Powstanie nowy budynek Wydziału Psychologii UW

Powstanie nowy budynek Wydziału Psychologii UW

Powstanie nowoczesny, wybitny architektoniczne budynek Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego według projektu znanego architekta Pawła Gralińskiego. Czytaj dalej

 

Nowy budynek Wydziału Psychologii o futurystycznym i ultranowoczesnym kształcie będzie miał powierzchnię użytkową 17 tys. mkw, sześć kondygnacji oraz parking na ponad 220 miejsc. Na dachach wszystkich trzech auli zlokalizowane będą tarasy z zielenią. Nowoczesna, trójdzielna bryła budynku została zaprojektowanego przez architekta Pawła Gralińskiego w jego autorskiej pracowni Arch Magic. Graliński jest również autorem gmachu CeNT I, który jest oddawany do użytkowania bezpośrednio przy planowanych budynkach nowego Wydziału Psychologii.

 

Czytaj również: Zakończona budowa Centrum Handlowego Riviera

 

Charakterystyczny, nowoczesny budynek CeNT I, który obecnie oddawany jest do użytku, był pierwszym z nowo planowanych budynków modernizowanego Kampusu Ochota. Budynek został zaprojektowany na początku obecnego stulecia, a do jego bryły miały nawiązywać rozwiązania konkursu na zagospodarowanie kampusu jaki odbył się w 2007 roku, między innymi przez umieszczenie na jego wysokości otwartej przestrzeni wewnętrznego placu. Wybitna praca konkursowa autorstwa Gralińskiego została odrzucona z powodu domniemanych braków formalnych.

 

 

Prace związane z wygranym przetargiem na realizację projektu budowlanego nowej siedziby Wydziału Psychologii trwały przez niemal dwa lata i wymagały wykonania całkowicie od nowa koncepcji obiektu przygotowanej uprzednio przez inną uznaną pracownię. Powodem było niespełnianie przez nią wymogów programowych Wydziału Psychologii jak i niezgodność z obowiązującym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, co uniemożliwiałoby zatwierdzenie tak wykonanej dokumentacji projektu budowlanego. Należy też podkreślić, że koncepcja tej pracowni była niezgodna z przyjętym przez Senat UW rozwiązaniem konkursu z 2007 roku z powodu propozycji zabudowania przedpola obiektu CeNT I, co zakłócało założoną i zadaną konkursem formę otwartego placu kampusu.

 

Czytaj również: Poznański Malta House na najwyższym poziomie

 

Autorski projekt Gralińskiego był pokazywany publicznie na wystawie planowanych inwestycji UW w połowie bieżącego roku jak i parokrotnie prezentowany Senatowi uczelni. Uzyskał też pełną aprobatę środowiska akademickiego Wydziału Psychologii oraz aplauz środowiska studenckiego.

 

 

Paweł Graliński był także orędownikiem uporządkowania Kampusu Ochota i inicjatorem późniejszego konkursu na zagospodarowanie, w którego rezultacie dokonuje się modernizacja całego Kampusu „Ochota”.

 

Czytaj również: Zakończyła się realizacja najnowszej inwestycji Leroy Merlin

 

Paweł Graliński jest wszechstronnym architektem o międzynarodowym doświadczeniu specjalizującym się w projektowaniu obiektów użyteczności publicznej w tym światowej klasy specjalistą w projektowaniu wielofunkcyjnych obiektów komercyjnych. Brał udział w tworzeniu najważniejszych obiektów komercyjnych w Polsce, a zwłaszcza ich części rozrywkowych (w tym wszystkich polskich kin Cinema City i kinoteatrów IMAX®). Autor jedynego projektu komercyjnego w całej Europie Środkowej i Wschodniej nagrodzonego za innowacyjny design  przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych (światowa organizacja ICSC z siedzibą w Nowym Jorku) - Sadyba Best Mall. Prowadzi działalność zawodową w Skandynawii od 1984, a od roku 1996 w Warszawie autorską pracownię ARCH MAGIC® (makersofthebetterworld.com) zajmującą się kompleksową realizacją projektów inwestycyjnych i rozwoju nieruchomości.  Jest autorem projektów wielofunkcyjnych obiektów handlowo – rozrywkowych, budynków uniwersyteckich, biurowych i przemysłowych, osiedli mieszkalnych oraz rezydencji. 

Źródło: Arch Magic / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19420 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 379

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >