Polski rynek nieruchomości komercyjnych

Polski rynek nieruchomości komercyjnych

W dniu 4 marca Polska Rada Centrów Handlowych, we współpracy z Solvay Brussels School Economics & Management, zorganizowała konferencję poświęconą rynkowi nieruchomości komercyjnych w Polsce. Na spotkaniu zaprezentowane zostały najnowsze dane z poszczególnych sektorów rynku oraz przedstawiono wyzwania, które stoją przez profesjonalistami rynku nieruchomości. Czytaj dalej

 

Polska gospodarka notuje nieprzerwalny wzrost gospodarczy, chociaż przez wzgląd na globalnie spowolnienie, tempo rozwoju w latach 2009 – 2013 było istotnie niższe od wyników notowanych w ciągu cyklu koniunkturalnego w latach 2005 – 2008. Sytuacja makroekonomiczna ma bezpośrednie przełożenie na rynek nieruchomości, w tym nieruchomości komercyjnych. Zmiana polityki kredytowej banków spowodowała spadek podaży nowych inwestycji, szczególnie widoczny w latach 2008 – 2011. Obecnie notujemy wzrost zainteresowania inwestorów rynkiem nieruchomości w Polsce, co widać w szczególności na rynku nieruchomości handlowych, na którym w 2013 roku przybyło ponad 630 000 metrów kwadratowych nowej powierzchni handlowej (szczegółowe dane z poszczególnych sektorów rynku nieruchomości komercyjnych zostały załączone do niniejszej informacji).

 

Czytaj również: Czy nadal opłacalne mieszkanie pod wynajem?

 

Jednocześnie, rozwijający się trend specjalizacji w rozwoju poszczególnych rodzajów konceptów, wymaga od profesjonalistów rynku coraz bardziej zróżnicowanych umiejętności i kompetencji.


Rynek nieruchomości komercyjnych podlega istotnym zmianom na przestrzeni lat. Pierwsze pokolenie profesjonalistów rynku nieruchomości w Polsce stało przed wyzwaniem nauki operowania na rynku w praktyce. Obecnie, prezesi, dyrektorzy zarządzający i operacyjni, aby funkcjonować efektywnie, muszą gromadzić i rozumieć wiele zróżnicowanych danych. W związku z tym, stoją przed wyzwaniem posiadania kompetencji w różnych dziedzinach, takich jak: development, asset management, zarządzanie nieruchomościami, leasing, marketing, finanse, etc.


Przyszły rozwój sektora nieruchomości oraz, co za tym idzie, rozwój gospodarki Polski uzależniony jest od rozwoju profesjonalistów operujących na rynku, w tym nowej generacji managerów i dyrektorów.


W związku z powyższym, PRCH oraz Uniwersytet w Brukseli podjęli inicjatywę stworzenia w pełni profesjonalnej i kompleksowej platformy edukacyjnej, skierowanej do profesjonalistów każdego sektora rynku nieruchomości – Real Estate Professional - Postgraduate Educational Programme 2014-2015.

 

Czytaj również: Jak kupować z zyskiem?

 


 

Studia, których trzecia edycja rozpocznie się w październiku 2014 roku, kierowane są do absolwentów studiów wyższych posiadających tytuł magistra i co najmniej 5 lat doświadczenia w branży nieruchomości (zarówno handlowych, przemysłowych, biurowych, magazynowych, etc.). Studenci biorący udział w programie będą mieli okazję ugruntować i poszerzyć wiedzę o wszystkie aspekty związane z procesem rozwoju nieruchomości w Europie i Polsce.


Program studiów został podzielony na cztery moduły:
1. DEVELOPMENT
2. ASSET MANAGEMENT
3. ADMINISTRATION & REPORTING MANAGEMENT
4. RETAILERS, BEHAVIOURISM, CONSUMERISM


Program polecany jest szczególnie pracodawcom firm, którzy chcą budować zespół w oparciu o wykwalifikowanych, kluczowych pracowników i promować ich w swoich strukturach. Studenci poza możliwością zdobycia wiedzy będą mogli skorzystać z okazji do nawiązania i budowania nowych kontaktów biznesowych. Uczestnicy studiów podyplomowych otrzymają świadectwo wydane przez Polską Radę Centrów Handlowych i Solvay Brussels School of Economics & Management, która jest uznaną i akredytowaną uczelnią wyższą.

2014-03-05
Źródło: PRCH / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 310

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >