Powstały biura oraz szatnie w Zakładach Górniczych Rudna

Powstały biura oraz szatnie w Zakładach Górniczych Rudna

Biura dla kadry inżynierskiej oraz szatnie dla 300 górników powstały w polkowickich Zakładach Górniczych Rudna. Infrastruktura została wybudowana w technologii modułowej, a jej powstanie zajęło zaledwie nieco ponad 4 miesiące. Czytaj dalej

 

Za realizację inwestycji odpowiadała firma Touax. 

 

Czytaj również: Zakończono czwarty etap budowy osiedla Ville Murano

 

Biura i szatanie wybudowane dla należących do KGHM Polska Miedź Zakładów Górniczych Rudna powstały z 44 modułów o podwyższonym standardzie (o szerokości 3 m, wysokości wewnętrznej 3 m. Budynek wyposażony jest m.in. w instalację wentylacyjno - klimatyzacyjną, węzeł cieplny, światłowodową sieć internetową oraz system podtrzymywania energii, oparty na OPS. Ponadto, budynek podpięty jest do centrali przeciwpożarowej, charakteryzuje się podwyższoną izolacyjnością, a dodatkowym atutem jest zastosowanie przeszkleń panoramicznych. W szatniach znajduje się 300 szafek dla górników. 

 

 

Na zewnątrz budynku zainstalowano estetyczną elewację. Komfort pracy górników podnosi również łącznik prowadzący bezpośrednio do szybu R9. 

 

"Touax odpowiedzialny był za całościowe przeprowadzenie procesu budowy - od uzyskania pozwolenia na budowę, po przygotowanie gruntów, dostarczenie i montaż modułów po prace wykończeniowe. Całość powstała w ekspresowym tempie zaledwie 4,5 miesiąca. Mając na uwadze wysoki standard wykończenia jest to bardzo krótki czas" - mówi Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny Touax Polska.   

 

Czytaj również: Dębowe Tarasy otrzymały pozwolenie na użytkowanie


Dlaczego moduły?

Technologia modułowa zdobywa coraz większą popularność zarówno przy budowie obiektów tymczasowych (np. podczas remontu starej siedziby), budynków zastępczych, czy też przy budowie biur o podwyższonym standardzie. Dlaczego?

 

Budownictwo modułowe znajduje zastosowanie szczególnie tam, gdzie liczy się  wysoka jakość przy krótkim czasie realizacji (nawet do kilku tygodni). Dodatkową zaletą i czynnikiem przeważającym nad budownictwem tradycyjnym jest możliwość demontażu modułów oraz przeniesienia obiektu w inne miejsce. Budynki są skalowalne, co daje możliwość zmniejszania i powiększania, w zależności od aktualnych potrzeb klienta.

 

 

Co istotne, budynki modułowe nie odbiegają parametrami od obiektów budowanych metodami tradycyjnymi. Zgodnie z życzeniami swoich klientów, firma Touax zapewnia wyposażenie budynków m.in. w sieci komputerowe systemy wykrywania pożarów, kontrolę dostępu, a także systemy klimatyzacyjno - wentylacyjne - centralne oraz pół-centralne. Podłogi mogą być wykończone w sposób preferowany przez użytkowników, np. panele, wykładziny, drewno. Wizualna atrakcyjność budynku uzyskiwana jest poprzez wykorzystywanie przeszkleń wewnętrznych i zewnętrznych, a także elegancką elewację budynku. W połączeniu z kolejnymi udogodnieniami związanymi z możliwością wprowadzenia zmian w aranżacji pomieszczeń, zastosowania panoramicznych okien, zmiany przeznaczenia poszczególnych modułów, technologia ta stanowi doskonałą alternatywę dla każdego rodzaju budownictwa. 

Źródło: MultiPR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 426

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >