Porady domowe – lista artykułów
Deski do krojenia w kuchni - dlaczego nie warto wybierać plastikowych?
Krojenie żywności na plastikowych deskach może być potencjalnie niekorzystne dla zdrowia – ostrzegają naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Dakoty Północnej w USA. Mikrocząsteczki plastiku przenikają do żywności, a wraz z nią przedostają się do ludzkiego organizmu. Choć krótkoterminowe badania nie wykazały toksyczności, to na podstawie testów na myszach dowiedziono już, że obecne w organizmie mikrocząsteczki przenikają przez łożysko do płodu. Niezbadane są też długotrwałe skutki oddziaływania plastiku na zdrowie organizmów żywych.
Jak chronić swój dom przed owadami i alergenami w okresie letnim? Łatwy i szybki montaż moskitiery do zadań specjalnych
Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim słońce, ciepłe, świeże powietrze i… owady. Jak się skutecznie ich pozbyć, by w pełni cieszyć się letnią aurą za oknem w domowym zaciszu? Odpowiedzią są moskitiery tesa® Insect Stop, które łatwo i szybko zamontujesz sam.
Z jakiego prezentu na pewno ucieszy się mama? 4 najlepsze pomysły na prezent z okazji Dnia Mamy
Już niedługo będziemy obchodzić jedno z najważniejszych świąt – Dzień Mamy. Znalezienie prezentu dla ukochanej osoby to zawsze nie lada wyzwanie. Marka beauty Sister’s Aroma postanowiła je ułatwić i stworzyła wybór najlepszych niespodzianek, których Twoja mama na pewno nie schowa z tyłu szafy.
Sprzątanie po remoncie - Lepiej zleć to firmie sprzątającej
Remont wiąże się z ogromną ilością kurzu, brudu i wielogodzinną pracą. Usunięcie resztek farby, materiałów budowlanych, trudnych zabrudzeń oraz zużytego sprzętu wymaga wytrwałości, determinacji oraz odpowiedniego zestawu narzędzi, a także czasu. Aby zminimalizować wysiłek i uzyskać najlepszy efekt, warto wcześniej zaplanować te prace lub skorzystać z usług profesjonalnej ekipy sprzątającej.
Wykorzystaj te rady, żeby zadbać o swoją fryzurę
Fryzura męska jest jednym z elementów, który decyduje o jego atrakcyjności. To dzięki niej może wyróżnić się w tłumie i przyciągnąć spojrzenia innych. Bardzo często jest również wyznacznikiem sukcesu mężczyzny oraz uzupełnieniem jego wizerunku. Tak naprawdę mężczyźni często przykładają znacznie większą wagę do swojej fryzury niż kobiety. Ze względu na to, jak istotną rolę ona pełni, warto wiedzieć, które elementy są kluczowe w odpowiedniej stylizacji oraz układaniu włosów.
Segreguję = płacę mniej za wywóz śmieci. Jak segregować? Najważniejsze zasady
Staje się jednym z najgorętszych trendów, który w najbliższych latach nie tylko nie wyjdzie z mody, ale wręcz przybierze na sile. Jest dobra dla planety, a także dla naszego portfela. Segregacja, bo o niej mowa, to pierwszy krok do recyklingu, wyraz troski o środowisko, a biorąc pod uwagę ceny wywozu odpadów, także sposób na zadbanie o domowy budżet. Jak segregować prawidłowo domowe śmieci? Już podpowiadamy!
Kot, pies w mieszkaniu i czysto - to możliwe, dzięki regularnym zabiegom
Koty i psy gubią sierść i zostawiają ją dosłownie wszędzie – na ubraniach, meblach, poduszkach i w każdym zakamarku. Niekiedy sierści w domu jest bardzo dużo, że trzeba odkurzać nawet codziennie! Jak skutecznie sprzątać dom, w którym żyją zwierzęta? Jak utrzymać w czystości podłogi i jak dbać o meble, w szczególności o tapicerkę kanap i foteli, na których zostaje psia i kocia sierść? To dość nierówna walka, ale nie taka, której nie jesteś w stanie wygrać!
Komu szkodzi kawa? U połowy ludzi nadmierne spożycie kawy może prowadzić do problemów z nerkami
Kawa od kilku lat jest w Polsce elementem oficjalnych zaleceń dietetycznych, a zdecydowana większość Polaków pije ją codziennie. Przypisuje się jej szereg prozdrowotnych właściwości, w tym m.in. wspomaganie profilaktyki Alzheimera, chorób układu sercowo-naczyniowego czy cukrzycy. Jednak najnowsze badania naukowców z Kanady i Włoch wykazały, że u części ludzi nadmierne spożycie kawy może prowadzić do dysfunkcji nerek, za co odpowiada obecność określonego wariantu genu CYP1A2. Ma go połowa populacji, która w efekcie metabolizuje kofeinę czterokrotnie wolniej. Zdaniem badaczy nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji z kawy, a jedynie ograniczenie jest spożycia.
Czy zwykły konsument może rozpoznać podczas zakupów, które produkty są naprawdę eko?
Konsumenci coraz częściej poszukują żywności mającej prosty i naturalny skład, przypominającej smaki zapamiętane z dzieciństwa oraz wytworzonej w sposób przyjazny dla środowiska[1]. Równie często dają się nabrać, wybierając produkty, na których znajdują się oznaczenia sugerujące, że daną żywność wyprodukowano w zgodzie z naturą, z zapewnieniem dobrostanu zwierząt i zachowaniem pierwotnych właściwości odżywczych. Część używanych przez niektórych producentów żywności haseł, symboli czy kolorów to marketingowe chwyty, określane jako „ekościema”. Dr inż. Urszula Sołtysiak, wieloletnia wykładowczyni SGGW, współzałożycielka pierwszej w Polsce jednostki certyfikującej rolnictwo ekologiczne, podpowiada, jak nie dać się wprowadzić w błąd i rozpoznać prawdziwą żywność ekologiczną.
Kiedy warto oryginalne produkty zastąpić tańszymi zamiennikami?
Stosowanie tańszych zamienników to skuteczna strategia w zdobywaniu tej samej, wysokiej jakości w znacznie niższej cenie. To szczególnie ważne w kontekście przedmiotów częstego, codziennego użytku. Sprawdź, gdzie możesz zaoszczędzić!