Posadzki – lista artykułów

Płytki na podłogę idealnym rozwiązaniem do wielu pomieszczeń

Płytki podłogowe niewątpliwie stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w aranżacji wnętrz. Ich uniwersalność oraz funkcjonalność sprawiają, że stają się pierwszym wyborem w wielu domach i przestrzeniach komercyjnych. Ale dlaczego to właśnie płytki zdominowały rynek wykończeniowy? Klucz leży w ich trwałości, różnorodności wzorów oraz łatwości w utrzymaniu.

Wykończenie podłogi w salonie płytkami z naturalnego kamienia - jaki rodzaj kamienia wybrać?

Wybór odpowiednich płytek do salonu może mieć ogromny wpływ na charakter wnętrza. Zastanawiasz się, czy postawić na połysk, mat, czy może surową strukturę? Kamień naturalny, taki jak marmur, granit czy trawertyn, oferuje nie tylko wyjątkowy wygląd, ale także trwałość i elegancję. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym rodzajom płytek z kamienia i podpowiemy, jak je dopasować do stylu Twojego salonu.

Czy w zakładach produkcyjnych, gdzie występują wysokie temperatury sprawdzą się posadzki żywiczne?

Wytrzymałość termiczna posadzek żywicznych to zagadnienie złożone, które zawsze powinno być rozpatrywane w szerszym kontekście, w połączeniu z występującymi w pomieszczeniu obciążeniami mechanicznymi i chemicznymi. Ze względu na specyfikę produkcji żywności, która wiąże się z przechowywaniem surowców w chłodniach i mroźniach, a następnie obróbką w wysokich temperaturach oraz intensywnym czyszczeniem posadzek ciepłą wodą lub parą wodną, to właśnie w branży spożywczej wytrzymałość systemów posadzkowych na niską i wysoką temperaturę oraz tzw. szok termiczny ma szczególne znaczenie.

Posadzki przemysłowe Śląsk

Najpopularniejszym rodzajem podłóg stosowanych w budynkach komercyjnych są posadzki przemysłowe. Zazwyczaj są wykonane z betonu i stali, co czyni je trwałymi i wszechstronnymi. Oferują również wiele opcji projektowania, ponieważ można je teksturować, malować lub bejcować zgodnie z Twoimi potrzebami.

Posadzki żywiczne – dlaczego warto wykorzystać je w swoim projekcie?

Niezależnie od tego, czy szukasz podłoża do budynku mieszkalnego, obiektu usługowego, komercyjnego lub przemysłowego, koniecznie rozważ posadzkę żywiczną. To znane w branży budowlanej i wykończeniowej rozwiązanie, które nie bez powodu cieszy się sporą popularnością. Wyróżnia się szeregiem zalet czyniących je wieloletnią inwestycją do każdego obiektu. Sprawdź, czym cechuje się żywica na podłodze i dlaczego warto ją wybrać!

Szybkowiążące i wytrzymałe podłoże pod płytki podłogowe, panele i wykładziny

Każdy remont to walka z czasem, dlatego warto stawiać na szybkie i sprawdzone rozwiązania. W przypadku ATLAS SMS 15 płytki można układać już po 8 godzinach, a w przypadku ATLAS SMS 30 po 18 godzinach od wylania. Produkty różnią się także zakresem grubości warstwy – SMS 15 wyrównuje podłoża w zakresie 1-15 mm, co ma szczególnie duże znaczenie, gdy nie można za bardzo podnieść podłogi w stosunku do sąsiedniego pomieszczenia. W przypadku konieczności wyrównania podłoża o 30mm należy zastosować SMS 30.

Jak naprawić posadzkę betonową? Najskuteczniejsze sposoby

Skuwanie i wymiana podłogi wiąże się ze sporymi wydatkami. Znacznie tańszą opcją jest naprawa posadzki betonowej. Należy pamiętać, że najczęściej pęknięcia, uszkodzenia i zabrudzenia są łatwe do usunięcia. Zwykle taki proces jest szybki i stosunkowo prosty, dlatego można podjąć się go samodzielnie. Interwencja fachowców konieczna jest w przypadku posadzek objętych wilgocią i pleśnią. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak naprawić zniszczoną posadzkę betonową krok po kroku, zapoznaj się z poniższym artykułem. Dzięki niemu odrestaurowanie podłogi będzie szybkie, łatwe i skuteczne.

Antybakteryjne posadzki żywiczne z certyfikatem Indoor Air Comfort® Gold od Eurofins

Posadzki z grupy Flowfresh uzyskały ważny do lipca 2026 roku certyfikat Indoor Air Comfort® Gold na podstawie procedury, która obejmuje regularne inspekcje w zakładzie produkcyjnym oraz badania emisji lotnych związków organicznych (VOC) prowadzone zgodnie z normą EN 16516 w laboratorium posiadającym akredytację ISO 17025. Dokument stanowi potwierdzenie, że spełniają one najbardziej rygorystyczne wymagania i przepisy dotyczące jakości powietrza wewnątrz budynków, jakie obowiązują w Unii Europejskiej, a nawet poza nią, w zakresie zrównoważonego budownictwa.

Jak wybrać odpowiednie płytki?

Jak wybrać odpowiednie płytki? Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę, kupując płytki podłogowe do kuchni czy łazienki? Jeśli potrzebujesz sprawdzonych rozwiązań, zapraszamy do lektury!

Z jakiego materiału wykonuje się posadzki w halach przemysłowych?

Już od kilku lat w Polsce rosną inwestycje w nowe fabryki i magazyny. Coraz częściej wykorzystuje się w nich nowoczesne, zaawansowane technologie w postaci inteligentnych robotów, zautomatyzowanych maszyn oraz urządzeń. Kluczem do bezawaryjnego funkcjonowania takich linii produkcyjnych są odpowiednio zaprojektowane, bardzo wytrzymałe podłoża. Dziś specjalistyczne posadzki muszą być w stanie sprostać nawet najwyższym wymaganiom stawianym przez nowoczesny przemysł.


Stron: 14 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19468 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 503

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >