku. Latem zjawiska atmosferyczne są jednak szczególnie gwałtowne, zagrażając przede wszystkim dachom będącym w trakcie budowy. Niedocenionym, lecz równie groźnym elementem jest ruch powietrza. Jak poszczególne czynniki atmosferyczne mogą wpłynąć na kondycję powierzchni dachowych i w jaki sposób możemy go przed nimi zabezpieczyć?