
Polska wybiera najciekawszy obiekt architektoniczny
Jaka była polska architektura ubiegłego roku? Które z realizacji zasługują na największą uwagę i które z nich pozostaną trwałym znakiem w polskiej przestrzeni? Grupa wortali Sztuka-Architektury już po raz szósty zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania minionego roku!
W tegorocznym plebiscycie o głosy walczy blisko 80 kandydatów podzielonych na trzy główne kategorie: architektura, wnętrza i krajobraz. Ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znaleźć można na stronach głównych wortali należących do Grupy Sztuka Architektury.
Wortal sztuka-architektury.pl prezentuje kandydatów w dwóch kategoriach architektonicznych: funkcja prywatna oraz publiczna. Wśród prezentowanych realizacji znajdują się zarówno wielkie inwestycje instytucji publicznych, jak Muzeum Historii Żydów Polskich projektu Ilmari Lahdelma i Rainer Mahlamäki czy Centrum Edukacji Technologicznej „Stara Kotłownia” biura Dżus GK ARHITEKCI, jak i mniejsze realizacje realizowane przez prywatnej osoby lub deweloperów, jak dom nad morzem zaprojektowany przez Ultra Architects i mniej znane Osiedle Black & White w Krakowie projektu Kita Koral Architekci.
Czytaj również: Opancerzona skarbonka na Rynku w Krakowie
Z kolei wortal sztuka-wnetrza.pl prezentuje w plebiscycie Polskie Wnętrze 2013 najciekawsze realizacje wnętrzarskie podzielone na część publiczną i prywatną. Wśród wnętrz publicznych znajdują się wnętrza sklepu RunColors w Poznaniu biura Mode:lina oraz hotelu "W Drzewach" w Nałęczowie projektu Piotra Jakubowskiego. Prezentowanych jest także kilkanaście ciekawych aranżacji wnętrz domów i mieszkań.
Wortal sztuka-krajobrazu.pl przedstawia z kolei w plebiscycie Polski Krajobraz 2013 realizacje z obszaru architektury krajobrazu w dwóch kategoriach: przestrzeń publiczna oraz ogrody prywatne. Do plebiscytu zgłoszono m.in. ekochoinkę w Poznaniu Fundacji All For Planet, rewitalizację otoczenia wieży szybu PREZYDENT w Chorzowie czy tymczasowy Targ Węglowy w Gdańsku - Grupy GDYBY.
Czytaj również: Nowoczesny domek górski
Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury w skład którego wchodzą: architekt Piotr Kuczia, Ewelina Jankowska (IPNOTIC ARCHITECTURE, Małgorzata Sadowska-Sobczyk, Agnieszka Hubeny-Żukowska (Pracownia Sztuki Ogrodowej), Aleksandra Czerwińska (HADIKA architektura krajobrazu), Dominika Janicka i Anna Jankowska (ad12), Bartosz Haduch i Michał Haduch (NArchitekTURA).
Głosy w plebiscycie Polska Architektura XXL można oddawać do końca lutego za pomocą formularzy znajdujących się w dolnej części strony głównej wortali: www.sztuka-architektury.pl, www.sztuka-wnetrza.pl i www.sztuka-krajobrazu.pl. Zwycięzcy otrzymają specjalne dyplomy a wybrani autorzy zostaną zaproszeni do wygłoszenia webinariów w Klubie Sztuka Architektury w Warszawie.
Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone na początku marca 2014 r.
Zobacz galerie zdjęć
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- elewacja z cortenu Liczba postów: 18 Grupa: Innowacje w... Nie wygląda źle, bardzo nowocześnie. Jeśli jednak o mnie chodzi wolę elewacje Gregbud z naturalnych kamieni. Sądzę też, że to trwalsze rozwiązanie.
- Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 67 Grupa: Innowacje w... Wielkie projekty budowlane wymagają sprawnej koordynacji i zarządzania. W tym tekście podkreślono, jaką rolę odgrywa generalny wykonawca, który odpowiada za nad...
- Dom energooszczędny Liczba postów: 175 Grupa: Innowacje w... W takim domu najlepszym wyborem będzie pompa ciepła. Polecam kontakt z firmą Fonko, która ma urządzenia najwyższej jakości.
- PRAWO JAZDY Liczba postów: 34 Grupa: Innowacje w... Teoria nie musi być nudna i trudna. W Auto Szkoła łódź prowadzimy zajęcia teoretyczne w sposób nowoczesny i angażujący. Korzystamy z materiałów multimedialnych,...
- Osuszanie mieszkań- co radzicie ? Liczba postów: 38 Grupa: Innowacje w... Wilgoć po zalaniu potrafi ukrywać się w miejscach, do których nie sięgają domowe sposoby. Przestrzenie za ścianami, pod podłogą czy w izolacjach wymagają specja...