Posadzki – lista artykułów

Profesjonalny parkiet w hali Wisły Kraków

Rywalizacja sportowa na najwyższym poziomie wymaga nie tylko talentu, lat treningu i ciężkiej pracy sportowców. Są sporty jak na przykład koszykówka, które potrzebują także odpowiedniego przygotowania miejsca gry – parkietu, który pozwoli koncentrować się jedynie na zmaganiach sportowych. I taki w hali Wisły Kraków zamontowała firma Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe.

W jaki sposób szpachlować podłogę drewnianą? Potrzebne wskazówki

Po zakończeniu drugiego (wyrównawczego) etapu szlifowania podłogi, należy dokładnie sprawdzić, czy na wygładzanej powierzchni nie pojawiły się rysy lub niewielkie szczeliny. W przypadku ich zauważenia ubytki należy zaszpachlować, przed końcowym szlifowaniem wygładzającym oraz późniejszym lakierowaniem.

Wykonywanie posadzki - podkłady podłogowe Rigidur

Suche podkłady podłogowe Rigidur przeznaczone są do wykonywania podłoży pod wszelkiego rodzaju materiały posadzkowe zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak również użyteczności publicznej.

Płytki ceramiczne na podłogę

Co to jest ceramika budowlana? Pierwsze skojarzenie: dach, cegła. Ale za nazwą „ceramika” kryją się również: płytki posadzkowe, cegła brukowa czy tzw. elementy gotowe.

Dylatacje posadzek

Trwałość posadzek podczas użytkowania zagwarantować może odpowiedni system dylatacji. Na wybór odpowiedniego profilu dylatacyjnego wpływają: szerokość szczeliny dylatacyjnej, wysokość wbudowania profilu w konstrukcję (w przypadku mocowania przed wykonaniem robót posadzkarskich lub okładzinowych), rodzaj pokrycia dylatowanej powierzchni wielkość i intensywność przewidywanych obciążeń oraz wymagania higieniczne i odporności chemicznej (zastosowanie specjalnych profili do szpitali, pomieszczeń związanych z żywnością lub związkami agresywnymi chemicznie).

Glina, glazura, fajans, radioaktywność, czyli jak powstaje płytka

Surowcem wyjściowym do wszystkich płytek ceramicznych jest glina. O właściwościach wypalonego elementu przesądzają dodatki, stopień ich zmielenia oraz temperatura wypiekania. Masa ceramiczna oczyszczana jest z zanieczyszczeń oraz niepotrzebnych domieszek, dokładnie rozdrabniana i mieszana na mokro z tlenkami metali (barwnikami) oraz skaleniami. Taka masa jest wtłaczana pod ciśnieniem do form i wypalana w temperaturze powyżej 900 stopni Celsjusza. Przy czym im więcej skalenia zawiera masa ceramiczna tym bardziej spieczona i wytrzymała powstaje powierzchnia płytki (czerep).

Jak dbać o podłogi ceramiczne?

Płytki ceramiczne należą do najwdzięczniejszych tematów, jeśli chodzi o ich codzienną pielęgnację. To materiał łatwozmywalny, który praktycznie nie wymaga konserwacji i nie poddaje się zaplamieniom. Niemniej jednak warto zorientować się, iż płytka płytce nierówna i niektóre gatunki ceramiki można zniszczyć zbyt przesadną dbałością o czystość.

Jakie są powody niekontrolowanego spękania w posadzkach betonowych

Jest kilka przyczyn które mogą powodować niekontrolowane spękania w posadzkach betonowych. Do najczęściej występujących można zaliczyć:

Jak prawidłowo wykonać posadzkę np. lastrico na istniejącym betonie ?

W takim przypadku należy rozpatrywać kompatybilność materiałów ze względu na zgodność odkształceń starego materiału z materiałem przewidzianym do wykonania posadzki oraz zgodność właściwości: chemicznych, pH i fizycznych.


Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  11 12 13 14  ▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19416 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 315

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >